[Urun]: Torq Ayarlı HEX Tornavida Seti

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Zamanında özellikle 450 sınıfı modelle uğraşırken (malum vidaları azıcık aşırı sıkınca baş sıyırır :-\ ) keşke olsa deyip aradığım ama içime sinen bir şey bulamadığım için alamadığım ürünü HK çıkarmış :thumbup:

1.5, 2.0, 2.5 & 3.0mm uçlar ile geliyor ve 2, 4, 6 & 8 kgf.m. torq değerleri işaretlenmiş durumda

Fiyat olarak bana pahalı geldi ne yazık ki :-\ Bir de uçların kalitesinden pek de emin olamıyorum malum HK malı ve kalitesi... :rolleyes: :rolleyes:

Esas benim sormak istediğim bu vesile ile buna benzer profesyonel alet kullanan veya gören var mı arkadaşlar ??

Turnigy Torque Metric Hexdriver Set
Link :
Fiyat: $28

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bizim kendi uçlarımız buna takılamaz mı peki?

Turnigy'nin tork ayarsız hex driver setini kullanıyorum ve tek kelimeyle mükemmel diyebilirim. Bence uçlarına güvenebilirsin. Zaten tork ayarlı kullanılınca hem cıvata kafasını hem bunun ucunu korumuş oluyorsun. Fiyatı da sanki çok anormal değil gibi.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bizim kendi uçlarımız buna takılamaz mı peki?
Bana uyar gibi geldi ama emin de olamadım Rasim :rolleyes: :rolleyes:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Turnigy'nin tork ayarsız hex driver setini kullanıyorum ve tek kelimeyle mükemmel diyebilirim. Bence uçlarına güvenebilirsin. Zaten tork ayarlı kullanılınca hem cıvata kafasını hem bunun ucunu korumuş oluyorsun. Fiyatı da sanki çok anormal değil gibi.
Abi aynı şey değil ama ben en son 2 ay once Turnigy Yıldız tornavidasını aldım ve herhalde 10 kez kullanmadan uçu kırıldı :-\

Senin kullandığın Normal HEX Driver bu olsa gerek. Eğer kalitesinden memnunsan ve bu da aynı kalitede ise, o zaman fiyatı normal.

Bir de abi senin kullandığın normal $4.5 iken Torq lu olanı $28. Yani kıyaslamak ne kadar doğru bilemedim ama bu durumda azıcık pahalı oldu gibi :laugh:

Ama işin şakası bir yana yeterki uçları ve kalitesi iyi olsun %p Zira kalitenin de bir bedeli var ve onu ödemek gerekiyor ;)

Align-HT-Topro tipi aletlerin uçları buna uyar gibi geldi bana. Ama tork mekanizmasının güvenilirliği olsun, malın genel kalitesi olsun benim de güvenim yok HK'e.

Tork ayarlı, ucu değişebilir cırcır tornavidalar var. 1/4" standart uç kullananlar var, onların 1,5mm ucunu bulmak zor, 1/8" kullananlar var, onların da 1,5mm uçları çok dandik oluyor. Tabi bizim yapı marketlerde satılan çer-çöp, hepsi çin işi olduğu için, onların da kalitelisini bulmak zor...

Bunca zamandan sonra öğrendik vida sıkmayı abi deneye yanıla, tork ayarsız olsun, ama kaliteli olsun. :)

Şu resimdekinden ben de almıştım iki takım zamanında, berbat malzeme...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Senin kullandığın Normal HEX Driver bu olsa gerek. Eğer kalitesinden memnunsan ve bu da aynı kalitede ise, o zaman fiyatı normal.

Bir de abi senin kullandığın normal $4.5 iken Torq lu olanı $28. Yani kıyaslamak ne kadar doğru bilemedim ama bu durumda azıcık pahalı oldu gibi :laugh:

Yok ben bunu kullanıyorum:

Bence kalite olarak çok iyi.

Tork ayarlı sap çok bast bir şey değil ve fiyatının yüksek olması kabul edilebilir bir şey bana göre.