[Urun]: Miles M-5 Sparrowhawk

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Selamlar arkadaşlar :)

sonunda bende patlarlı furyasında Benzinlilere geçmiş bulunuyorum :thumbup: Uçağı Mert arkadaşımız almıştı bende aynı uçaktan rcpano da ilan görünce almaya karar verdim :) üzrinde DLA 32 motor var :) seslerini çok sevdiğim için kurşşunsuz motora geçmek istedim, hem birkaç ay içinde almayı planladığım uçak için elimde motor ve elektronik olmuş oluyor :)

Uçak şuan promodelde indirime girmiş :) her nekadar benim tarzım olmasada yukarıdada belirttiğim gibi bu uçaktaki donanımları ileride alacağım uçakta kullanacağım için tercih ettim sonuçta full set alıcını tak uçur şeklinde aldım :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Paçalarını beyenmediğim için söktüm başta belirteyim :)

1935 -1936 yılları arasında sadece 6 adet üretilmiş bir uçak ilk versiyonda paçalıklar yok ve 130 hp Havilland Gipsy Major motor kullanılmış

buda uçağımız :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay arkadas 6 tane üretilmiş olan uçağın bile modelini yapmışlar :D

Saka bir yana supriz güzelmiş ustad ;) Sorun çıkarmasa ben paçaları seviyorum ya :)

Bu arada sen de benzinliler kervanına girmiş oldu, hadi hayırlısı diyelim. Ucuz ucuz bol bol uçarsın artık :laugh:

Modelin teknik özelliklerini de ben ilave edeyim :

Seagull Sparrow Hawk 1.6 ARF. İniş, Kalkışı Çok Rahat ve Stabil Uçuş Özelliğine Sahip Bir Model ...

-Kanat: 180 cm
-Gövde: 142 cm
-Kanat alanı: 61 dm2 (945.5 sq.dm)
-Uçuş ağırlığı: 4.8 - 5 kg

-Gerekli motor: 1.20 - 1.60 2 zaman veya 1.50 - 1.80 4 zaman veya 25-30cc Benzin. (Thunder Tiger F-130S)
-Gerekli radyo kumanda: 4 kanal, 6 torklu metal dişli servo
-Uygun servolar: Gaz için Hitec HS-325HB, aileron için HS-485HB veya HS-635HB, elevator ve rudder için nitrolu motorda HS-485HB veya HS-635HB, benzin motoru için Hitec HS-645MG
-Servo dağılımı: 1 x gaz, 2 x elevator, 2 x aileron, 1 x rudder
-Gerekli olanlar: Radyo kumanda, motor, servolar, pervane

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mesuuuuttt! O uçak paçalıkları olmadan olmazzz! Sakın o halde gözüme görünmesin. :D

Sümer abi yarın uçuşa gelirsen söz senin için takıcam :D yoksa bana hiçbir kuvvet o paçalıkları taktıramaz :D

Vayyy vayyy, Mesut hayırlı uğurlu olsun. :thumbup:
Uçak süper gözüküyor, eminim havada süzülürken dahada etkileyici olacak. %p Ses desen o da var. :coolxf:

Yalnız bundan sonraki hedefi merak etmedim değil. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Vayyy vayyy, Mesut hayırlı uğurlu olsun. :thumbup:
Uçak süper gözüküyor, eminim havada süzülürken dahada etkileyici olacak. %p Ses desen o da var. :coolxf:

Yalnız bundan sonraki hedefi merak etmedim değil. :laugh:

Türker teşekkür ederim :) yarın bi aksilik çıkmaz ise Mertte aynı uçağını bu akşam bitirirse ikizler olarak ordayız :D bide özgür arkadaşımız şuan Hazerfene doğru yolda jet motorlu bir uçak almaya gidiyor alanda hızını görürüz :D

birsonraki hedefim :D Spitfire - P51-D mustang - F4U Corsair - ve AT-6 Texan almış biri olarak olsa olsa şu model olur heralde :D P 47 Thunderbolt bu aralar bunun tipine bayılıyorum :D

ama nerden alacağıma karar veremedim THK da ucuz ama KATANA nın kullanma kılavuzundan sonra korkuyorum THK dan :D Promodel deki ESM marka korkacak birşey yok gibi duruyor :)

Ahhh be Mesut'cuğum yarın gelmem neredeyse imkansız. Zaten öğleye kadar çalışıyorum. :( Pazar sabahı birkaç saatliğine kaçmaya çalışacağım ancak. :)

P47 mükemmel bir seçim. Şimdiden hayırlı olsun. Benim aklımda da dev bir P47 var önümüzdeki aylarda. Elimde neredeyse warbird kalmadı!!!
THK'yi hiç önermem. Ben uçağı pek beğenmedim. ESM güzel ama toplaması oldukça zahmetli. Black Horse var mı piyasada bilmiyorum ama Hangar 9'un dev P47'si müthiş. Tabii fiyatı da hiç fena değildir muhtemelen.
Eğer 60 size düşünürsen Phoenix'in P47'si çok güzel. Pnömatik retractlar kutudan çıkıyor tam set olarak. Black Horse 60'lık P47'de mükemmel uçan bir model.

