[Video]: trex 450 fb hover ve alan turu

Merhaba arkadaşlar.son kırımdan sonra topladigim modelimle bugün ucus yaptım kuyruk ta hafif salınımları vardı.. busefer kamera kayit islemini sağolsun eşim üstlendi :D uçarken benden daha çok heyecanlıydi.bana herzaman destek veren eşime çok teşekkür ediyorum.ayrica benden yardımlarını esirgemeyen forumdaki abiler ve kardeşlerime sonsuz teşekkürler. umarım begenirsiniz :saygilar:
dip not:fon müziği olarak cırcır böcekleri eşlik ediyor :laugh:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fon müziği harika :) Cekim yapan esinin de ellerine saglık Rifat. Bu hobini öncelikle yanlız basına yapmaya çalıştığın ıcın bir kez daha tebrik ederim. Uçuş gayet güzeldi özellikle 02:30 bir ara yürekler ağza geldi ama yine de guzel toparladın.

Sticklerine saglık aynen devam :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim mehmet bey.bu basari kesinlikle yalnız değil sizlerin destekleri ve yardimlariniz sayesinde gerçekleşti. evet 2.30 dan sonra eşim ben ve cırcır böcekleri ile hep beraber çığlık attık :D ama şükür toparladım. :RCKolik:

Forum olarak az da olsa yanında olup sana yardımcı olabiliyorduk ne mutlu bize :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Forum olarak az da olsa yanında olup sana yardımcı olabiliyorduk ne mutlu bize :halay:

yalnız mehmet abi uçarken söyle bi sorun hissettim.ilk 30 saniye sonra motorda bayilma vardi. indirdikten sonra Esc yi kontrol ettim resmen yaniyordu parmağımi değdiremeyecek kadar sıcaktı.
pal acilari +10 -10
pitc curve 0 25 50 75 100
thr curve 0 30 55 75 100
motor Scorpion hk 2221
pil gens ace 2200 30c
sorun Esc mi acaba :(

Havalar sıcak oldugu ıcın ısınması normal ama devir düşmesi normal degil. Videoyu cepten seyrettiğim ıcın devir düşmesini yakalayamadim.

ESC markası ne ? Governor aktif mı ? Kaçtık pinyon kullanıyorsun ?

Isınmanın başlıca nedeni motor ile ilgili parametrelerin (pwm, timing.. )düzgün olarak ayarlanmamasindan kaynaklanabilir.

Scorpiyon motor olunca devir asırı yüksekte bu soruna neden olabilir.

Kullandığın ESC marka ve yaptığın parametre ayarlarını paylaşırsan hep beraber bir fikir yürütmeye çalışalım.

Havalar sıcak oldugu ıcın ısınması normal ama devir düşmesi normal degil. Videoyu cepten seyrettiğim ıcın devir düşmesini yakalayamadim.

ESC markası ne ? Governor aktif mı ? Kaçtık pinyon kullanıyorsun ?

Isınmanın başlıca nedeni motor ile ilgili parametrelerin (pwm, timing.. )düzgün olarak ayarlanmamasindan kaynaklanabilir.

Scorpiyon motor olunca devir asırı yüksekte bu soruna neden olabilir.

Kullandığın ESC marka ve yaptığın parametre ayarlarını paylaşırsan hep beraber bir fikir yürütmeye çalışalım.

13 pin escnin markasını bilmiyorum resmini yoladim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ESC arka kısmında bir etiket olması lazım Rifat. Peki markasını bilmeden ESC nasıl ayarladın ? Su an ESC ayarları nedir ??

motoru esc yi ve servolari set olarak aldim.üzerinde etiket yok daha önce kontrol ettim.esc yi tanıttım sorun olmadi :(

Iste ESC nasıl tanıttın. ESC konfigürasyon konusunu nasıl hallettin ? aşağıdaki konuda temel bir ESC ayar parametrelerini paylaşmıştık. Sen bunları anladığım kadarı ile yapmadan direk bağlasın ve kullanmaya başladın doğru mı anlamıştım ??

ESC arka kısmında bir etiket olması lazım Rifat. Peki markasını bilmeden ESC nasıl ayarladın ? Su an ESC ayarları nedir ??

% 99 aling bu videodaki esc ile ayni.ayarlarida bu sekilde yaptım. bana kalırsa bu motor yüksek geliyor bu escye
https://youtu.be/0IfRjkEK9iw

rifat dirikolu' Alıntı:
% 99 aling bu videoları esc ile ayni.ayarlarida bu sekilde yaptım. bana kalırsa bu motor yüksek geliyor bu escye
Ya ESC düşük kalıyor ya da Motor- ESC birbirine uymuyor. Motor ayarlardan memnun ve o yüzden pek ısınmıyor ama ESC durum tam tersi..

Align temel ayarlar harici PWM, Timing gibi parametreler ESC olmadıgı müddetçe hem motoru hem de ESC mutlu edecek doğru konfigürasyonu yapmak bira zor ne yazık ki..

Sorun devam ederse yerinde olsam ESC değiştirirdim Mesela ekonomik çözüm olarak Hobbyking YEP ESC alırdım. Zira motorun ve pilin gayet guzel. Burada en zayıf halka ESC gibi gözüküyor ne yazık ki ..

Bakalım diger arkadaşların önerisi ne olacak :)

Ya ESC düşük kalıyor ya da Motor- ESC birbirine uymuyor. Motor ayarlardan memnun ve o yüzden pek ısınmıyor ama ESC durum tam tersi..

Align temel ayarlar harici PWM, Timing gibi parametreler ESC olmadıgı müddetçe hem motoru hem de ESC mutlu edecek doğru konfigürasyonu yapmak bira zor ne yazık ki..

Sorun devam ederse yerinde olsam ESC değiştirirdim Mesela ekonomik çözüm olarak Hobbyking YEP ESC alırdım. Zira motorun ve pilin gayet guzel. Burada en zayıf halka ESC gibi gözüküyor ne yazık ki ..

Bakalım diger arkadaşların önerisi ne olacak :)

mehmet abi elimde 5 çeşit motor ve 3 çeşit esc var.aksam eve gidince etiketlerinde yazan özellikleri yazacam en iyi konfigasyonu beraber secelim.tesekkur ederim ilginize :RCKolik:

Sayı olarak epey cokmus Rifat :D paylaş bakalım bu kadar cok seçenek icinden uygun bir set çıkarırız herhalde :)

Sayı olarak epey cokmus Rifat :D paylaş bakalım bu kadar cok seçenek icinden uygun bir set çıkarırız herhalde :)

Merhaba mehmet abi bendeki esc ve motorlar bunlar.eve gidemedihim icin temsili resimlerini buldum
emax 3700 Brushles motor

kds 3800 kv Brussels sıfır motor

turning typnoon 2215 Brushles motor az kullanıldı.

aling 3500 kV Brushles motor ikinci el kit uzerinde

Scorpion hk2221-8 motor

esc ler

umarım Scorpion için uygun bi set cikartabiliriz :RCKolik: