[Video]: Yuvacik Heliport Buluşmasi - 21.12.14

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Nerede ise tüm uçuşlarımızı çekmişiz :lol: Hal böyle olunca epey bir videomuz olmuş farkında olmadan :lollol:

-- Önce Sümer abimizin kulaklarını cınlattığımız uçuşun sadece ilgili kısmı :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-- Yuvacık Heliport'un Hurricane ile pal sesine doyduğu uçuşumuz ;)

-- Türker kardeşimden yine muhteşem bir uçuş :

-- Kadir arkadaşımızdan güzel bir uçuş

Türker kardeşimizin diğer uçuşları :thumbup:

Nacizane benim diğer uçuşlarım.

Elinize sağlık mehmet abi. gözümüz gönlümüz açıldı. Ben bu hafta video cekemedim. Uçmaktan. :) Haftaya inşallah

Mesut Sert' Alıntı:
Elinize sağlık mehmet abi. gözümüz gönlümüz açıldı. Ben bu hafta video cekemedim. Uçmaktan. :) Haftaya inşallah
Tamam bu haftalık Adana ekibine izin vermiş olalım :laugh: ;D ama önümüzdeki hafta mutlaka uçuş videolarını bekliyoruz ;)

Güzel bir buluşma olmuş,,, videolar da şahane elinize sağlık

İkonu sevmeme konusuna açıklık getireyim. Aslında sorun ikon değil, dijital expo da. Komutlar servolara sanki biraz daha geç gidiyormuş gibi. Collective verirken bile aynı gecikmeler var. El alışkanlığı olduğunda bunlar hissedilmeyebilir. Advanced ayarladan bu gecikmeler giderilebiliyor tabi ki. Türker bey şu an alışmış olduğu ayarlarda çok güzel uçuyor. İkonun advanced ayarlarında servo hızları ve expolarla ilgili bir bölüm var. Basic ayarlarda her mod için servo hızları düşük ve yoğun expo atamaları var.

Kesinlikle el aliskanligi cok onemli, butun ayarlar ayni olsa bile, kumanda degisik oldugunda bile model cok farkli hissettiriyor. Fbl unitenin exposu ise aslinda flybari simule etmek icin belli varsayilan ayarlarda veriliyor sanirim ve benim denedigim her fbl unitede var. İkinun soft 3d ayarinda yuzde 20 sanirim. Ben bunun ustune kumandadan da bi 20 daha veriyorum. Oyle alistim. Diger turlu heli cok sert geliyor bana :)

Ben de genel de %30 EXPO ile uçuyorum. Ama Emre senin de dedigin gibi stick sertligi, expo miktari tamamen kisisel tercih ve alışkanlık meselesi :)

Emre Kaman' Alıntı:
Kesinlikle el aliskanligi cok onemli, butun ayarlar ayni olsa bile, kumanda degisik oldugunda bile model cok farkli hissettiriyor.

El alışkanlığı çok önemli tabi, pazar günü gaui x3 ü çakıyordum ;D

Cyclic throw 10° imiş, sticke dokunmamla heli şekil değiştiriyor. Autolevel olmasa çakacaktım :laugh: