V922 Toplama Sonrası Sallantı - Vibrasyon Sorunu

Akan Tekin

acemi helici
İlgi Alanı
Heli
arkadaşlar kaybolan v922 yerine yedeklerden topladım.Fakat modelde bir sallantı oluyor.Nedenini çözemedim.
Hafif komutlarda stabil oluyor ve genelde aileron komutunda dengesizleşiyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

v922 toplama sonrası sorun

Hold çekili iken servoları hareket ettirdiğinizde 3 de düzgün çalışıyor mu ? Malum bazen belli bir süre, nedeni hala çözemedim, heli kumanda ile bind olsa bile servolar kafalarına göre hareket edebiliyor. Üst üste, bazen 10 defa bind edince bu problem çözülüyor.

Aslında Hold çekili iken komut verdiğinizde servo, kollar, swashplate ve pal gözükecek bir video çok işimize yarardı ;)

Servo problemi gibi geldi bana. Yaptığı hareketten Pitch veya Aileron servosundan bir veya ikisi istemsiz hareket alıyor gibi.

Ynt: v922 toplama sonrası sorun

Anakart olarak daha önce kuyruk mosfeti yanmış ama tamir edilmiş mosfeti değişmiş anakart kullandım alakası varmıdır acaba

Ben bir keresinde yeniden topladıktan sonra palleri biraz fazla sıkmıştm. O zaman dengesizleşmişti. Ama tam olarak videodaki gibi değildi

akan tekin' Alıntı:
Anakart olarak daha önce kuyruk mosfeti yanmış ama tamir edilmiş mosfeti değişmiş anakart kullandım alakası varmıdır acaba
Hic zannetmiyorum. Sadece meraktan soruyorum yeni mosfet olarak ne kullaniz peki ?

Ana şaft sağlam mı yoksa eski mi. Çatlamış da olabilir.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hic zannetmiyorum. Sadece meraktan soruyorum yeni mosfet olarak ne kullaniz peki ?
banggood dan almıştım 2 anakartın mosfeti yanmıştı.Yanlış hatırlamıyorsam forumdan link verilmişti.4 adet mosfet almıştım.

Cahit Kaş' Alıntı:
Ana şaft sağlam mı yoksa eski mi. Çatlamış da olabilir.
üzerindeki her parça yeni yedeklerden hepsi paketliydi.

Türker Akgün' Alıntı:
Servo problemi gibi geldi bana. Yaptığı hareketten Pitch veya Aileron servosundan bir veya ikisi istemsiz hareket alıyor gibi.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Akan abi blade holder (pal tutucu)'larının arası sanki biraz fazla açık gibi. Feathiring Shaft'ı, iki pal tutucuyu tutan vidaları iyice sıktın mı ? Sanki boşluk var gibi görüyorum videodan.
Birer elinle pal tutuculardan tutup çekip ittiğinde boşluk hissetmemelisin.

Türker Akgün' Alıntı:
Akan abi blade holder (pal tutucu)'larının arası sanki biraz fazla açık gibi. Feathiring Shaft'ı, iki pal tutucuyu tutan vidaları iyice sıktın mı ? Sanki boşluk var gibi görüyorum videodan.
Birer elinle pal tutuculardan tutup çekip ittiğinde boşluk hissetmemelisin.
çok sıkı olmuştu internette resimlerde böyle gözüküyordu resimlerden gördüğüm kadar sıktım

akan tekin' Alıntı:
çok sıkı olmuştu internette resimlerde böyle gözüküyordu resimlerden gördüğüm kadar sıktım
Akan abi onu tamamen sıkman gerekiyor ve buna rağmen rahat rahat hareket edebilmeli.
Bunu sağlayan pirinçten iki tane bilezik var, bu bilezikleri çıkıntılı tarafları rulmana doğru bakacak şekilde yerleştirirsen pal tutucuların vidaları sıkmana rağmen hareket edebildiğini göreceksin.
Hatırlarsın main shaft stopper'indekiyle aynı mantık.

Türker Akgün' Alıntı:
Akan abi onu tamamen sıkman gerekiyor ve buna rağmen rahat rahat hareket edebilmeli.
Bunu sağlayan pirinçten iki tane bilezik var, bu bilezikleri çıkıntılı tarafları rulmana doğru bakacak şekilde yerleştirirsen pal tutucuların vidaları sıkmana rağmen hareket edebildiğini göreceksin.
bi de öyle deniyim

Türker Akgün' Alıntı:
Kesinlikle Türker'in dediği şekilde yeniden monte edersin, aradaki boşluk ve buna bağlı vibrasyon sorunu çözülecektir Akan Bey ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol