[Video]: Goblin 570 Maiden - 15.02.16

fatih cebir

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Evet arkdaşlar dün hava fazlaca rüzlarlı olmasına ragmen, madein artık gerçekleştirelim dedik.Kazasız herhangi bir kırım yaşamadan çok şükür madein yaptık.Video da zaten görüldügü gibi sadece kuyrukta salınım var.Gain ayarmız 80 su an, fbl sistem vbar neo,montajla ilgili manule göre topladım kuyrugu, yani tekrar tekrar kontrol ettim mekanik bir sıkıntı göremedim.

Kayışımızın gerginlik durumu da normal, bu ilk goblin toplayışım ve kullanışım yani bundan önce 450 bir modelimde,aynı sorunu yaşamıştım onu da arka rot bal linklerini 2 derece sıkarak ve tekrar limit vererek düzeltmiştim.Yani servo hareketini 1 veya 2 derece kısarak düzetmiştim.

Artık goblinci abilerimiz sorunun nerden kaynıklı olabileceginle ilgili, fikirlerini paylaşırsalar bir daha ki saha ya çıkışımız da uygularız.

Kuyruk kısmını da halletmeden rescu denemek istemedik, bu sorunu halledince onu da bir deneyecez çok merak ediyoruz yani :laugh: Emegi geçen herkese burdan bir kez daha çok teşekkür ediyorum herkese hayırlı günler. :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun Fatih :thumbup: Demek sorunsuz bir şekilde maiden yaptınız :bravo:

"Videoda görüleceği" üzere demişsin ama videoyu paylaşmamışsın. Benzer sorunu ben de 570 daha önce yaşadığım için 1-2 olası çözüm önerim olabilir ;)

saol mehmet abi teşekkür ederim paylaştım videoyu görmiyormusunuz, bir yer de hata mı yaptık acaba?

oooo Fatih Hocam maşallah maiden gerçekleşmiş kazasız, belasız :halay: :yuppi:
model çok güzel güle güle kullan :thumbup:
ayarlar bitmez abicim daha ben hala ayar yapıyorum sen hesap et artık :laugh:

Gördüğüm kadarı ile GAIN değeri şu an için gayet iyi. Belki ileri de gerekirse test amaçlı 5'er li olarak azaltılarak 1-2 değer daha nedene bilir.

Gelelim kuyruktaki soruna :

-- Bende ilk Goblin 570 Maiden benzer sorunu yaşamıştım. O zaman sorunun çözümü inanması zor ama Açık rulmanları ters takmam olmuş ki o kadar da özellikle dikkat etmiştim. Yani ilk tavsiyem kesinlikle kuyrukta bulunan ACIK rulmanların yönlerini kontrol etmen. (Smaller ID ve Larger ID kesinlikle doğru olması gerekiyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-- Bu arada Kafa devri neydi?

-- Diğer benzer sorunu Logo 800 maiden yaşadım. Buradaki sıkıntı ise kuyruk mekanizmesinin yeni olması ve hiç yağlamamış olmamdı. Kuyruk mekanizmasını güzelce yağladıktan sonra diğer uçuşlarda sorun çözüldü.

-- Diğer olası çözüm ise şu konuda. o da NEO'nun bir parametresini değiştirmek. Ama bence öncelikle yukarıdakilerden emin olalım. Buna ayrıca bakarız ;)

Tekrar hayırlı olsun Fatih. Bir şekilde bu sorunu el birliği ile çözeriz sen rahat ol :halay:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
oooo Fatih Hocam maşallah maiden gerçekleşmiş kazasız, belasız :halay: :yuppi:
model çok güzel güle güle kullan :thumbup:
ayarlar bitmez abicim daha ben hala ayar yapıyorum sen hesap et artık :laugh:
Teşekkür ederim ibrahim ugraşcaz çözecez artık :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gördüğüm kadarı ile GAIN değeri şu an için gayet iyi. Belki ileri de gerekirse test amaçlı 5'er li olarak azaltılarak 1-2 değer daha nedene bilir.
...
Tekrar hayırlı olsun Fatih. Bir şekilde bu sorunu el birliği ile çözeriz sen rahat ol :halay:

Evet mehmet abi o rulman bileziklerinde problemi ana rotoru toplarkende yaşadım büyük ve küçügün yerlerinde en ufak yanlışlık yapıldıgında rahat çalışmıyor.

Kuyrugu toplarken çok dikkat ettim hata 2 defa taktım söktüm ama yine, hafif bir takılma oldu var yani şu an. Çanta sipariş ederken bu rulmanlarıda sipariş etmiştim sıkıntı olur diye yedegi var yani degiştiriyim o zaman abi belkide sorun orda :-\

kafa devri 2100 abi

fatih cebir' Alıntı:
Evet mehmet abi o rulman bileziklerinde problemi ana rotoru toplarkende yaşadım büyük ve küçügün yerlerinde en ufak yanlışlık yapıldıgında rahat çalışmıyor.

Kuyrugu toplarken çok dikkat ettim hata 2 defa taktım söktüm ama yine, hafif bir takılma oldu var yani şu an. Çanta sipariş ederken bu rulmanlarıda sipariş etmiştim sıkıntı olur diye yedegi var yani degiştiriyim o zaman abi belkide sorun orda :-\
Bu açık rulmanlarda sıkıntı olmaz Fatih. Önemli olan manual uygun şekilde küçük ve büyük taraflarını iç ve dış olarak doğru taktın değil mi ?

Bu arada kuyrukta mekanik bir takılma mı var ? Kontrol rod uçuğunu söküp elinle oynaksan bile fiziki bir takılma var ise sıkıntı. Mekanizmanın elle oynatınca yağ gibi kayması gerekiyor..

Kafa devri 2.100 bence biraz düşük. Max 2.500 ve genelde insanlar 2.300-2.500 aralığını kullanıyor.

Bu yaşadığın sıkıntıdan bağımsız bir şey, aklında olsun diye söylüyorum Fatih ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu açık rulmanlarda sıkıntı olmaz Fatih. Önemli olan manual uygun şekilde küçük ve büyük taraflarını iç ve dış olarak doğru taktın değil mi ?

Bu arada kuyrukta mekanik bir takılma mı var ? Kontrol rod uçuğunu söküp elinle oynaksan bile fiziki bir takılma var ise sıkıntı. Mekanizmanın elle oynatınca yağ gibi kayması gerekiyor..
abi şöyle yapıcam tekrar söküp kontrol edecegim rulmanları.Kontrıol rodu kuyruk tarafından söktüm elle kontrol ettim servo da, vada herhangi bir sıkıntı var mı diye rod rahat çalışıyor. Ama şu rulmanlar kafa ma takıldı tekrar bir sökeyim bakayım abi

Hayırlı uğurlu olsun abi kırımsız bir şekilde uçarız inşallah Mehmet abi nokta atışı yapmış gibi gözüküyor yaşanan sorunda, toplama sürecinde seninde sorun yaşadığın kuyruktaki rulmanlardı sanırım

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun öncelikle :)

Dusuk kafa turunda ucan gordugum 570'lerin cogunda hafif bir sanilim vardi.Ve genelde governorla beraber biraz yuksek kafa turunda sıkıntı olmuyor.

Yapmışlar tabi küp gibi heli, ister öyle kafa turları :p

Ben 550 pal ile 2250-2300 takılıyorum ki yüksek takılıyorum, normalde 2100-2150 civarı uçuyor elemanlar... Bi de bu 570 pal :p

Şaka bi yana hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar :)