YENİ MODEL NAZGUL EP

• Konbuyu başlatan emredel
  • Başlangıç tarihi
  • 2,121
E

emredel

Guest
Modelcilik kariyerimin 2. modeli ile karşınızdayım :saygilar:
Tamamen köpükten yapılan ilk modelimi ilk uçuşunda parçaladıktan sonra daha sağlam bir malzeme arayışına girdim ve reklamcılarda forex adıyla satılan metrekaresi 25 tl olan malzemeyi keşfettim darbe ile kırılması çok zor ama biraz esnek bir madde bütün haline getirince tabi o sorunda ortadan kalkıyor
Boyama işlemi ilk uçuştan sonra tekrarlanıcak elimdeki boya yetmedi bir kat daha geçicem :p Ayrıca uçağın kuyruk kısmında elevatör hareketi sırasında esnemeler oluyor ne yapmamı tavsiye edersiniz ben 2 tane 6mm kalınlığında çubuklar ile sabitlemeye çalıştım ama hava akışını kestiğini düşünerekten kaldırdım ,şu an fikrim yok
İlk uçuş için servo uzatma kablolarını ve pervanelerimi bekliyorum :thumbup:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: YENİ MODEL NAZGUL EP

Bu mavi olan kısımlar kanatmıdır ? Bana eni çok az geldi. Bu tarz kanatla uçabilmesi için epey hızlı olmalı model

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

YENİ MODEL NAZGUL EP

Emre Merhaba , öncelikle üretim çabanı ve samimiyetini takdir etmek ve bu yolda emin adımlarla ilerlemeni temenni ederek sözüme başlamak istiyorum.
Dekota, forex köpüğe göre sağlam lakin ağır bir malzemedir.Uçakçı değilim , fazla anlamam ama bu modeli ne ile uçurmak istiyorsun?
Yakıtlı motorla mı? elektrikli motorla mı ?.Bana kalırsa her ikisi içinde ağır olacağını düşünüyorum.Ağırlık merkezinin önemi de ona keza.
Köpük uçak kırıldı demişsin , deprondan dene bir de , ya da depron pahalı gelirse kapron ile dene , bence hem hafif hem buna göre daha sağlam olacaktır.
Nasıl sağlam olur dersen , bu ağır modelin yere çarpmasi ile kapron ya da depron bir modelin yere çarpması farklı şiddette olacaktır.
Modelcilik dereceni bilmiyorum aslında tam bir usta da değilim ama bunlar sana olumlu şekilde yönlendirme yapacak minik eleştrilerim.Neticede oldukça emek vermişsin ve en az senin kadar , bizlerde elde üretilmiş bir modelin uçmasını görmek isteriz.Yine de eksik ya da atladaıklarım varsa usta abilerim bir şeyler ekleyecektir.
Uçmasa da çabanı ve harcadığın emeğe saygı duyuyor , tebrik ediyorum... :saygilar:

YENİ MODEL NAZGUL EP

dostum öncelikle eline sağlık, emek verip bir şeyler ortaya çıkarmıssın. :bravo: ama sana tavsiyem; bu işlere yeni başlayan biri olarak kendin uçak tasarlamak yerine uçuşu test edilmiş, stabil bir şekilde uçan bir model neden yapmıyorsun ? eğer bu uçak uçmazsa hem üzüleceksin, belki de daha kötüsü bu hobiden soğuyacaksın. ki bunu kimse istemez. dediğim gibi şimdilik bu uçağı bir kenara koy bence. üstten kanatlı güzel bir model yaparak, hem uçak hakkındaki bilgilerini hem pilotajını geliştir. daha sonra edinmiş olduğun tecrübeyle tasarladığın uçağı bir daha gözden geçir derim.

YENİ MODEL NAZGUL EP

Emre DELİBALTA' Alıntı:
uçak plandan hareketle yapıldı tabiki ;D sadece malzemede ve kanat profilinde değişime gittim bir kaç yerinde de yaratıcılık :thumbup:

öyle diyorsan öyledir. umarım beni mahcup edersin :saygilar:

YENİ MODEL NAZGUL EP

Emre Kardeşim öncelikle bu işe gönül vermen, ve herşeyden önce hazıra konmadan kendin birşeyler yapma çabasına girmen takdire şayan, lakin modelin buradan gördüğüm resimler üzerinden konuşuyorum,; uçmaz demiyorum sonuçta taşa bile motor bağlasan uçabiliyor :) uçacaktır fakat işte bu fakata dikkat et stabil bir uçuş olmayacaktır, kanat alanı ile gövde boyu ve ağırlık arasındaki aerodinamik yapı uyumsuz görünüyor, buda sana istediğin rahat pilotajı ve uçuş süresini sağlamayacaktır, kanat alanı
çok az bu uçağı yaptığın planı ekleme şansın varsa incalemek isterim, zira statik bir model planı olabilir ;D bu konuda sana tavsiyem sitemizin model uçak planlarından faydalanarak extra veya katana gibi basit ve uçurması da çok keyifli modellerden birini yaparak bu işe devam et ilerleyen günlerde ise tasarımı bana ait olan Şamil58 adlı balsa profil gövde uçağı veya Fourstar40 yapabilirsin tüm lazer kesim planlarıda var vaya diğer basit planlarıda yapabilirsin, demek istediğim kısaca uçmuş bir modelin planından, plana ve malzemeye sadık kalarak bir uçak yap, kendi tasarımlarını daha sonraki aşamalarda dene , inan daha çok zevk alacaksın %p

YENİ MODEL NAZGUL EP

Emre DELİBALTA' Alıntı:

planından ilham alındı :)
Keşke ilham almak yerine modelin 1/1 çıktısını alıpta direkt modeli yapsaydın :laugh: ama neyse geç kalmış sayılmazsın bak aşağıda linkini verdiğim modelle başla pişman olmassın ;) sorada ne yapmak istersen onu yaparsın ;)