[Video]: Ingiltere den gunesli bir gunde FPV cekimi

senginfb

I believe I can Fly
Cheerson (quanum nova) cx-20, ts832 r832 fpv, Quanum V2 gozlukler, xiaomi yi kamera, telemetry ve f550 pervaneler ile daha hizli bir ucus.
Ingiltenin guneyinden, deniz kenari guzel manzaralar.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Keyifli sakin bir video olmuş, elinize sağlık.

Bu aralar TR de durum biraz karışık, kurunun yanında yaşta yanıyor malesef.

Güzel bir klasik muzik eşliğinde güzel bir çekim olmuş :) Ben de benzer şeyi merak ediyorum. Şu an Ingiltere'de IHA ile ilgili kanun / yönetmelik / Mevzuat nasıl.

Mesela artık bu takım çekimler Türkiye'de yasak. Sebebi ise çekim yerinin yaşam yerlerine çok yakın olması

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Güzel bir klasik muzik eşliğinde güzel bir çekim olmuş :) Ben de benzer şeyi merak ediyorum. Şu an Ingiltere'de IHA ile ilgili kanun / yönetmelik / Mevzuat nasıl.

Mesela artık bu takım çekimler Türkiye'de yasak. Sebebi ise çekim yerinin yaşam yerlerine çok yakın olması

Abi tam bu konu aklıma gelmişti, sen ele aldın, acaba ingiltere gibi güvenlik konusunu ele alan bir şehir ne yapıyor acaba :rolleyes:

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Keyifli sakin bir video olmuş, elinize sağlık.

Bu aralar TR de durum biraz karışık, kurunun yanında yaşta yanıyor malesef.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Recep TUNCER' Alıntı:
Abi tam bu konu aklıma gelmişti, sen ele aldın, acaba ingiltere gibi güvenlik konusunu ele alan bir şehir ne yapıyor acaba :rolleyes:

Bu videoyu 17 Nisan Pazar gunu cektim, cektigim saatlerde (15:30) gibi, Londra'da british airways e ait bir ucak inis yaparken ucaga drone carpmis.
Su anda Ingilterede herkes bu olayi konusuyor, gazeteler ve televizyonlar ana haberde ana sayfada yayinladilar.
Ingilterede zaten kanun vardi, mesela; lisansinin olmasi lazim, eve, insana, hayvana, arabaya 50 metre uzakta ucurman lazim. 122 metre (400 feet) ten yuksege ucuramazsin, ileriye dogru goturdugunde gozden kaybolmayacak mesafelerde olman lazim. havalimanlarinin 5 mil cevresinde ucurmak yasak. Ben bu ucusta bunlarin hepsine uygun yere gitmeye calistim ama yanima gelmeyen insan ve hayvan kalmadi. Gozde robot gibi gozluk olunca :D :D :D
Kanun bu ama bakan eden yoktu.
Bu saatten sonra cok siki bir denetim olacagini soylediler ve mesela bugun hava guzel ve cikip ucarmak istiyorum ama tedirginim o yuzden ucurmadim. once kayitlarimi yaptirmam lazim daha sonra rahat rahat ucurabilirim.

hepinizi ekleymedim bir mesaja o yuzden herkese tek tek gonderdim :laugh:
acemilik napalim. ;D