[Video]: İlk invert denemelerim ( Trex 600n )

Emre Biçen

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Slmlar

Önceliklere herkezin bayramını kutluyorum . :saygilar:

Raptor 50 ile surekli uçuşlar yapıyorum acemiliğimi atmaya çalışıyorum :)

Düz uçmaktan artık sıkıldım dedimki bugun bi değişiklik yapıp trex imle ilkkez bi alan turu yapim hemde kendimi iyi hisseder ve helikopterın tepkileri beni ikna ederse birde invert denemek istedim.

ilkkez invert denemesi yaptım. başta bıraz tedırgındım ama sonrasında gerisi geldi zaten :)

İyi seyirler

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık çok güzel bir uçuş, hakimiyet ve hareketlerin temizliği takdire şayan...

Emre daha önce de söylediğim gibi forumumuzun keşfettiği gizli yeteneklerinden birisisin :thumbup:

Çok soğukkanlı ve yetenekli olduğun zaten ilk paylaştığın videolardan da belliydi. Bu uçuşta aynı şekilde. Gayet başarılı ve kontrollü bir uçuş olmuş, gerçekten tebrikler :bravo: :bravo:

Özellikle Invert giriş ve çıkışlar çok güzel ve kontrollü %p Looplar da gayet başarılı ve net çıkmış.

Bu arada yanlış görmedimse sen FUNNEL olayını da aşmışsın :eek:

Fakat aman dikkat. Ilk invert çalışmaları genelde kırımların en çok olduğu zamanlardır ;) Gerçi dediğim gibi maşallahın var, eminim ki sen bu aşamayı da kazasız belasız hızlı bir şekilde geçeceksin :halay:

NOT: Senin geldiğin pilotaj seviyesi için bir sıkıntı değil ama genel bir bilgilendirme yapalım ;) ALAN TURU demek yatay olarak 8 çizmek demektir :)

Tebrikler. :bravo:

Cidden tebrik ediyorum emre,belli ki iyi çalışıyorsun,çünkü ya 12 ya da 13 hazirandı yani henüz 1,5 ay öncesi,ankarada ben sana raptoru teslim ederken ben modeli havalandırırken bile tedirgindin, ne yalan söyliim sıkıntı yaşayabileceğini düşünmüştüm,sonuçta kocaman bi modelle başlamak herkesin tercih ettiği bi şey değil.Belli ki çalışmak , uçmak için zamanın ve azmin var,bence benden de ileri seviyeye ulaşmısın,inşaallah çok daha iyi olursun da bize de katkıların olur :) ,başarılarının devamı gelsin,kırımsız uçuşlar...

Ynt: [Video]: İlk invert denemelerim ( Trex 600n )

Çok başarılı uçuş. Tebrikler. Dikkatimi çekti heli havadayken hafif hafif yürüyorsunuz, başıma geldi, bir keresinde ben de heli havadayken bir kaç adım atmıştım, ayağımın altında ki taş parçası birden kayınca dengemi kaybedip yere kapaklanmıştım :D neyse ki heli havadaydı bi kırım yaşamadım. kırımsız uçuşlar..

Tapatalk ile gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emre daha önce de söylediğim gibi forumumuzun keşfettiği gizli yeteneklerinden birisisin :thumbup:

Çok soğukkanlı ve yetenekli olduğun zaten ilk paylaştığın videolardan da belliydi. Bu uçuşta aynı şekilde. Gayet başarılı ve kontrollü bir uçuş olmuş, gerçekten tebrikler :bravo: :bravo:

Özellikle Invert giriş ve çıkışlar çok güzel ve kontrollü %p Looplar da gayet başarılı ve net çıkmış.

Bu arada yanlış görmedimse sen FUNNEL olayını da aşmışsın :eek:

Tesekkurler mehmet abi guzel yorumun icin. Similasyon cok calisiyorum butun kaza, kirim vs senaryolarini simulasyonda deniyorum. Ruzgar hatta firtina cikarip modeli sabit tutma v.s
Modeli cok az goruncek sekilde ileri goturuyorum gozlerim kapali tahmini komut vererek yanima getirmeye calisiyorum v.s
Tabiki isler gercege dokuldugu zaman heyecan ekleniyo isin icine birde ayaktasin evde oturuyosun tabi :D

Burada butun hareketlerimi denemek istedim aslinda ama bi normal haldeyken funnel demem oldu birde invert halindeyken denedim tadimlik oldu bunlar :)

Bu ucustan sonra kendime guvenim birazdaha artti 2. Ucusumda neredeyse piro flip hareketlerini denicektim. Ama tadinda birakmak son kararrim oldu :)

murat kurdoğlu' Alıntı:
Cidden tebrik ediyorum emre,belli ki iyi çalışıyorsun,çünkü ya 12 ya da 13 hazirandı yani henüz 1,5 ay öncesi,ankarada ben sana raptoru teslim ederken ben modeli havalandırırken bile tedirgindin, ne yalan söyliim sıkıntı yaşayabileceğini düşünmüştüm,sonuçta kocaman bi modelle başlamak herkesin tercih ettiği bi şey değil.Belli ki çalışmak , uçmak için zamanın ve azmin var,bence benden de ileri seviyeye ulaşmısın,inşaallah çok daha iyi olursun da bize de katkıların olur :) ,başarılarının devamı gelsin,kırımsız uçuşlar...

Tesekkurler murat abi o gunu bende iyi hatirliyorum :) sen bana modeli ucurmami solemistin ama ben korkmustum biraz :D Neyseki modele cabuk alistim egitimim hala devam ediyo raptor ile seviye konusundada soyle soleyim. Etrafimda heli ucuran olmadigi icin internette stick calismalarinin egitimlerini izliyorum ornek aliyorum.o sekilde devam ediyo bakalim :)

Furkan Aktaş' Alıntı:
Çok başarılı uçuş. Tebrikler. Dikkatimi çekti heli havadayken hafif hafif yürüyorsunuz, başıma geldi, bir keresinde ben de heli havadayken bir kaç adım atmıştım, ayağımın altında ki taş parçası birden kayınca dengemi kaybedip yere kapaklanmıştım :D neyse ki heli havadaydı bi kırım yaşamadım. kırımsız uçuşlar..

Tapatalk ile gönderildi

Tesekkurler furkan model havadayken yurumemin sebebi video cekimi icin kenara cekilmem aslinda. Yere dusme konusu cok talihsizmissin alah kimsenin basina bole bi olay vermesin :) yorum icin tesekkurler
Türker Akgün' Alıntı:

Tesekkurler turker abi modelin butun idlup 1 ,idlup 2, açi, kuyruk ,3gx, aklima gelmeyen bircok sey hepsi senin ve mehmet abinin videolari sayesindedir. Bunuda ayrica belirtmek isterim.
kadir kocaman' Alıntı:
Elinize sağlık çok güzel bir uçuş, hakimiyet ve hareketlerin temizliği takdire şayan...

Tesekkurler kadir bey yorumunuz icin saygilar

Emre,tebrikler çok güzel bir uçuş...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Emre BİÇEN' Alıntı:
Bu ucustan sonra kendime guvenim birazdaha artti 2. Ucusumda neredeyse piro flip hareketlerini denicektim. Ama tadinda birakmak son kararrim oldu :)
Emre iyi ki yapmamışsin, yoksa tüm zevkleri aynı gün bitirecekmissin :)

Emre BİÇEN' Alıntı:
Tesekkurler turker abi modelin butun idlup 1 ,idlup 2, açi, kuyruk ,3gx, aklima gelmeyen bircok sey hepsi senin ve mehmet abinin videolari sayesindedir. Bunuda ayrica belirtmek isterim.
.......
Forum olarak bunları duymaktan daha buyuk bir zevk olamaz herhalde :) :)

Merabalar emre eryama da roptorunu ucurmustum hatirlarsan kasim la beraber gelmistik ogun sana demistimki
bir ay surmez invert istersin sen demistim okadar oldu tam ramazanin basi ve sonu tebrik ederim cok guzel ucus ve.model zaten hakkiyla
bu isi yapmaya calisan bi arkadassin kirimsiz ucuslar

mehmet kocak' Alıntı:
Merabalar emre eryama da roptorunu ucurmustum hatirlarsan kasim la beraber gelmistik ogun sana demistimki
bir ay surmez invert istersin sen demistim okadar oldu tam ramazanin basi ve sonu tebrik ederim cok guzel ucus ve.model zaten hakkiyla
bu isi yapmaya calisan bi arkadassin kirimsiz ucuslar

Merhaba abi

Hatirladim evet assinda bu kadar erken invert olayina girmek istemiyordum ama bi anda karar verdim. Bundan sonrada calismalarim bu yonde olcak.
Hedefim iyi bi helikopter modelcisi olmak bakalim basarabilcezmi.Yorumun icin tesekkurler abi eryaman sahasinda gorusmek uzere :saygilar:

bir videoda ben ekledim gel burda ucalim alan daha cafcafli 10 dk da gelirsin burda ucariz yeni videolarimizi cekeriz

Hazir konu guncellenince ne zamandir Turker ile koustugumuz bir soruyu sorayim Emre :) Emre bu modeller oncesi hic 6 kanal bir model ile uctun mu? Daha onceden baslayip ara verdigin bir modelcilik gecmisin var mi ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hazir konu guncellenince ne zamandir Turker ile koustugumuz bir soruyu sorayim Emre :) Emre bu modeller oncesi hic 6 kanal bir model ile uctun mu? Daha onceden baslayip ara verdigin bir modelcilik gecmisin var mi ?

daha onceden 6 kanal ucurmamistim ama 3 kanalli 50 tlye aldigim helikopterim vardi bundan 5 sene oncesine kadar. İlkkez 6 kanal helikopter kullaniyorum gunde en az 2-3 saat similasyon ve ayrica calistigim yerdede telefonumdan rc simulator oyunuyla kullanisli olmasada yon tayini yapiyorum :) Bu isi layikiyla yapmak icin elimden geleni yapcam