Uzun kullanım için kumanda önerisi

Aldığın kumanda gibi fiyata mümkün değil daha iyisini bulamazsın, istediği kadar kısıtlı olsun 3500 lira tam teşekküllü bir model kumandası için bedava. O bakımdan kesinlikle diyebilirim ki "hayırlı olsun", kırımsız uçuşlar. :saygilar:

Bende yeni başlayan biri olarak tavsiyelerinizi kulak verip az önce aynı kaynaktan bir AT9S Pro 2.4GHz satın aldım. Teşekkürler :saygilar:
Simülatör için ayrıca dongle almam gerekiyor sanırım bunun için öneriniz var mı?

Ayrıca reis sen dongle bulabildin mi ? ben sadece aliexpress üzerinden bulabildim. Bulduysan link paylaşabilir misin.

Pilottr'den dün sabah Radiolink AT9S Pro sipariş verdim kendime ancak tüm kargolar gönderilmesine rağmen benim kargo kayboldu muhtemelen kargoya verilemedi.Pilottr yetkilisi bu durumdan dolayı özür diledi ben de insanlık halidir diye düşünerekten anlayışla karşıladım.Yetkili sağolsun yenisini göndereceğini söyledi.🙂

Bende yeni başlayan biri olarak tavsiyelerinizi kulak verip az önce aynı kaynaktan bir AT9S Pro 2.4GHz satın aldım. Teşekkürler :saygilar:

Ayrıca reis sen dongle bulabildin mi ? ben sadece aliexpress üzerinden bulabildim. Bulduysan link paylaşabilir misin.
Hocam ben kumandayı iade ettim. Sebebi ise hem FPV ye ilk başlayacağım için hem de elektronik alanında kendimi geliştirmek istediğim için eğer ilk kumandamı kendim yaparsam, içindeki bileşenlerin ne işe yaradığını ve çalışma mantığını öğreneceğim bu sayede arızalar karşısında nasıl hareket etmem gerektiğini bilebileceğimi düşündüm. onunla biraz vakit geçirdikten sonra profesyonel bir kumanda alırım yine.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Ziya Özgül
Hocam ben kumandayı iade ettim. Sebebi ise hem FPV ye ilk başlayacağım için hem de elektronik alanında kendimi geliştirmek istediğim için eğer ilk kumandamı kendim yaparsam, içindeki bileşenlerin ne işe yaradığını ve çalışma mantığını öğreneceğim bu sayede arızalar karşısında nasıl hareket etmem gerektiğini bilebileceğimi düşündüm. onunla biraz vakit geçirdikten sonra profesyonel bir kumanda alırım yine.
Hocalarımız da sağolsun yardımcı oldular kumanda seçiminde. Fakat diğer konuları okuduğumda bilgisiz olduğumu farkettim o yüzden böyle bir karar vermek benim için daha iyi olur diye düşündüm

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yusuf Ziya Özgül
Kumanda işini çözersen bizi büyük bir dışa bağımlılıktan kurtarmış olursun :saygilar:

Ama keşke iade etmeseydin, en azından içini parçalayıp tersine mühendislik yapmayı denerdin.

• Haha
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Söz konusu 'uçak yapmak mı almak mı?' olsa mantıklı bir yol olabilir de gidip kumandayı almayıp kendim yapacağım demek biraz garip geldi bana 😁 Yapılabilir mi? Evet yapanlar ve açıklamalı videoları var. Ama madem bu hobiye girip birşeyler yapacaksın. Uygun fiyatlı güzel bir kumanda satın alma imkanı varken; alıp kenarda durmasının ne gibi bir zararı olabilir ki? İleride alacağın 5-10klık uçak, helikopter, quadı gönlün rahat bir şekilde emanet edeceğin bir kumanda olması güzel olabilir. Tekrar bir düşün derim...

Radiolink ile uçurulamayacak Uçak yok ben iddia ediyorum.Radiolink AT10II ile benzinli Sbach Uçuran tanıdıklarım var.Üretim olmayan bir şeyi üretmektir.Hobi amaçlı ise orası ayrı tabi ki...

Hocalarım hepiniz çok haklısınız, söyledikleriniz doğrular, hepinize tek tek teşekkür ediyorum fakat dediğim gibi hiçbir şey bilmeden elime almaktansa bir şeyler bildikten sonra satın almak daha mantıklı geldi. Derme çatma bir şey olsa da yapmayı düşündüğüm kumanda, en azından bana çok fazla şey katacaktır ve uğraşırken zevk alacağım. şuanda zaten son senem okulda proje vs. onun için çok yoğun geçiyor günlerim arkasından yazın stajım var. Bunlar da bitince yine indirimli iyi bir şeyler bulabilirim, ki uygun fiyatlı bulamasak bile yine bilgi olarak karda olacağımı düşünüyorum

