Wing Tiger Toplama ve Motor

Tamer Öztürk

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba.Maliyeti düşük olduğu için ve bütçeme uygun olduğu için THK'dan Wing Tiger ana kanat,gövde ve kuyruk seti satın aldım.Elimde 30A UBEC esc,Turnigy D2836/8 1100kv motor,10x5 apc pervane,3s turnigy 2200mah 35c lipo ve towerpro sg90 9gr dijital servo mevcut.Motor mevcut donanımla 1100gr çekiş gücü üretiyor.Wing Tiger ın ağırlığı ortalama 1100gr.Sizce bu motor yeterli gelir mi? Yoksa Wing Tiger motorunu mu almalıyım? WingTiger motoru stoklarda kalmamış THK'da.Eğer elimdeki bu motor olmaz derseniz hobbykingde bulunan club trainer(wing tiger ile tamamen aynı) motoru sipariş edip takacağım.Selamlar

Bu arada 9gr sg90 servo güvenilir mi? Yoksa başka servo mu almamı önerirsiniz?

Tamer Öztürk' Alıntı:
Merhaba.Maliyeti düşük olduğu için ve bütçeme uygun olduğu için THK'dan Wing Tiger ana kanat,gövde ve kuyruk seti satın aldım.Elimde 30A UBEC esc,Turnigy D2836/8 1100kv motor,10x5 apc pervane,3s turnigy 2200mah 35c lipo ve towerpro sg90 9gr dijital servo mevcut.Motor mevcut donanımla 1100gr çekiş gücü üretiyor.Wing Tiger ın ağırlığı ortalama 1100gr.Sizce bu motor yeterli gelir mi? Yoksa Wing Tiger motorunu mu almalıyım? WingTiger motoru stoklarda kalmamış THK'da.Eğer elimdeki bu motor olmaz derseniz hobbykingde bulunan club trainer(wing tiger ile tamamen aynı) motoru sipariş edip takacağım.Selamlar

Bu arada 9gr sg90 servo güvenilir mi? Yoksa başka servo mu almamı önerirsiniz?

Bizim bir abimiz bu modeli nitrolu yapmıştı ve gayette keyifli bir uçuşu var macera arıyordanız önerebilirim. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

selam bende wing tiger toplayacağım ama thk da kanat takımı kalmamış v2 olanının kanat takımı vardı sadece acaba birbirine uyumlu mu

Merhaba, aslında patlar motorlu da olabilir fakat bütçeme böyle uyduğu için böyle birşeye karar verdim.Bir abiyle görüştüm ve v2 kanatla uyumlu olduğunu söyledi.Motor konusunu da çözersem aşamaları sizlerle paylaşacağım.

Merhaba.Uçak epo olarak geldi tamamen.Elimdeki servoları kullanmamı tavsiye eder misiniz? Hobbyking'den 9gr metal disli servo tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Orjinal motorunu kullanmaya karar verdim.Kısaca Orjinal Wing Tiger motorunun %65 oranında çekiş gücü=Bendeki motorun %90 gaz oranı
Bendeki motoru takarsam tam gaza yakın uçmam gerekeceğinden hem uçuş süresi kısa olacak hem verimli olmayacak.Matematiksel hesap yaparak bu kanıya vardım motorun teknik verilerinden yararlanarak.

Outrunner Brushless Motor C4015/ 1000 for WING TIGER V2.

Specifications:

No. of cells: 2-3 LiPo (7.4 - 11.1 V)

Dimensions: D40 x 15 mm

Shaft diameter: 4 mm (partially threaded)

No-load current: 1.5 A

Max current: 27 A

No-load RPM: 1000 rpm/ V

Max thrust: 1400 g

Weight: 90 g

Propeller: 10 x 5 inch

Thrust and current measurements for model airplanes

GWS 11 x 7 Elektro LiPo 7.4 V (2 S) 15.5 A 930 g
APC 12 x 6 Elektro LiPo 7.4 V (2 S) 18 A 1000 g
APC 10 x 5 Elektro LiPo 11.1 V (3 S) 21.5 A 1400 g ***
GWS 10 x 6 Elektro LiPo 11.1 V (3 S) 21.5 A 1400 g ***
GWS 11 x 7 Elektro LiPo 11.1 V (3 S) 29 A 1600 g (Motor overheats)

Bu arada ben de; 10 x 5 APC ile bir problem olmamıştı ama, şöyle de bir konu var.

Levent abi merhaba, Daha önce Wing Tiger'ı aynı motor ve 20A esc ile sorunsuz kullanmıştım.Acaba linkini verdiğiniz konudaki problem istisna olabilir mi? Veya gözden kaçan problem.Aynı motor Hobbyking'de Club Trainer motoru olarak geçiyor.Önerebileceğiniz daha iyi motor yoksa bu motoru alacağım.Elimdeki servoyu kullansam mı? Kullanmasam mı? Karar veremedim.Havada bozulur,...vs endişelerim var.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Levent abi merhaba, Daha önce Wing Tiger'ı aynı motor ve 20A esc ile sorunsuz kullanmıştım.Acaba linkini verdiğiniz konudaki problem istisna olabilir mi? Veya gözden kaçan problem.Aynı motor Hobbyking'de Club Trainer motoru olarak geçiyor.Önerebileceğiniz daha iyi motor yoksa bu motoru alacağım.Elimdeki servoyu kullansam mı? Kullanmasam mı? Karar veremedim.Havada bozulur,...vs endişelerim var.

Tamerciğim servo konusunda bir şey diyemeyeceğim, durumlarını sen biliyorsun.
Fakat SG90 lar da yeterli bence, ama çok kafan takılıyorsa MG90 alabilirsin. ;)
Ben de her şeyi STOK halde THK dan almıştım. üzerindeki konfigürasyon ile sorun yoktu,
hatta daha sonra sattığım arkadaş hala kullanıyor. Bence kendi motoru yeterli.
:saygilar:

Tesekkurler Levent abi elimdeki servolari kullanayim.Gelecek ay motoru da alirim.İnsallah hayirlisiyla ucurmak nasip olur.