V977 Helimi Düzeltmem İçin Yardım!!!

Hüseyin Cem

Çalışkan Uye
Arkadaşlar helim kazadan sonra yerden havalanmıyordu. Tabi hemen main gear pinyon arası boşluğa baktım hiçbir sorun yoktu. Elimle yine de zorladım. Neyse sonra diğer yerlerine baktım neden uçmuyor bu diye ama bir türlü bulamadım ve dizimin üstünde hafif gaz verip denerken bir anda palin birini fırlattı :eek: Allah'tan göz seviyemde falan değildi yoksa çok kötü bir durum oluşabilirdi... :-\

Neyse gelelim yardım istediğim konuya... Arkadaşlar heli dağıldı her parçasını topladım ama ismini bilmiyorum ve buraya resmini koyacağım iki parçayı birbirine takamıyorum. Daha doğrusu ilk iki denemede taktığımı sandım ama yine pal fırladı. ??? Bir parçada vidalar var sanırım o vidalar çıkacak ama bin türlü yol denedim dönmüyor yalama olmasından korkup bıraktım. Ne yapacağımı bilmiyorum öyle kaldım sizden yardım bekliyorum ???

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cem Bey kutunun içinden çıkan manual en arka sayfasında hem yedek parça listesi hem de hangi parça nasıl monte ediliyor detayı olması lazım.

Oradan bakıp eksik parçayı bulmanız mümkün olacaktır. :)

NOT: Resim paylaşmak için mesaj yazdığımız bölümün hemen altında kırmızı fontta "Resim Yükle" butonu var. Onunla resim yükleyip linki mesaj içerisinde kopyalarsanız, paylaştığınız resimler mesaj içinde gözükebilir ;)

Bu vidayı vidalarken karşı taraftan da başka bir tornavida ile tutmanız gerekir.

Aynı olay v922 de benim başıma geldi ama bende pallerin vidalandığı kollar yerinden fırlamıştı sebebi ise feathering shaft ı tutan vidaların birtanesi zamanla sökülerek yerinden çıkmasıydı paller bir yana bilyalar bir yana aradaki lastik ve sarı pullar bir yana dağıldı oldukça küçük parçalar neyseki hepsini eksiksiz buldum ve helinin manuelinden kontrol ederek vidalara loctite sürerek paltutucuları tekrar birleştirdim. Senin anlatmından benim anladığım vida sökülmeden pal tutucular feathering shafttan ayrılmışlar buda demek olurki sen bu pallerin takılı olduğu parçaların yedeğini almalısın ama el becerin varsa bu konuda bozuk olan bölümleri tamir edebilirsin

Hepinize teşekkürler ilginiz için. Lakin resimde gördüğünüz vidayı söktüm ve ucunda küçük bir bilezik kayboldu malesef :( Artı bangood ta yedek parçalara baktım bende iki bilezik varken orda dört bilezik var kafam karıştı aacaba fırlattğında yine iki parça mı kayboldu çözebilmiş değilim :embarras: Ve işin kötüsü manueli de bulamıyorum sinir oldum evde nereye gittiyse artık :mad:

Yani hiç sanmam ama şu koyduğum resimdeki ikili parça ki normalde takılı haldedir, elinde olup bana satmayı düşünen olursa hemen alıcıyım. Yurtdışından geleni bekleyemem çünkü köye gideceğiz. Bi uçuracaktık köyde o da nasip olmuyacak heralde ya :(

Merhaba
V977 ile aynısı bende de oldu.Resimde gördüğüm taraftaki bearing dagılmiş.Arama evde bulamazsın zaten.Öbür tarafında da 2 adet olması gerekir.Bende burada çok aradım ama yok maalesef.Çinden sipariş verdim hala da bekliyorum.
Bir yolu varsa burada üstadlar yardımcı olursa bende çok sevinirim.

Bunları ve başka tavsiye edeceğiniz yedek parçalar olursa, onlarıda V977 Tavsiye Edilen Yedek Parça Listesine ekleyelim. Sipariş geçecek arkadaşlarımız peşinen yedeklerinide geçsinler :RCKolik:

Tabi 977 kullanıcılarının böyle bir liste yaratmaları gerekiyor :agreed:

Arkadaşlar ben manueli bulamıyorum. Sanırım annem infaz etmiş çöpe atmış... :-\

Elinde V977 manueli yani kılavuzu olan arkadaşlara kılavuzun sonunda ki parça reberinde alttaki resimdeki parçalara ait olan yerin fotoğrafını paylaşabilir mi? Resimde gördüğünüz minik vidanın yanındaki bileziği arayıp buldum halıda. :coolxf:

Gerçekten inanması güç ama nette V977 manual yok :-\ Umarım bir V977 üyemiz ihtiyacın olan manual resimleri paylaşır ;)

Evet hocam bulamadım ben de... Yok. Bugünlerde bu hobide şunu öğrendim helikopterini birine verirken babana bile güvenmeyeceksin! ??? Ben güvendim tam gaz koltuğa vurdu sonuç ortada. :laugh: Hani kendim kırım yaşasam için yanmazdı valla, bi 6 kanal uçurumadım askere gidecem yav ne şans bende de :D

cem aslan' Alıntı:
Evet hocam bulamadım ben de... Yok. Bugünlerde bu hobide şunu öğrendim helikopterini birine verirken babana bile güvenmeyeceksin! ??? Ben güvendim tam gaz koltuğa vurdu sonuç ortada. :laugh: Hani kendim kırım yaşasam için yanmazdı valla, bi 6 kanal uçurumadım askere gidecem yav ne şans bende de :D
Umarim isinizi gorur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Metin bey çok teşekkür ederim. :saygilar: Önce bir bakaym parça eksiği varmı sonra dizmeye çalışacağım.