[Video]: goblin 700 yenilenmiş uçuş

Arda Erkan' Alıntı:
....Çok geçmiş olsun, şansızlık olmuş. Bu mıknatısları oturturken bana göre dikkat edilmesi gereken en büyük faktör kanopiye en ufak çektirme ve kastırma işlemi yapılmaması yani rahat bir şekilde takılmalı.Bunun içinde pil kabloların fazlalığını vs iyi ayarlamak gerekiyor.
Arda'ya kesinlikle katılıyorum. Ilk günden bu yana SAB şu ürününü kullandım ve çok şükür bir sıkıntı olmadı. Ayrıca her takma sonrası yanlardan Canopy elle tutup çekerek kontrol etmek, olası sıkıntılı durumların da önüne geçmiş oluyor.

sab quick release canopy goblin 500

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

:saygilar: kanopyi öyle güzel ayarladım ki tık diye oturuyordu ,hatta bunu forumda paylaşmıştım .sorun kanopy kasmasında değil yuvaya giren erkek sokette 2 tane küçük bilya var,
altındada incecik yay ,tak çıkar zamanla deforme oluyor ,ama herkes istediği gibi tabiki kullanabilir ,ama yanarım ben 80 lirama , ve canopyme yanarım, :'(

sab quick release lerde bende bi sıkıntı görmedim ama bazen söyle bir sıkıntı oluyor:

kasma şeklinde giriş olursa (özellikle yeni kanopilerde), sanki otormuş gibi duruyor. hatta kanopiyi çekip kontrol edsek bile, az güç uygulamıssak sanki takılı kalmış gibi bizi kandırıyor.

burda Mehmet abinin dediği gibi geri çekmekten kaçmayarak kontrol edebiliriz.

ha bide ara sora bilyaların orayı yağlarsak bilyalarla alakalı bir sıkıntı da olmaz.

:saygilar: arkadaşlar , ben sadece başıma gelen olayı paylaştım ve dikkat etmenizi önerdim, bende orjinal goblin almıştım ,amma gerçek bu işte .resmini de ekliyorum kolay anlaşılabilsin ,
kanopy zorluğu kasması değil sorun yani,bilya yerinden çıktımı iş bitti, :'(

Ekli dosyalar

• goblin canopy 001.JPG
    goblin canopy 001.JPG
    32.1 KB · Görülme: 21

:saygilar: Rasim bey, sizinde gobliniz olur neden olmasın ki, her modelcinin yolu bir gün gobline düşer,,, :agreed:

:saygilar: Erhan kardeşim ,doğrusun ben würth 2040 sıvı gresini kullandım ve periyodik olarak yağladım,artı bu ürünü satıyorum, çok güzel bir ürün ,amma yağlamada para etmedi,, :(p

adnan kaptan' Alıntı:
:saygilar: arkadaşlar , ben sadece başıma gelen olayı paylaştım ve dikkat etmenizi önerdim, bende orjinal goblin almıştım ,amma gerçek bu işte .resmini de ekliyorum kolay anlaşılabilsin ,
kanopy zorluğu kasması değil sorun yani,bilya yerinden çıktımı iş bitti, :'(

Adnan hocam ürün çok kullanışlı olduğu için kabul etmek istemiyoruz herhalde. :laugh: Tecrübelerinizi ve önerinizi paylaştığınız için teşekkürler kullanan arkadaşlar artık biraz daha dikkat edecektir.Bende Mehmet abinin dediği gibi taktıktan sonra biraz zorluyorum. En azından bu işlemi yapmak gerekli.

adnan kaptan' Alıntı:
:saygilar: Erhan kardeşim ,doğrusun ben würth 2040 sıvı gresini kullandım ve periyodik olarak yağladım,artı bu ürünü satıyorum, çok güzel bir ürün ,amma yağlamada para etmedi,, :(p

üzüldüm abi geçmiş olsun...

adnan kaptan' Alıntı:
Rasim bey, sizinde gobliniz olur neden olmasın ki, her modelcinin yolu bir gün gobline düşer,,, :agreed:

Erhan'ın 380 i bi tur almıştım buraya geldiği zaman... O da diğer heliler gibi uçuyor :)

Yolum düşmez ama yaa, düşerse forumda olay olur ;D Ben daha farklı bi misyon edindim kendime :D

:saygilar: Arda bey ,bu ürünü kabul etmesem ,niye alayım ,bunun kabulle ne alakası var,ben diyorum ki ,ben ve bir arkadaşım bu ürün yüzünden ben kanopy ile kurtardım,
arkadaşın goblini pert oldu,uyarı yapıyor ve arkadaşlarımı olası bir kırımdan kurtarmak istiyorum ,yoksa herkes istediği gibi kullanır, bunu forumda paylaşmamdan daha doğal bir şey olamaz,
ama bu bilgilerin ışığında yok ,kanopy kasılmasın, kontrol edilsin ,sanıyorum bunu bütün arkadaşlar yapıyordur,sadece size özel bişey değildir bu , nokta .

:saygilar: Rasim bey ,bugünden yarına konuşmamak lazım, bi bakmışssınız sizde goblinci olmuşssunuz. :lol:

Sizleri mikadocu yapalım :)

Böylece 3.5dk olduğunda yavaştan in artık istersen muhabbetlerinden biraz sıyrılmış oluruz. Hafifliği hissederiz :laugh:

adnan kaptan' Alıntı:
:saygilar: Arda bey ,bu ürünü kabul etmesem ,niye alayım ,bunun kabulle ne alakası var,ben diyorum ki ,ben ve bir arkadaşım bu ürün yüzünden ben kanopy ile kurtardım,
arkadaşın goblini pert oldu,uyarı yapıyor ve arkadaşlarımı olası bir kırımdan kurtarmak istiyorum ,yoksa herkes istediği gibi kullanır, bunu forumda paylaşmamdan daha doğal bir şey olamaz,
ama bu bilgilerin ışığında yok ,kanopy kasılmasın, kontrol edilsin ,sanıyorum bunu bütün arkadaşlar yapıyordur,sadece size özel bişey değildir bu , nokta .

Adnan hocam sanıyorum biraz sitem etmişsiniz ama ben mesajımda tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkür ettim ve ben dahil olmak üzere kullanan arkadaşların daha dikkatli olacaklarını söyledim.Ürünün gerçekten inanılmaz kullanışlı olduğundan dolayı esprili bir şekilde kırıma yol açtığı konusunu kabullenmek istemiyoruz galiba dedim.Sizin yaşadığınız tecrübelere inanmıyor ve kabul etmiyoruz demek istemedim, yanlış anlaşılma olmasın.

Aynı zamanda modelcilikte her zaman risk vardır.Sizin kullandığınız canopy vidalarının zamanla yalama olma riski sıfır diyebilir miyiz ? Örnek vermek gerekirse piyasada kullanıcı yorumları konusunda en mimlenmiş ünite 3gx. Bu ünite ile son derece ilginç kırımlar yaşayan kullanıcılara rastlamak mümkün.Fakat ben 3 senedir sorunsuz kullanıyorum. Kısaca kusurlu malda vardır, kusurlu kullanıcıda vardır. Bazı kullanıcılara özel kötü şansızlıklar yaşanabilir bu ürünün tamamını çoğu zaman kapsamaz.

Kimisi vidalı kullanır , kimisi mıknatıslı. Ama birde değişmez kurallar vardır ki sizi ilk mesajda uyardığım gibi can güvenliği konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardır. :saygilar: :saygilar:

:saygilar: olur valla rasim kardeşim neden olmasın ki, :RCKolik: