Wing Tiger yeniden montaj ve yapımı

Kadir Kocaman

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar,,,
elimde denize düşürüp balıkçıların kurtardığı :) bir wintiger var, gövde kanatlar her yeri sağlam sayılır sadece burnunda sorun var, orjinal motorunu kullanmayacağım için o da sorun sayılmaz ama kafama takılan bir soru var aşağdaki motora sahibim

sorum ise motoru uçağa takmak için ahşap bir malzemeden kare şeklinde bir parçayı gövdeye sağlamca yapıştırım gerekli yerleri delerek motoru takıp vidaların arkasına somun atılması kafamdaki düşünce doğrumudur? ve malzeme olarak ne kullanılması lazım yardımlarınızı rica ediyorum... Not: Bu motor wing tiger için biraz fazla olabilir ama throttle ı gerekirse biraz kısarım.

kadir abi konuya ne gerek var getir atölyeye yaparık :D

Eyvallah birader, ama bir çin atasözü var bana balık verme balık tutmayı öğret :) işin içinden çıkamazsam senin yanında zaten :) hanımın yeğeni çok istiyor 6 yaşındaki ufaklık söz de verdim bir de beni de gaza getirdi dedim helinin yanında iyi gider, rakı balık misali :)

Abi npacan wing tigerı extra 330 yapacadık :yuppi:

Berkay35' Alıntı:
Abi npacan wing tigerı extra 330 yapacadık :yuppi:

valla Berkay'cım siz gençlerdeki enerjiyi kendim de bulamıyorum,,,, şimdi o straforları kes, zımparala, yapıştır zor geliyor abim... Hazır kit var cirlop gibi :)

kadir kocaman' Alıntı:
valla Berkay'cım siz gençlerdeki enerjiyi kendim de bulamıyorum,,,, şimdi o straforları kes, zımparala, yapıştır zor geliyor abim... Hazır kit var cirlop gibi :)
Hazır extra 330 al abi 25 30 tlye satan vardır rcpano felan bu arada çarşamba aşık veyseldeyiz benim malzemeler geldi dfc, ünite ,yedekler felan :)

Berkay35' Alıntı:
Hazır extra 330 al abi 25 30 tlye satan vardır rcpano felan bu arada çarşamba aşık veyseldeyiz benim malzemeler geldi dfc, ünite ,yedekler felan :)

pazartesi benim heliyi deniz yapınca inşallah çarşambaya bende uçabilirim, ama aile toplantısı olarak piknik düzenlediler malesef aranızda olamam,, senin videoları bekliyorum hard ÜÇ-D :) YAPARSIN ARTIK

kadir kocaman' Alıntı:
pazartesi benim heliyi deniz yapınca inşallah çarşambaya bende uçabilirim, ama aile toplantısı olarak piknik düzenlediler malesef aranızda olamam,, senin videoları bekliyorum hard ÜÇ-D :) YAPARSIN ARTIK
Anladım abi . Yapıcam çılgınlık :)
Kesin deneyeceğim haraketler: Half piro - invert alan turu
Yerse deneyeceğim haraketler: Ters Parsel - Ters funnel
Simde bunları çalışmaktan artık düz uçamıyorum :lol:

Kadir Bey, orjinali şöyle bir şey olsa gerek. Siz de motor açısını doğru şekilde vermek süretiyle, Huş Kontraplak ya da benzer ahşap malzemeden rahatlıkla yapabilirsiniz diye düşünüyorum :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Berkay35' Alıntı:
Anladım abi . Yapıcam çılgınlık :)
Kesin deneyeceğim haraketler: Half piro - invert alan turu
Yerse deneyeceğim haraketler: Ters Parsel - Ters funnel
Simde bunları çalışmaktan artık düz uçamıyorum :lol:
Hadi bakalım Berkay, oldukça heyecanlı ve maceralı bir buluşma bizleri bekliyor demek ki :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir Bey, orjinali şöyle bir şey olsa gerek. Siz de motor açısını doğru şekilde vermek süretiyle, Huş Kontraplak ya da benzer ahşap malzemeden rahatlıkla yapabilirsiniz diye düşünüyorum :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet Mehmet Abi
aynen böyle orjinali, biraz aşağı eğim var onu nasıl hallederim diye düşünüyorum,, kontrplak kara malzemeye ufak bir parça da ekleyip önüne eğim versem olur sanırım değilmi? diğer uçak faciasına dönsün istemediğimden bu sefer yavaş yavaş ilerliyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi bakalım Berkay, oldukça heyecanlı ve maceralı bir buluşma bizleri bekliyor demek ki :D
Aynen öyle abi :halay:

Motor mountun arkasına bir kaç tane pul koyarak sorun çözülüyor,, birde biraz sağda olması lazım motorun bakalım montajı tamamlayınca nasıl olucak :)