ZMR250 Combo kit

cell@t

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır formunuzu inceliyorum, nihayet bende zmr250 combo kit sipariş vererek aranıza katıldım.
Tek tek parçaları toplayıp bir sipariş listesi yapamadım çünkü hediye olarak alınıyor o yüzden böyle hepsi bir arada bir set almak durumunda kaldım.
Umarım setin içindeki parçalar iyidir biraz acele olduğu için konu açıp sizlere danışamadım.
Artık bundan sonrası için biraz fikirlerinizi almak istiyorum. Alta aldığım setin linki mevcut ve paket içeriğide şöyle;

-ZMR 250 V2 Carbon Fiber FPV Frane Kit x 1 set
-Emax RS2205-2300KVx 4pcs
- LittleBee 20A pro ESC BLHeli OPTO 2-4S x 4 set
-SP Racing F3 Flight Controller Acro x 1 set
-ZMR250 Ditriibution Power Board with 5-12V BEC x 1 set
-5045 propeller x 4 pair
-5.8G 600mW TS5828L 40CH Channel x 1 set
-800tvl 1/3" SONY CCD CAMERA x 1 set
- Flysky FS-i6 FS I6 2.4G 6ch RC Transmitter Controller x 1 set
-Eachine VR-007 VR007 5.8G 40CH 4.3 Inch HD FPV Goggles x 1set
-Fatshark Antenna x 1 pair
-Imax B3 7.4v 11.1v Li-polymer Lipo Battery Charger x 1 set
-Battery Strap / shrink tube / cable ties / nlyon / 16awg / xt60 connetor
- ( Lipo Battery No Included ,Requires 1500mah 3s - 4s )

Sorularım şunlar olucak fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim

1) Setin içerisinde pil yok bir kaç tane pil alıcam fakat okadar çok marka var ki hangisini seçeceğimi bilemedim. Belirlediğim şeyler 4s olacak ve kapasite olarak da 1500mah olması. 4s olacağı içinde setin içinden çıkan şarj aleti sanırım işime yaramayacak. Bütçe çok olmadığı içinde sanırım en uygun fiyata imax b6 charger alabilirim gibi duruyor eğer sizler başka birşey önermez iseniz.
2) Setin içerisinden bir distribution card çıkıyor ama zmr250 için özel alt plakalardan birinin yerine geçen bir pbd almalımıyım? sanki alırsam daha şık duracakmış gibi geliyor.
3) Uçuş kartı SP RACING F3 (ACRO) bu kartı daha önce duymadım. Ben en son araştırır iken herkes naze32 uçuş kartını öneriyordu bu yüzden ayrıca naze32 uçuş kartı almalımıyım?

ZMR250 Combo kit

Süleyman Yaşacan' Alıntı:
1) Setin içerisinde pil yok bir kaç tane pil alıcam fakat okadar çok marka var ki hangisini seçeceğimi bilemedim. Belirlediğim şeyler 4s olacak ve kapasite olarak da 1500mah olması. 4s olacağı içinde setin içinden çıkan şarj aleti sanırım işime yaramayacak. Bütçe çok olmadığı içinde sanırım en uygun fiyata imax b6 charger alabilirim gibi duruyor eğer sizler başka birşey önermez iseniz.
2) Setin içerisinden bir distribution card çıkıyor ama zmr250 için özel alt plakalardan birinin yerine geçen bir pbd almalımıyım? sanki alırsam daha şık duracakmış gibi geliyor.
3) Uçuş kartı SP RACING F3 (ACRO) bu kartı daha önce duymadım. Ben en son araştırır iken herkes naze32 uçuş kartını öneriyordu bu yüzden ayrıca naze32 uçuş kartı almalımıyım?

- Pil konusu aslında bu sıra biraz sorunlu, bir kaç site vardı ki uygun pil satışı yapan, kargosu uygun olan artık TR 'ye pil göndermiyorlar, satan olursa buradan edinebilirsin ! İlla marka diyorsan uygun ve güzel pil Dinogy 4s veya Tattu edinebilirsin.
- Distrubition board varsa, pdb ye gerek yok... ikiside aynı şey, fakat burada dikkat etmen gereken şey, fc kartını ve alıcını +gerekliyse kameranı(bazı kameralarda gerek yok) beslemek için yeterli 5V- 12V var mı ? Yoksa regulatör kullanman gerekecek.
- Uçuş kartın şu an için ideal, Rev6 filan görürsün ona yaklaşma.

ZMR250 Combo kit

:saygilar: pilleri pilot tr yada vek rc den almak varken yurtdisindan 10 dolar dusuk fiyata alcam diye riske girmezdim alir gecerdim pilot tr yada vek rc den ertesi gun elimde oh misss

ZMR250 Combo kit

Distrubition board'un uzerinden 5v ve 12v luk bec var o yuzden sikintim yok.
Pil konusu gercekten sıkıntılı gorunuyor artik buralardan bulmaya calisacagim.

ZMR250 Combo kit

Arkadaşlar tekrar merhaba bu sete birde osd almak istiyorum tavsiye edebileceğiniz güzel bir osd var mı?

ZMR250 Combo kit

Süleyman Yaşacan' Alıntı:
-ZMR 250 V2 Carbon Fiber FPV Frane Kit x 1 set
-Emax RS2205-2300KVx 4pcs
- LittleBee 20A pro ESC BLHeli OPTO 2-4S x 4 set
-SP Racing F3 Flight Controller Acro x 1 set
-ZMR250 Ditriibution Power Board with 5-12V BEC x 1 set
-5045 propeller x 4 pair
-5.8G 600mW TS5828L 40CH Channel x 1 set

Hayırlı olsun. Şu yukarıda yazılı parçalar şu dönemde alabileceğiniz en iyi parçalardan zaten. Burda değiştir diyebileceklerim frame, pervaneler ve video vericidir ki bu değişikliğe hiç gerek yok. Hepsi de fazlasıyla yeterli parçalar.

Naze32 ve frame ölçülerinde boardlar miyadını doldurdu artık. Hiç gerek yok. F3 kartlar şu an için en iyi seçenek.

Pil konusu için birşey diyemeyeceğim ama tek konuya dikkat edin mümkün olduğunca yüksek C değerinde olsun. Dinogy 1500 Mah kullanıyorum. Memnunum tavsiye ederim. Şarj aleti içinde Imax bir seçenektir. İşinizi görür.

ZMR250 Combo kit

Nesimi bey yorumunuz icin tesekkurler. Sizin yorumlarinizi hep takip ediyordum zaten. Sanirim manisadasiniz, bende aslen manisaliyim hatta suanda manisadayim. Insallah modeli topladiktan sonra bir yerlerde gorusebiliriz :)

Pillerimi siparis verdim sizin onerdiginiz dinogy 1500mah 65c lik pillerden 3 adet aldim.

XT60 Plug 1800mAh/1500mAh/1300mAh/1000mAh 14.8V 4S 65C LiPo Battery For RC Airplane Multicopters Giant Power Dinogy

(from AliExpress Android)

Sarj aleti icinde ekonomik oldugu icin imax b6 yi tercih ettim ilk etapta isimi gorsun yeter. Ileride gerekirse daha iyi birseye gecerim.

ZMR250 Combo kit

Süleyman bey mesaj attım. Yarın uçuşa gidiyoruz. Beklerim.

ZMR250 Combo kit

Merhabalar bende aynı kitten almak istiyorum ama yurt dışı alışverişi beni korkutuyor. Soruyu doğru yerde sormuyorum sanırım ama tecrübelerinizden de faydalanmak istiyorum. forumda saatlerce okumama rağmen kafamdaki sorulara cevap bulamadım bazıları sadece kumanda için bile birçok belge istenebileceğini yazmış.
Satıcıyla bir sıkıntı yaşadınız mı?kargo elinize ulaştı mı gümrüğe takıldı mı ithal uygunluk belgesi v.s. ne gibi belgeler istediler gümrüğe ne kadar ödediniz?
Ne gibi sıkıntılar yaşadınız biraz bahsedebilirseniz sevinirim teşekkürler.

ZMR250 Combo kit

Yurtdışından Şubat ayından bu yana AliExpress üzerinden 83 alışveriş yapmışım hiçbirinde sorun çıkmadı.

Dragonfly...

ZMR250 Combo kit

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Yurtdışından Şubat ayından bu yana AliExpress üzerinden 83 alışveriş yapmışım hiçbirinde sorun çıkmadı.

Dragonfly...
Çok iç rahatlatıcı bir cevap teşeükkürler. ithal uygunluk belgesi v.s. istenmiyor mu peki ?

ZMR250 Combo kit

Hiçbiri hazır kit olmadığı için öyle bir belge de istenmedi. Forumda ali yalnız bey vardı, ondan istemişlerdi, nasıl çözmüş konuyu bir sormanızda fayda var.

Dragonfly...

ZMR250 Combo kit

Siparisi 02.08.2016 tarihinde verdim. Elime 17.08.2016 tarihinde ulasti. Herhangibir gumruk vergisi fln odemedim ayni sekilde hic bir belgede istenmedi 15 gunde kapima kadar geldi tum parcalar. Yalniz bu yada buna benzer setleri siparis ederken birlestirilmemis olarak siparis edin. Benim aldigim sette secenek vardi isterseniz birlestirilmis olarak gonderiyorlar. Birlestirilmis gonderirlerse gumrukte takilma olasiligi cok guclenir. Sizinde soylediginiz belgeleri isterler.

ZMR250 Combo kit

Kısa bir süre önce verdiğim ZMR 250 kiti bugün benim de elime geçti. Hiçbir ek işlem olmadan gittim teslim aldım. 68 dolar fiyatı vardı ama satıcı 12 dolar yazmış :laugh:

ZMR250 Combo kit

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gecen hafta ici gelen fakat tatilde oldugum icin bugun elime ulasan zmr 250 kit. Kitin fiyati 250 dolar cinliler 25 dolar yazmislar uzerine fakat herhangi bir sikinti cikmadi gumruk vergisi falan odemeden is yerimin kapisina kadar geldi.
Sira toplamaya geldi ;D ;D