Haklısınız hocam, elime hiç profesyonel bir kumanda almadım. Çeşitli araştırmalar ile bir kumandada neden ve nasıl sorularına cevap bulmaya çalışacağım. Kumanda yapmayı düşünürken de yaptığımı orta/iyi projede kullanabileceğim bir kumanda olarak göremem veya sadece yapmış olmak için ilk gördüğüm videodaki projeyi bakarak yapamam bu bana faydadan çok zarar verir, zaman kaybı olur. Bu yüzden amacım hem kendi alanımda ilerlemek adına bir şeyler öğrenmek hem de bu hobi ile ilgilenirken detay atlamamak. Zaten hobi dediğimiz şey uzun zaman süren bir aktivite değil midir? Bu uzun sürede gerek yanlış öğreneceğim gerek hata yapacağım ama bunlar altın değerindeki tecrübeler olur. Belki bu düşüncelerim gerçekten gereksizdir ve bir işe yaramaz ama denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum.

Haklısınız hocam, elime hiç profesyonel bir kumanda almadım. Çeşitli araştırmalar ile bir kumandada neden ve nasıl sorularına cevap bulmaya çalışacağım. Kumanda yapmayı düşünürken de yaptığımı orta/iyi projede kullanabileceğim bir kumanda olarak göremem veya sadece yapmış olmak için ilk gördüğüm videodaki projeyi bakarak yapamam bu bana faydadan çok zarar verir, zaman kaybı olur. Bu yüzden amacım hem kendi alanımda ilerlemek adına bir şeyler öğrenmek hem de bu hobi ile ilgilenirken detay atlamamak. Zaten hobi dediğimiz şey uzun zaman süren bir aktivite değil midir? Bu uzun sürede gerek yanlış öğreneceğim gerek hata yapacağım ama bunlar altın değerindeki tecrübeler olur. Belki bu düşüncelerim gerçekten gereksizdir ve bir işe yaramaz ama denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum.
Emeklemeyi öğrenmeden koşmaya çalışıyorsunuz.Bir kumandanın işleyişini öğrenmeden yapmaya çalıştığınız işte başarılı olamazsınız...

Merhabalar,

Eskiden giriş seviyesi Flysky Fsi6 kullanmış biri olarak daha iyi bir kumanda arayışına girmiştim. Radiolink AT9S Pro modelini araştırmış ve deneyimli pilotların da tercih ettiğini görmüştüm. Ben de o fiyata denk gelince pilottr den kumandayı sipariş ettim. Yazılanları sonradan gördüm. Ben de ustalar gibi F/P olduğunu ve o fiyatın bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Eskiden forumda moderatörlük yapmış olan İzzet Camcıoğlu'nun da youtube kanalında bu kumanda ile ilgili çok detaylı türkçe videolar var. Şimdilik ortada model yok ama kumanda önemli :)

Kendi kumadanızı yapmak konusunda işin iyisini sahibi bilirmiş derler ama eğer bu hobiye başlayacaksanız, amatör olarak Quadcopter ve sabit kanat Mini talon benzeri bir uçak yapıp uçurmuş biri olarak bu fiyata bu kumanda kenarda dursa iyi olurdu derim. Bir yandan basit bir model ve hazır kumanda ile uçuş dinamiklerine hakim olurdunuz bir yandan da kumanda çalışmalarınızı ilertirdiniz. :saygilar:

Son düzenleme:
Merhabalar,

Eskiden giriş seviyesi Flysky Fsi6 kullanmış biri olarak daha iyi bir kumanda arayışına girmiştim. Radiolink AT9S Pro modelini araştırmış ve deneyimli pilotların da tercih ettiğini görmüştüm. Bende o fiyata denk gelince pilottr den kumandayı sipariş ettim. Yazılanları sonradan gördüm. Ben de ustalar gibi F/P olduğunu ve o fiyatın bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Eskiden forumda moderatörlük yapmış olan İzzet Camcıoğlu'nun da youtube kanalında bu kumanda ile ilgili çok detaylı türkçe videolar var. Şimdilik ortada model yok ama kumanda önemli :)

Kendi kumadanızı yapmak konusunda işin iyisini sahibi bilirmiş derler ama eğer bu hobiye başlayacaksanız, amatör olarak Quadcopter ve sabit kanat Mini talon benzeri bir uçak yapıp uçurmuş biri olarak bu fiyata bu kumanda kenarda dursa iyi olurdu derim. Bir yandan basit bir model ve hazır kumanda ile uçuş dinamiklerine hakim olurdunuz bir yandan da kumanda çalışmalarınızı ilertirdiniz.
Merhaba, Madem bütün tecrübeli hocalarımız al diyor ise alayım kalsın kenarda. Sıfırdan yapmak için yine uğraşacağım ama eksikliğini hissedersem veya keşke alsaymışım bakardım dediğim yer olursa dediğiniz gibi yardımcı olur. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, sizlerden öğreneceğim çok şey var:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM