[Video]: 25.10.2014 Goblin 700 Competition Kelaynak uçuşu

Mesut SERT

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Bugün yeni kumandam Spektrum dx9 ile ilk defa goblini uçurdum. Sticklere alışma süreci az da olsa uçuşu etkiledi. İyi seyirler. Çekimi yapan Cengiz hocama ayrıca Teşekkürler.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

o nasıl bir kalkış :eek: ben de bekliyorum yavaşça kalkıp alan turu atacakı kumanda yeni diye ;D . gerçekten güzeldi zefkle izledim benim governor ayarlı değil rpm %100 gazda 2750 :eek: gösteriyor o yüzden daha %70 i yukarı çıkmadım modlar N idl1 idl2 değerlerin governorda kaç birde governor ile rpm leri kaça ayarladın castle kablom gelince bende governoru aktif edecem şahsen gaz vermeye korkuyorum :eek: :eek: :eek: :eek:

Ynt: [Video]: 25.10.2014 Goblin 700 Competition Kelaynak uçuşu

Muammer Akbulut' Alıntı:
o nasıl bir kalkış :eek: ben de bekliyorum yavaşça kalkıp alan turu atacakı kumanda yeni diye ;D . gerçekten güzeldi zefkle izledim benim governor ayarlı değil rpm %100 gazda 2750 :eek: gösteriyor o yüzden daha %70 i yukarı çıkmadım modlar N idl1 idl2 değerlerin governorda kaç birde governor ile rpm leri kaça ayarladın castle kablom gelince bende governoru aktif edecem şahsen gaz vermeye korkuyorum :eek: :eek: :eek: :eek:
Normal 1950 rpm
Idle 1 2100 rpm
Idle 2 2200 rpm

Aklına takılacak birşey olursa yardimci olurum .;)

Muammer Akbulut' Alıntı:
Normal bir kafa turu ölçer in varsa onunla ölçmeni tavsiye ederim. 2750 rpm olacağını sanmıyorum yanlış ölçüyor bence.
Castle in governoru pinyon ve main Gear değerlerini ,motor kV ve pole değerlerini doğru yazdığın zaman ,doğru kafa turunu verir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

devir ölçüm programı governor kapalı değerleri elektronik seninkiyle aynı ve pinion 25T ben ölcumu spektrum telemetri ile yaptim

Muhammer hover da en fazla 2400-2450 olur. 2750 olursa helikopterin bazı yerleri deforme olabilir.

Bu programlara fazla inanma. Helikopter ortalama 5 Kilo bu hover aşamasında palleri zorlicak. Boşta paller in dönmesi ile aynı olmicak. Zaten Data logoları bakma imkanın olursa. İleride . Ozaman daha iyi analiz yaparız. Ama 2750 çok zor. [emoji2] [emoji2]

Mesut Sert' Alıntı:
Bugün yeni kumandam Spektrum dx9 ile ilk defa goblini uçurdum. Sticklere alışma süreci az da olsa uçuşu etkiledi. İyi seyirler. Çekimi yapan Cengiz hocama ayrıca Teşekkürler.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Güzel uçuş olmuş hiç yabancı gelmiyor. Pal sesleri sanki bugün de duymuş gibiyim.

aynen erhan palsiz 2750 degerini tam gaz ile aldim palle 2500 düşse birde %70 gazi geçmiyorum 2200 2300 lerde uçuyorumdur :) ama sizin gibi uçmak istiyorum ama baya zaman ve tecrübe gerekecek gibi :thumbup:

Ynt: Ynt: [Video]: 25.10.2014 Goblin 700 Competition Kelaynak uçuşu

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Güzel uçuş olmuş hiç yabancı gelmiyor. Pal sesleri sanki bugün de duymuş gibiyim.
yabancı gelmez tabi. Ama tam konsantre olamadım sanki .[emoji57]

Muammer Akbulut' Alıntı:
aynen erhan palsiz 2750 degerini tam gaz ile aldim palle 2500 düşse birde %70 gazi geçmiyorum 2200 2300 lerde uçuyorumdur :) ama sizin gibi uçmak istiyorum ama baya zaman ve tecrübe gerekecek gibi [emoji106]
Artık Goblin nin var 1 - 0 öndesin [emoji2] [emoji2]

Ynt: Ynt: Ynt: [Video]: 25.10.2014 Goblin 700 Competition Kelaynak uçuşu

Mesut Sert' Alıntı:
yabancı gelmez tabi. Ama tam konsantre olamadım sanki .[emoji57]
Sanki aynı yerde uçmuşuz.

Ohhh videolar gelmiş aksama keyif var :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ohhh videolar gelmiş aksama keyif var :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kumanda ayarindan sonra, araya yağmur rüzgar derken bugüne nasip oldu buluşma Mehmet abi. Güzel bir gündü.

Güzel bir pilotaj ile güzel sesler eşliğinde çok keyifli bir video izlemiş oldum.Tebrik ederim, elinize sağlık. :thumbup:

Arda Erkan' Alıntı:
Güzel bir pilotaj ile güzel sesler eşliğinde çok keyifli bir video izlemiş oldum.Tebrik ederim, elinize sağlık. [emoji106]
Teşekkür ederim .[emoji6]