Yakışır üstad. :thumbup:
Hem seriyide neredeyse tamamlamış olacaksın. :laugh:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ahhh be Mesut'cuğum yarın gelmem neredeyse imkansız. Zaten öğleye kadar çalışıyorum. :( Pazar sabahı birkaç saatliğine kaçmaya çalışacağım ancak. :)

P47 mükemmel bir seçim. Şimdiden hayırlı olsun. Benim aklımda da dev bir P47 var önümüzdeki aylarda. Elimde neredeyse warbird kalmadı!!!
THK'yi hiç önermem. Ben uçağı pek beğenmedim. ESM güzel ama toplaması oldukça zahmetli. Black Horse var mı piyasada bilmiyorum ama Hangar 9'un dev P47'si müthiş. Tabii fiyatı da hiç fena değildir muhtemelen.
Eğer 60 size düşünürsen Phoenix'in P47'si çok güzel. Pnömatik retractlar kutudan çıkıyor tam set olarak. Black Horse 60'lık P47'de mükemmel uçan bir model.

Sümer abi yorum için teşekkür ederim :) ESM dışındakilerin fiyatları gerçekten uçuk, THK daki beni korkutuyor dediğim gibi çinli kardeşlerimiz manuelin yarısını kılavuza koymuyorlar sanırım kağıt tasarufu yapmak için :D keza THK dan aldığım KTN da motorun nasıl takılacağını anlatan bir sayfayı geçtim tek satır bile cümle yok :D Hangar 9 un P47 gerçekten çok güzel ama fiyatı dudak uçurtuyor , 60 lık olanı alınabilir seviyede benim bütçeme göre ancak onda 15CC gas yada 20CC modifiye edip takabilirsiniz demişler vidyosunda P47-D 40 30CC lik olan pahalı dediğim gibi ama ihtişamına laf yok :)

bu 60 lık modeli vidyoda 1:52 de kullanılabilecek motorları yazmışlar 20CC de modifiye etmek gerekiyormuş ki benim motor 32 lik sanırım covling hiç oturmaz :)

Türker Akgün' Alıntı:
Yakışır üstad. :thumbup:
Hem seriyide neredeyse tamamlamış olacaksın. :laugh:

inşallah tamamlayabilirim Türker , çok ileri sewiyede warbird hastalığım var :D helikopterdede böyle oluyor kendimi kaptırınca sonuna kadar ne varsa gidesim geliyor :D modelcilikte olmaması gereken kötü bir huy :lol: :lol:

Güncel fiyatlara baktın mı? Sonuçta ESM de çok ucuz değil çünkü retractları ayrıca satın alacaksın. Bu arada ESM'nin elektrikli retractları oldukça başarılı olmuş, onu da hatırlatayım.
THK'daki P47 benim bildiğim kadarıyla 60'lık. O boyutu düşünüyorsan Phoenix ve Black Horse çok daha mantıklı seçim olur.
Bu arada sen sen ol, glow için üretilmiş bir uçağa benzinli motor takmaya kalkma.

inanılmaz 8:15 te F4U Corsair Mustang P51 e havada çarpıyor :D P51 2 takla atıp doğruluyor ve hiçbirşey yokmuş gibi niş yapıyor motoru stop etmiş tabi :D yalnız modellerin ikiside Hangar 9 un :thumbup: :thumbup:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Güncel fiyatlara baktın mı? Sonuçta ESM de çok ucuz değil çünkü retractları ayrıca satın alacaksın. Bu arada ESM'nin elektrikli retractları oldukça başarılı olmuş, onu da hatırlatayım.
THK'daki P47 benim bildiğim kadarıyla 60'lık. O boyutu düşünüyorsan Phoenix ve Black Horse çok daha mantıklı seçim olur.
Bu arada sen sen ol, glow için üretilmiş bir uçağa benzinli motor takmaya kalkma.

Sümer abi 2300 TL fiyatı var 26cc-40cc olan technomodelde :D şaka gibi :D

glow uçağa gasser takmam zaten havada ayrışmasını izleriz sonra :) ama 26cc lik bir uçağı 32cc lik takarım diye düşünüyorum

100CC P47 :D

Mesut AKIN' Alıntı:
inanılmaz 8:15 te F4U Corsair Mustang P51 e havada çarpıyor :D P51 2 takla atıp doğruluyor ve hiçbirşey yokmuş gibi niş yapıyor motoru stop etmiş tabi :D ....
Gerçekten inanılmaz. :eek:

Mesutcum tekrar hayırlı uğurlu olsun, kırımsız uçuşlar dierim