Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Tamer Öztürk' Alıntı:
Bu arada 18 Ekim günü yine aliexpress'ten termal macun sipariş verdim ve pişman olup hemen iptal ettim.Sitede ve Aliexpress ile iletişime geçtiğimde para iadesinin yapıldığını 3-15 gün içinde hesaba geçeceğini söylemişlerdi fakat henüz para iadesi yok ortada.Visa Electron(Debit card) banka kartı kullanıyorum.Sizin konuyla ilgili tecrübeniz oldu mu hiç? Süreç nasıl ilerliyor? Bilgisi olan var mı? Banka ve Aliexpress'e tekrar mail yazdım.

aliex den çok sayıda iptalim oldu, bu konuda çok güvenilir bir site, dedikleri süre içinde para hesabınıza yatar, ama deneyimlerimde aliex de çok sayıda dolandırıc olduğunu gördüm, eksik-bozuk farklı ürün gönderen yada hiç göndermeye ;D bile oluyor, mesela birkaç defa siparişimden farklı ürün gönderildi, birkaç defa rengi farklı, biriki defa da hiç göndermeyen oldu 45 gün bekledik gelmedi iptal ettik sorun değil ama 45 gün boşa geçti, bir defa satıcı şüphelidir, inceliyoruz dendi sonra sipariş iptal ediyoruz dendi, aliex de bu tür olaylarla karşılaşma oranı daha yüksek, en azından diğer sitelerden veya ebay den çok daha fazla ...

Bugün sanırım 12.gün oldu.Kargo takip bilgilerinin sisteme girilmemesi pek hayra alamet değil.Belki de rastgele takip numarası verdiler.Çünkü anormal bir durum.Ebay genellikle paypal ile ödeme kabul ediyor bildiğim kadarıyla.Benim banka kartım visa electron olduğundan paypal tarafından desteklenmiyor.Kart onayı bile yapılamıyor bu nedenle ebay kullanamıyorum.Biraz daha bekleyip olmazsa dispute açacağım.

benim paket 3 haftadır başakşehirde bekliyor, şimdi de 3-5 gündür takip sayfasında "torba kapandı" konumunda ve başka hareket yok, nedir bu "torba kapandı" durumu? günlerdir hep aynı...

fatih öz' Alıntı:
benim paket 3 haftadır başakşehirde bekliyor, şimdi de 3-5 gündür takip sayfasında "torba kapandı" konumunda ve başka hareket yok, nedir bu "torba kapandı" durumu? günlerdir hep aynı...
Eğer sisteme rastgele bilgi girmiyorlarsa, Torba kapandı ibaresi postalar torbaya konuldu yola çıkmak için bekliyor anlamına gelmektedir.Babam postadan emekli oradan biliyorum.Kargo paketlerini torbanın içerisine koyup öyle yüklüyorlardı araca.

neyse 4 hafta sonunda paket yerel postaneye gelmiş, şimdide orada beklemeye başladı, bugün birisi beni aradı faturasını istiyor, üzerinde fatura vardır diyorum yok diyor, halbuki üzerinde fatura olduğuna adım gibi eminim, yinede işi yokuşa sürüp birsürü fotokopi faksla uğraştıracaklar, işin en önemli kısmıysa, görevli benle okadar kaba konuşuyor ki, kendimi nazi kampındaki yahudi gibi hissettim, detaya girmeyeyim zaten devlet dairelerindeki otorite yoksunu görevlilerin vatandaşa davranışını biliyorsunuzdur....

Ürünü aldığınız sitede invoice yazan yerden faturasını yazdırabilirsiniz sanırım

Sent from my iPhone using Tapatalk

ebay den aldım, ebay de kendimiz fatura çıktısı alabilirmiyiz bilmiyorum, biraz aradım bulamadım, bende satıcıya mesaj gönderdim bekliyorum...

Paypal faturanı yazdır ve faxla , satıcının ne yazdığı önemli değil , senin ödediğin miktar en önemli ispat......

dediğiniz gibi paypal işlemi makbuzunu gönderdim kabul ettiler.

Arkadaşlar herkese merhaba bir sorum olacaktı, amainhobbyden ürün aldım 200dolar degerinde. bilgileri şunlar

Shipping Method
UPS Mail Innovations International
Delivery Estimate: Dec 2 2015

Şimdi upsden kontrol ediyordum ama 11/12/2015 8:00 P.M. Package transferred to local post office/No further tracking information will be available bu yazı geldi 4 gün önce.

Şimdi ben bu paketi nasıl takip edicem? nasıl geldimi nekadar gümrük ödeyecegim vb. bilgileri nasıl alıcam anlamadım.

Su konuya baktin mi Mert ??

Baktım hocamda birşeye ulaşamadım.

verilen kargo takip no su

801288431402609238 bu.

mert1905x' Alıntı:
Baktım hocamda birşeye ulaşamadım.

verilen kargo takip no su

801288431402609238 bu.
Ne yazik ki bu verdiginiz numara takip numarasi degil. Bekleyin buyuk ihtimal henuz yola cikmadigi icin takip numarasi henuz olusmamis.

Takip numarası hocam bu. Ups.com da girdigimiz zaman gösteriyor. ups den yerel postaya verilmiş onun takip nosu yok. cıkmama ihtimali yok.

burdan bakılıyor cıkalı 4-5gün oldu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Küçücük paketten ne istediler ki, fatura değeride 40 doları geçmiyor hatta kargosuyla 50. Bakalım bundan sonraki aşama ne olacak. :)