[Urun]: Protos MAX V2

Belki de ilk V2 lansmanı sırasında yapılması gerekeni şimdi upgrade ile yapıyorlar :-\

Protos 700/800 için yeni Canopy ve carbon boom cover geliyormuş. Şu aşamada henüz fiyatı belli değil ne yazık ki :rolleyes:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bi süredir helifreakte muhabbeti dönüyor, bu hali ile kesinlikle daha şık görünüyor. Fiyatı normal 700 kitlerine göre biraz ucuz kalıyordu, bu upgrade ile aynı seviyeye çıkar :)

Tasarıma ilham veren yaratık şu olmalı

Ben begendim tipini [emoji1]

Direksiyon bunda da var :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Direksiyon bunda da var :D

Amcam eski "Mini Vbar" cı galiba. Alışkanlık olsa gerek Kondansatör kullanmaya devam ediyor :laugh: ;D

Can sıkıntısından şimdi biraz manualini inceledim.

** Öncelikle belirtmek isterim ki, manualini beğendim. Eskiden dikey sayfa düzeninde manual olurdu, haliyle aynı sayfada iki üç adım olabilirdi. Bu sefer sayfa sayısından kaçınmamışlar, 63 sayfa... Yatay düzende, her sayfada bir adım/işlem var. 16k renk derinliğinde değil belki ama mavi ve pembe renklerin de eşliğinde son derece anlaşılır.

** Metal plateler var merkezde, üç parça; motor, center ve rear... Bunların slot deliklerde hareketi ile kayış gerginlikleri ayarlanabiliyor. Rear plate üzerinde monte, SPRING BELT TENSIONER var. Bunun da değişik uçuş stillerine göre 3 pozisyonu var, yay gerginliğini ayarlayan.

** x7 gibi kafesli, çift sıralı falan bir ONEWAY bearing yapısı var.

** Bunu çok görmedim diğer modellerde ama ana şaft üzerinde Ball Bearinge ek olarak THRUST BEARING var. Ana şaftı 3 adet ball bearing, 1 adet thrust bearing yataklıyor toplamda...

** 700 boom ile geliyor, 770 ve 800 opsiyonel..

** Kuyrukta guide pulley var, kayışa tail pulleye kadar kılavuzluk yapan... Ek olarak tail pulleyden kaçmasın diye idler pulley de var...

** Kuyruk pal tutucuda hiçbir elemanı monte etmekte kullanılmayan m2,5*10 vidalar var. Sanıyorum chinese weight olarak düşünülmüşler.

** JR Forza modellerinden bildiğimiz, 90° ayarını şiir gibi yaptıran ve subtrim olayını bitiren SERVO HORN ADAPTER lar (futaba için olanlar yani futaba, savöx, rjx... gibi çok sayıda servoya uyumlu olanlar) kite dahil...

** Batarya kızak vasıtasıyla yukarı asılıyor batarya bölmesinde... Bu daha tercih edilesi bir durum çünkü "kütle" rotora daha yakın..

** Rotorda Pitch Indicator çizgileri var; +12° +6° 0° -6° -12°

** Leveler tarzı bir zımbırtı olan Main and Tail Blades Pitch Checker kite dahil geliyor. 90° leri ayarlamak kolay...

** Motor kayış gerginliğini ayarlamak için bir ayar vidası koymuşlar. Kayış gerginliğini arttırmak için sık, azaltmak için gevşet tarzı çalışan... (tabii önce slotlardaki vidaları biraz gevşetmek lazım)

Güzel model aslında :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Can sıkıntısından şimdi biraz manualini inceledim.
Detaylı paylaşım için teşekkür Rasim %p 700 sınıfı Protos zor biraz ama fiyatı mantıklı tutarlarsa bir Protos 380 düşünebiliriz ilerleyen zamanlarda ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Detaylı paylaşım için teşekkür Rasim %p 700 sınıfı Protos zor biraz ama fiyatı mantıklı tutarlarsa bir Protos 380 düşünebiliriz ilerleyen zamanlarda ;)

Tutmazlar abi :D Muhtemelen sen de kendilerine bu fiyatla başarılar dilersin :laugh:

380 i beğeniyorlar, kalitesine vurgu yapıyorlar, kite dahil olan Brain2 ünitesinin fiyatını 165 dolar gibi düşünüyorlar, win-win durumlarını, komboda ekipmanların fiyatının nispeten düşük oranda düşünülmesini gözardı ediyorlar. Haliyle 380 için çok makul bir fiyat beklemiyorum.

Ama diğer taraftan Protos MAX v2 nin fiyatı uygun gibi... 640 dolar kit fiyatı... Brain fiyatını düşersek 505 dolara geliyor diyelim... (ki brain için gerçek fiyatını düşmek makul, çünkü yazılım güncelleme ile rescue da geliyor) Paller yok, 700mm ve 105mm pal eklersek; 110 dolar ve 25 dolar gibi... Tekrar 640 dolar seviyesine çıkıyor ve orda kalıyoruz :D

Tabii ki görsellik vs bir değil ama Gaui, Sab Goblin, Mikado gibilerin fiyatları 900 dolar seviyesinde... (Kit+paller)

Hem hesaplı hem de oldukça güzel... Keşke dealer indirimleri falan olsaydı. O zaman bedava seviyesine inmiş olurdu :D

Birkaç güzel foto da paylaşalım Evoluzione versiyonundan;

Bu da normal versiyon;

Bu heliyi son dönemde oldukça beğenir oldum, sakıncalı bir durum ;D

Ancak detay resimlerde gördüğüm iki nokta var, alacak olsam bunları iyice araştırırdım. Birincisi iki versiyonda da kuyruk servosunun yerini beğenmedim. Dışarda darbeye açık pahalı bir kuyruk servosu istediğimden emin değilim. Ayrıca, boom üzerinde servo fikri hoşuma gitmiyor, Gobi'de de öyle, ama işte koyuyorlar... İkincisi ise, kayış tansiyon yayı ve sistemi sanki biraz dandik gibi mi, bana mı öyle geldi? Bir de çok öenmli değil ama, 700'lük heliye 450 skidi takmak nedir ya...

Emre Kaman' Alıntı:
... İkincisi ise, kayış tansiyon yayı ve sistemi sanki biraz dandik gibi mi, bana mı öyle geldi?
Bende de aynı hissi uyandırdı nedense. ??? Biri alırsa yakından bakarız artık. :laugh: