[Video]: Mevlana Görüntüleri

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Mustafa abimizden güzel bir çalışma daha :thumbup: Özellikle Mevlanayi hala göremedim diyenler izlesin %p

[vimeo]http://vimeo.com/73421955[/MEDIA]

çok güzel çekim gerçekten :) kendi sitelerindeki ilk vidyoda şahane müzikte çok güzel oturmuş etkileniyor insan :D

Mesut AKIN' Alıntı:
çok güzel çekim gerçekten :) kendi sitelerindeki ilk vidyoda şahane müzikte çok güzel oturmuş etkileniyor insan :D
Aynen ustad müzik de en az görüntü kadar önemli ki burada bence müzik olayı kurtarıyor ;)

Çok güzel bir çekim. İnşallah birgün bir Hollywood filmininde havadan çekimlerini Mustafa abi yapar ve izleriz gururla.

Mevlanayı ziyaret etme fırsatım oldu çok şükür,çok güzel gerçekten,videoda da çok güzel :bravo:

Yeni üye olduğum sitenizi gezerken gördüğüm bu çekim gerçekten beni çok etkiledi. Mevlana Hz.lerinin türbesine gittiğimde daha çok küçüktüm. Hayal meyal hatırlıyorum. O günleri anımsattı bu görüntüler. Emeği geçenlere teşekkürler. Bu tür çekimler gerçekten modelciliği daha bir sevdiriyor insana. Gelecekte sanırım uçak ve helici olsun tüm modelcilerde görüntü çekimi ve özellikle görerek uçuş yaygınlaşacak, olmazsa olmazlarımızdan olacak.
NOT: Bu arada müzik de muhteşem tabii ki, ancak bana başka bir merakımı hatırlattı. Eser 3.Murad Han'ın bir sabah namazına kalkamadığı için üzüntüsünden yazdığı "Uyan ey gözlerim gafletten uyan" adlı eserin ney ile icrası. Birkaç ay önce ney üflemeye başladım(ney çalınmaz üflenir denir)ancak bir ilahi çıkarabildim şimdiye kadar. Bu eseri icraa için ise en az 1-2 sene lazım. (Özetle Neyzenlik modelcilikten çok daha zordur ve çok daha sabır gerektiriyor. ;) )

Taner Özbağ' Alıntı:
....(Özetle Neyzenlik modelcilikten çok daha zordur ve çok daha sabır gerektiriyor. ;) )

Haklısınız Taner Bey enstruman çalmak gerçekten tam bir sabır işi. Ama şahsen sabretmeden pek az şeyi başarabildim şu zamana kadar, hepimiz öğrenmeliyiz bunu bence. :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Haklısınız Taner Bey enstruman çalmak gerçekten tam bir sabır işi.
Bu kadar sabrım olmadığı için "Kapı Zili" harici bir şey çalamıyorum :lol:

Türker bey, ney çok farklı bir enstrüman("...Çalınmaz,üflenir" diye belki o sbepten de söylüyorlar) Ney sabırsınız insanı bile sabır taşı haline getiriyor. Çünkü her enstrümandan, elinize alınca öyle veya böyle ses çıkarırsınız. Neyde ise ses çıkarmak için aylarca uğraşanlar varmış. Benim 2 gün ila 1 haftamı aldı. Ney perdelerin de gezinme hassasiyeti de bana kumanda levyelerinin hassasiyetini hatırlattı.
Mehmet bey, sizde dediğiniz kadar sabırsınız olsanız modelci olmazdınız sanıyorum. :bravo:

Taner Özbağ' Alıntı:
Türker bey, ney çok farklı bir enstrüman("...Çalınmaz,üflenir" diye belki o sbepten de söylüyorlar) Ney sabırsınız insanı bile sabır taşı haline getiriyor. Çünkü her enstrümandan, elinize alınca öyle veya böyle ses çıkarırsınız. Neyde ise ses çıkarmak için aylarca uğraşanlar varmış. Benim 2 gün ila 1 haftamı aldı. Ney perdelerin de gezinme hassasiyeti de bana kumanda levyelerinin hassasiyetini hatırlattı.
Taner Bey sizi iyi anlıyorum. Çünkü ben ney üflemeyi denedim ve sonrasında nefesli sazların bana göre olmadığına karar verdim. :laugh:
Telli sazları hasbel keder çalmaya çalışıyorum fakat nefes olayı bana çok farklı ve zor geldi. :rolleyes:

Taner Özbağ' Alıntı:
Mehmet bey, sizde dediğiniz kadar sabırsınız olsanız modelci olmazdınız sanıyorum. :bravo:
Aynı fikirdeyim. %p

Taner Özbağ' Alıntı:
Sabirli olmasina sabirliyimdir da,her zaman her yerde itiraf ettigim gibi, sayet heliye basladigin ilk donemler yaninda Turker olmasa, 1 ay sonra birakirdim bu hobiyi diye :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sabirli olmasina sabirliyimdir da,her zaman her yerde itiraf ettigim gibi, sayet heliye basladigin ilk donemler yaninda Turker olmasa, 1 ay sonra birakirdim bu hobiyi diye :)
Modelcilik camiasına büyük bir katkı sağlamışım demek. Gurur duydum kendimle. :)

FPV işine de hesevlendim tam oldu :bravo:
Güzel bir video :saygilar:

Mehmet F. BALTACIOĞLU' Alıntı:
FPV işine de hesevlendim tam oldu :bravo:
Güzel bir video :saygilar:
Bu tür profesyonel çalışmaları görünce hepimiz hevesleniyoruz ama.... İşte işin bir de aması var :D

Bir Konya'lı olarak mevlana nın güzelliğini bir daha anladım çeken abimizede gerçekten çok teşekkürler güzel bir çekim olmuş.