[Video]: PHOENIX Model Fabrikası

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Gelin hep beraber PHOENIX Model Fabrikasına kısa bir ziyaret yapalım ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Eyupcan altıntaş

Fabrika bile olsa ciddi anlamda el emeği de var modellerin üzerinde. :eek:

Öyle galeta gibi kırıp kırıp, sarf malzeme gözüyle yaklaşmamak lazım modellere. :laugh:

Kıymet bilinmesi için illa pahalı mı olması gerekiyor acaba. :eek:f:

Valla fabrika apartman gibi ama adamlar iyi iş çıkartıyorlar. Pilot u boyamaları da pek amatörmüş, hiç böyle düşünmemiştim. Paylaşım için teşekkürler abi. %p

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Her ne kadar adı fabrika da olsa, ARF modeller tam anlamıyla hala el emeği, göz nuru. Ve her bir model bir diğerinin klonu gibi aynı değil. Yani elimize aldığımız bir modelin, bu el emeğinin doğal sonucu farklılıklardan dolayı "tek" olduğunu anlıyoruz. Hatta şu anda Phoenix'in Sea Bee modelini topluyorum ve gördüğüm hatalar veya iyi işçilik bunun sonucu. Videoda gördüğüm kızlardan acaba hangisinin elinden geçti ve acaba o anda aklında ne vardı da benim elimdeki bu modelin farklılıkları ortaya çıktı?

Türkerin dediği gibi, yalnızca "para" olarak görmemek, en azından emeğe saygı adına daha dikkatli olmak lazım. işte bu yüzden videolarda kahkahalar atarak kırıp döken şımarık ve doyumsuz, daha çok Amerikadaki uçuculara kızıyorum.

Omer Erkan' Alıntı:
...Hatta şu anda Phoenix'in Sea Bee modelini topluyorum...
Ömer abi modelin konusu çıkar mı? :)

Konu açacağım Kadir. Ama öyle ayrıntılı birşey değil. Gerek gördüğüm yerlerde bir kaç fotoğraf çekmeye çalışıyorum.

CASPER_VIA_P1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendimi öyle bir yerde çalışırken düşündüm de....

Çalışanlarda Model yapmanın heyecanını göremiyorsun.

Demek ki neymiş, seri halde hobi ürünleri yapsan ve bu iş için para alsan mutlu olamazmışsın.

Sonuç: Kazandığın parayı hobin için harcarsan mutluluğu , o heyecanı yaşarsın.

Müthiş bir planlama ve el emeği gerektiren bir iş.Tabii ki olay hobiden çıkıp seri imalat fabrikasyona dönüşünce,hele bir de işçi olunca , bizlerin aldığı keyfi almaları mümkün değil.Aynı modelin parçalarının binlerce kez elden geçtiğini düşünmek bile beni psikolojik olarak yoruyor. :D.