Wing Tiger Kontrol Problemi

Tamer Öztürk

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba bugün parça parça alıp topladığım Wing Tiger'ı uçurmak nasip oldu.Kanat lastiklerini evde unutmuştum alet çantamda 2 tane buldum ve onları çapraz şekilde bağlayarak kanadı monte ettim.İlk etapta bir sıkıntı olmadı ama uçağı uçururken ani olarak uçağın neredeyse 90 derece yukarı dikilme problemi oldu.Düz uçuştayken 90 derece gibi dik bir açıyla ani olarak tırmanmasına neden oldu adeta balıklama dalar gibi komut vermediğim halde.Uçağı kırmadan sağlam bir şekilde indirdim ve ekipten bir abiyle baktık.Ben pushrodun esneyebileceğinden şüpheleniyordum ama, kontrolü yapan abi, wing tiger ın stok pushrodundan daha kalın ve sağlam olduğunu söyledi.CG, ve diğer ayarlarda sıkıntı yok kasıntısız bir şekilde çalışmakta.Bir diğer arkadaşım ise, kanat lastiğini 2 adet kullandığımdan olabileceğini söyledi.Sizce neden olmuş olabilir?

Tamer, lastik en az 4 adet olmalı. ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lastikten olabilir mi sizce Levent abi? Bundan sonra dikkat edeceğim.

Aynen lastik yüzünden olmuş olabilir. 2 lastik baya az. Ben en az 6 lastik takıyorum. Kullandığım lastikler baya gergin.

Gelecek haftasonu tekrar deneyeyim o halde.İnşallah aynı problem olmaz.Teşekkürler.

Herkese merhaba.Pazar günü Wing Tiger ile Lefkoşa/Yenikent pistinde uçuş gerçekleştirdim.Levent abinin dediği gibi 2 şer adet düz, 2 şer adet çapraz olmak üzere 4 adet lastik ile kanat montajını yaptım.Hiçbir sorun yaşamadım.En az 4 lastik kullanılmalı kanat montajı yapılırken, aksi halde benim yaşadığım sorunu yaşayabilirsiniz.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Herkese merhaba.Pazar günü Wing Tiger ile Lefkoşa/Yenikent pistinde uçuş gerçekleştirdim.Levent abinin dediği gibi 2 şer adet düz, 2 şer adet çapraz olmak üzere 4 adet lastik ile kanat montajını yaptım.Hiçbir sorun yaşamadım.En az 4 lastik kullanılmalı kanat montajı yapılırken, aksi halde benim yaşadığım sorunu yaşayabilirsiniz.
Sorunun çözüme ulaşmasına sevindik Tamer. :thumbup: Kırımsız uçuşlar. :RCKolik:

Lastikleri katlayıp da çap şekilde bağla daha sağlam olur veya önce birer kere düz ardından çapraz olarak lastikleri bağla problem .ıkacağını sanmıyorum