[Video]: Trex 600N İnvert çalışmaları 03.10.2014

Emre Biçen

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhabalar :saygilar:

03.10.2014 tarihli uçuş videomu sizlerle paylaşmak istedim.
Kardeşimin videonun bazı yerlerinde Ankara aksanı ile yaptığı yorumlarıda montajlamadan izletmek istedim :D ;D

İyi seyirler

Emre harika bi uçuş olmamış,invert denemesini geçmiş bu uçuş,çok gelişmişsin,günde kaç saat sim çalışıyorsun çok merak ediyorum,
Bir de tüm foruma olsun bu sorum,hareketleri çıkarabilmek için simulasyonda özel yaptığınız bi şey var mı ,forumda biri phoenix'de aşamalı 3d eğitiminden bahsetmişti sanırım ama ben öyle bi şey bilemiyorum,tekrar tebrikler emre...

murat kurdoğlu' Alıntı:
Emre harika bi uçuş olmamış,invert denemesini geçmiş bu uçuş,çok gelişmişsin,günde kaç saat sim çalışıyorsun çok merak ediyorum,
Bir de tüm foruma olsun bu sorum,hareketleri çıkarabilmek için simulasyonda özel yaptığınız bi şey var mı ,forumda biri phoenix'de aşamalı 3d eğitiminden bahsetmişti sanırım ama ben öyle bi şey bilemiyorum,tekrar tebrikler emre...

Teşekkürler murat abi nasıl çalıştığımı özetleyim,

Bu uçuş nereden baksan trx 600 ile invert olarak 10. uçuştur. Öncelikle modeli uçurmak için acele etmiyorum garanti olsun diye günde en az 2-3 saat sim çalışıyorum. Çalışmalarımda sadece bir harekete kilitleniyorum saatlerce aynı hareketi yapıyorum.

Sim deki çalışmalarıda youtubeden indirdiğim profesyonel pilotların kaleografilerini ve stick kullanımlarını öğrenme amaçlı taklit etmeye çalışıyorum. Şu an için simdeki yapabildiğim zor hareketleri denemiyorum. Özellikle benim yapılması zor olduğunu düşündüğüm piroflip hareketini kafaya takmış durumdayım:), Sim üzerinde bu hareketi çok iyi şekilde yapıyorum ama bir türlü denemeye cesaret edemiyorum:D. Full piroflip hareketini çalışırken el alışkanlığı ve tecrübe olarak çok iyi yerlere gelmiş durumdayım. Kısmetse bir kaç ay sonra bu hareketler ile ilgili bir video çekmeyi planlıyorum.:)

tekrar tebrikler,piroflip bence de çok zor ben yarım yapabiliyorum sanırım.Simulasyon çok önemli gerçekten ben de çalışıyorum ama 2-3 saat çalışmam imkansız, o kadar zaman olmuyor...Kolay gelsin gelişmeni merakla takip ediyorum,başarılar...

Komsu ADSL kapatmis :-\ 3G baglantida da net degil :( Neyse artik video yarina izlemek nasip olacak.. Simdilik paylasim icin Tesekkur etmekle yetineyim Emre :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Komsu ADSL kapatmis :-\ 3G baglantida da net degil :( Neyse artik video yarina izlemek nasip olacak.. Simdilik paylasim icin Tesekkur etmekle yetineyim Emre :bravo:
Ben tesekkur ederim mehmet abi bunlar sizin sayenizde oluşan görüntüler :RCKolik:

Yapılan hareketlerinin temeli oluşmuş. Biraz daha çalışarak hareketlerin daha estetik olucağına inanıyorum. Özelikle sim çalışarak her ne kadar ben bırakmış olsamda simi faydalı olduğu kesin. Forumda paylaşımlarınızda gördüğüm kadarıyla oldukça hızlı gelişme var pilotajda tebrik ederim.

Bir kaç soru sormak isterim.Mekan neresi acaba ? Sakin ve sesiz gözüküyor hoşuma gitti baya ayrıca helide ne yakıt kullanıyorsunuz.

Ynt: [Video]: Trex 600N İnvert çalışmaları 03.10.2014

Çok güzel bir uçuş. Daha önceki uçuşlarını da izlemiştim. Ama arada da gibi bir fark var. Hareketler oturmuş. Sadece arkadaşların dediği gibi cila istiyor. Çok hoşuma gitti cidden hareketler.

Arda Erkan' Alıntı:
Yapılan hareketlerinin temeli oluşmuş. Biraz daha çalışarak hareketlerin daha estetik olucağına inanıyorum. Özelikle sim çalışarak her ne kadar ben bırakmış olsamda simi faydalı olduğu kesin. Forumda paylaşımlarınızda gördüğüm kadarıyla oldukça hızlı gelişme var pilotajda tebrik ederim.

Bir kaç soru sormak isterim.Mekan neresi acaba ? Sakin ve sesiz gözüküyor hoşuma gitti baya ayrıca helide ne yakıt kullanıyorsunuz.
Yorum icin tesekkurler arda zamanla hersey oturcak elbet calismalarim estetik ucus uzerine.

Burasi Eryaman Kasmir pisti genelde ucakci arkadaslar olur tesaduf kimse yoktu o gun :) kullandıgım yakıt wildcat %25 nitro

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Çok güzel bir uçuş. Daha önceki uçuşlarını da izlemiştim. Ama arada da gibi bir fark var. Hareketler oturmuş. Sadece arkadaşların dediği gibi cila istiyor. Çok hoşuma gitti cidden hareketler.

Saol erhan isalah guzel yerlere gelcem zaten amacim serbest stil deilde belli kaleografiler seklinde olmasini istiyorum.Figurlerin hepsi tam oturduktan sonra artik kendime bi ucus karakteristigi cizmeyi planliyorum.Hedefim usta bi plot olmak bakalim zamanla neler olcak :)

Ayrica bu yorumlari duymak cok sevindirici tek tabanca olarak devam ediyorum bakalim :laugh:

Emre kardesim seni cani gonulden tebrik ediyorum :thumbup: Iyi bir pilot olmak icin her sey mevcut sende. Dogal bir yetenek ve beceri, azim, sogukkanlilik, disiplinli calisma.... Daha ne olsun.

Kisa surede cok ama cok guzel bir yol aldin. Son ucus ile bunun arasinda bile bariz far var. Invert alan turu, hurricane, funnel.... Tum yonlerde tam hakimiyet...

Seni severek takip ediyoruz. Insallah seneye bu zamanlar cok daha farkli noktalarda olacaksin ve biz de seninle gurur duymaya devam edecegiz :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emre kardesim seni cani gonulden tebrik ediyorum :thumbup: Iyi bir pilot olmak icin her sey mevcut sende. Dogal bir yetenek ve beceri, azim, sogukkanlilik, disiplinli calisma.... Daha ne olsun.

Kisa surede cok ama cok guzel bir yol aldin. Son ucus ile bunun arasinda bile bariz far var. Invert alan turu, hurricane, funnel.... Tum yonlerde tam hakimiyet...

Seni severek takip ediyoruz. Insallah seneye bu zamanlar cok daha farkli noktalarda olacaksin ve biz de seninle gurur duymaya devam edecegiz :RCKolik:

Cok tesekkur ederim sizlerden bu sozleri duymak cok sevindirici tum gelisimimi sizlerle paylasmaya devam edecegim tesekkurler :RCKolik:

Emre BİÇEN' Alıntı:
Sim deki çalışmalarıda youtubeden indirdiğim profesyonel pilotların kaleografilerini ve stick kullanımlarını öğrenme amaçlı taklit etmeye çalışıyorum. Şu an için simdeki yapabildiğim zor hareketleri denemiyorum. Özellikle benim yapılması zor olduğunu düşündüğüm piroflip hareketini kafaya takmış durumdayım:), Sim üzerinde bu hareketi çok iyi şekilde yapıyorum ama bir türlü denemeye cesaret edemiyorum:D. Full piroflip hareketini çalışırken el alışkanlığı ve tecrübe olarak çok iyi yerlere gelmiş durumdayım. Kısmetse bir kaç ay sonra bu hareketler ile ilgili bir video çekmeyi planlıyorum.:)
Tebrikler Emre. :bravo:
Forumca seni bir yetenek olarak görüyor ve pilotajının gelişimini merakla takip ediyoruz. :RCKolik:

Çok kısa bir sürede istediğin seviyelere ulaşabileceğini düşünüyorum. Bence aynı şekilde çalışmaya devam edersen başarı kaçınılmaz senin için. :thumbup:

Tesekkurler turker abi elimin altinda 2 model daha toplanmayi bekliyo. Bi kac ufak sorunlar var kargo bekliyorum kismetse Trex 450l dominator maiden ve elimden geldigince gelisimimi videolar seklinde paylasacam herkesre tesekkurler

Bu kadar kısa sürede bu pilotajı gerçekten ağzım açık izledim. Nasip olursa birgün canlıda görmek isterim. Başarılarının devamını diliyorum, tebrikler.

Teşekkürler abi Kısmet olursa beraberce iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum bu heves ve gayret oldukca.

Teşekkürler