2. El Tavsiye

Silence

Yeni Uye
Arkadaşlar Selamlar,

Bu konuda biraz aceleci davranıp yanlış yapmaktan çekindiğim için engin bilgilerinize ihtiyacım var. 4 Kanal, Simülatör ve V977'min kayıp olmasından sonra en azından daha düzgün bir model ile devam etme kararı aldım. Önümüzdeki Ocak ayından sonra mali yönden belki daha da iyi model alabileceğim fakat o zamana kadar helikoptersiz pek dayanabileceğimi sanmıyorum.

Bir Mini Titan E325S buldum, (Kumanda ve pil hariç) alındığından beri hiç kullanılmamış. Fiyatıda bana göre çok çok uygun geldi. Üzerinde zaten standart hitec alıcısı var. Pil ve Hitec Sport 6 kumanda edinip bir süre yoluma devam edebilirim diye düşünüyorum. (Normalde bu gün heliyi alacaktım fakat satıcıdan dolayı perşembe gününe kaldı)

Mehmet abi ilk iletimde ikinci el alacağımı anlayıp ufak bir uyarıda bulundu zaten. Nitekim perşembe günü modeli gördüğümde en azından durumunu da anlamış olacağım.

2. El Tavsiye

Konu başlığı "2.El Tavsiye" olmuş ama metin net değil :D

Neyse işin şakası modeli bilemeyeceğim. Ama en kızdığım nokta genelde satılan modeller nerede ise hiç uçmamış oluyor :rolleyes: Peki yalan mı değil, sadece küçük detaylar var sorunca ortaya çıkıyor. Mesela "Abi ben aldım ama ben de hiç uçmadı." gibi :lol: Model konusunda tecrübeniz az olduğu için inşallah inceleme sonuçları doğru olur.

Diğer taraftan yerinizde olsam kumanda olarak kesinlikle "Hitec Sport 6 " almazdım. Kumanda demirbaştır ve bir kere alınır. Şimdi bunu alacaksınız sonra ekranı küçük ve ayarı zor olduğu için çok kısa sürede model değiştirmek isteyeceksiniz. O zaman da bunu satmak için uğraşacaksınız.

Bu nedenle modeli alsanız bile alıcısız alın. Kumanda konusunda da bence biraz daha üst model bir şey tercih edin ;)

2. El Tavsiye

Mehmet abi eyvallah,

İkinci el konusunda dediğin hakikaten doğru. Ama para bende olduğundan üzerinde bir tüy bile görürsem cayarım :) gerisini kendi düşünsün.

Kumanda konusunda da tavsiyeni dinleyip çıtayı ciddi anlamda yükselteceğim.

2. El Tavsiye

Merhaba...
bende v977 den sonra daha stabil bi micro heli arıyodum uzun zamandır... pilotajımı geliştirmek ve elimdeki 450 500 sınıfı helilere ısınmak amacı ile blade 230s almaya karar verdim...boyutu trex 250 ile hemen hemen aynı belki birazcık büyük...(resimlerde görüldüğü kadarı ile) tr deki forum sitelerinde 230s için fazla bi yorum yok ama yurt dışı sitelerinde anladığım kadarıyla takip ettim.. olumsuz hiçbir yoruma rastlamadım... trainer helicopter olarak geçiyor... Stability mode , Agility mode , 3D mode olmak üzere 3 mod la uçulabildiği söyleniyo.. tabi ben suan yalnızca agility mod (full control authority for sport aerobatics with no bank angle limit) da uçmayı planlıyorum... rtf ve bnf olarak satılıyo...fiyat olarak eğer pahalı gelmezse bi bakmanızı tavsiye ederim... kumanda konusunda mehmet bey zaten gerekeni söyledi... o yüzden bnf tavsiye ediyorum... fastlad de suan 212 dollar + shipping (bnf)
(yeterince bilgi ve tecrübeniz yok ise ben 2.ci el helicopter almanızı tavsiye etmiyorum.çünki işin sonu hobby den tamamen soğumaya kadar gidiyor)

2. El Tavsiye

bende v977 den tat alamayınca daha profosyonel bir model olarak trex 150 dfc süper combo seti aldım yaklaşık 246$ birazda aç gözlülük edip 1000 tlye yakın yedek aldım hala aktif olarak kullanmaktayım bana 3d yi o öğretti diyebilirim ama şu ana kadar 1800tl harcadım yedekleri ile 600tl lik yedeği var ve problemsiz şekilde 3d yapıp uçmakta kolay kolay da kırılmıyor . Öncelikle iyi bir kumanda şart spektrumu her şekilde öneririm dx7 ve üzeri hertürlü işini görür ve ayarları kolay ve bir çok yardımcı videosunu forumda bulabilirsin.
model çokluğundan ve artık eğitim amaçlı goblin 380 aldığımdan trex 150 mi satışa koydum düşünürsen ister yedekleri ile ister süper combo vede yanında yine biraz yedeğiyle alabilirsin
satış linkim

2. El Tavsiye

Oguzhan U.' Alıntı:
Merhaba...
bende v977 den sonra daha stabil bi micro heli arıyodum uzun zamandır... pilotajımı geliştirmek ve elimdeki 450 500 sınıfı helilere ısınmak amacı ile blade 230s almaya karar verdim...boyutu trex 250 ile hemen hemen aynı belki birazcık büyük...(resimlerde görüldüğü kadarı ile) tr deki forum sitelerinde 230s için fazla bi yorum yok ama yurt dışı sitelerinde anladığım kadarıyla takip ettim.. olumsuz hiçbir yoruma rastlamadım... trainer helicopter olarak geçiyor... Stability mode , Agility mode , 3D mode olmak üzere 3 mod la uçulabildiği söyleniyo.. tabi ben suan yalnızca agility mod (full control authority for sport aerobatics with no bank angle limit) da uçmayı planlıyorum... rtf ve bnf olarak satılıyo...fiyat olarak eğer pahalı gelmezse bi bakmanızı tavsiye ederim... kumanda konusunda mehmet bey zaten gerekeni söyledi... o yüzden bnf tavsiye ediyorum... fastlad de suan 212 dollar + shipping (bnf)
(yeterince bilgi ve tecrübeniz yok ise ben 2.ci el helicopter almanızı tavsiye etmiyorum.çünki işin sonu hobby den tamamen soğumaya kadar gidiyor)

Dostum perşembe günkü iş olmaz ise önerini dikkate alacağım. Blade zaten bir çok konuda kendini kanıtlamış bir firma.

2. El Tavsiye

Muammer Akbulut' Alıntı:
bende v977 den tat alamayınca daha profosyonel bir model olarak trex 150 dfc süper combo seti aldım yaklaşık 246$ birazda aç gözlülük edip 1000 tlye yakın yedek aldım hala aktif olarak kullanmaktayım bana 3d yi o öğretti diyebilirim ama şu ana kadar 1800tl harcadım yedekleri ile 600tl lik yedeği var ve problemsiz şekilde 3d yapıp uçmakta kolay kolay da kırılmıyor . Öncelikle iyi bir kumanda şart spektrumu her şekilde öneririm dx7 ve üzeri hertürlü işini görür ve ayarları kolay ve bir çok yardımcı videosunu forumda bulabilirsin.
model çokluğundan ve artık eğitim amaçlı goblin 380 aldığımdan trex 150 mi satışa koydum düşünürsen ister yedekleri ile ister süper combo vede yanında yine biraz yedeğiyle alabilirsin
satış linkim

Abi senin modeli daha önceden inceledim zaten. Kafamı karıştırdın şimdi :)

2. El Tavsiye

180 cfx alın arkanıza bakmayın [emoji7]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

230s de güzel model.Ünitesinin kurtarma kodu olmasi cezbedici. Oyum 230'a :)

2. El Tavsiye

Mehmet ÖZER' Alıntı:
230s de güzel model.Ünitesinin kurtarma kodu olmasi cezbedici. Oyum 230'a :)

Yalnız 180 CFX'in elektronik kalitesi var.

2. El Tavsiye

Burçak ÖNCÜL' Alıntı:
Yalnız 180 CFX'in elektronik kalitesi var.
Elektronik kalitesi derken hocam :)
230da da metal dişli servolar var cycle da.motor zaten blade yani kalite farki yok,birisi mekanik birisi daha az mekanik aksamdan olusan tipte :)

2. El Tavsiye

Arkadaşlar Selamlar,

Bu konuda biraz aceleci davranıp yanlış yapmaktan çekindiğim için engin bilgilerinize ihtiyacım var. 4 Kanal, Simülatör ve V977'min kayıp olmasından sonra en azından daha düzgün bir model ile devam etme kararı aldım. Önümüzdeki Ocak ayından sonra mali yönden belki daha da iyi model alabileceğim fakat o zamana kadar helikoptersiz pek dayanabileceğimi sanmıyorum.

Bir Mini Titan E325S buldum, (Kumanda ve pil hariç) alındığından beri hiç kullanılmamış. Fiyatıda bana göre çok çok uygun geldi. Üzerinde zaten standart hitec alıcısı var. Pil ve Hitec Sport 6 kumanda edinip bir süre yoluma devam edebilirim diye düşünüyorum. (Normalde bu gün heliyi alacaktım fakat satıcıdan dolayı perşembe gününe kaldı)

Mehmet abi ilk iletimde ikinci el alacağımı anlayıp ufak bir uyarıda bulundu zaten. Nitekim perşembe günü modeli gördüğümde en azından durumunu da anlamış olacağım.

Burçak bey , öncelikle hobideki seviyenizi ve hedefinizi tam olarak bilemediğim için , ortalama birşeyler söylemek istiyorum...
Eğer başlangıç seviyesinde iseniz , 977'nizi kaybetmenize rağmen şiddetle yine bir mikro öneririm...Çünkü bu hobide kırım masraftır ve en az masraflı olanlar da mikro modellerdir.Mikro model , uçuşa alıştırır ve daha büyük bir modelde denemekte zorlanıp , kırmaktan korkacağınız her hareketi rahatça yaptırır...
Ben aktif ve bir o kadar tutkulu mini titan kullanıcısıyım , mini titan gayet güzel bir modeldir ve dilenirse , ben yapamasam da , 3D uçuş da yapabilir fakat ileride sizi kesinlikle tatmin edemez , daha güçlü bir makine arayışına düşersiniz...Gücü bellidir ama fiyatına oranla kalitesine diyecek yoktur.Kesinlikle gerçekten orjinal bir 450 sınıf modeldir, klonu yoktur.Kolay ayarlanır ve tamir edilir , plastik yapısı çok olduğu için kırımlarda hasarı , karbon ve metal karışımlı diğer helikopterlere göre daha az masraflı olur...Masraf demişken , şunu da ekleyeyim , Mini titan artık üretimden kaldırılmış bir modeldir ve ne yazık ki nostaljik antika modeller arasında yerini almak üzeredir..Parçaları halen bulunur fakat , tek sitede aynı anda parçalarını bulmak zor olduğu için bazen bir parça için farklı sitelerden veya ebay üzerinden alışveriş yapmak zorunda kalabilirsiniz...Bu da fazla kargo masrafı , dolayısı ile artan parça masrafı demektir.. Diğer yandan , size hover ve alan turlarına kadar , şüphesiz hizmet verecektir (ayarlarının iyi yapılmış ve istikrarlı ilerleyen iyi pilotajla idare edildiğini varsayarak söylüyorum)
Kimden alacağınızı bilmiyorum , ama şunu kesinlikle anlatmadan da geçmek istemiyorum , dışarıdan iyi görünen heli , iyi bir heli olduğu anlamına gelmez....Eski bir model olduğu için , rulmanları bozulmuş , plastikleri yorulmuş bir model olabilir , kayışı eskimiş , vidaları yataklarında gevşemiş ,servo dişlileri boşluk yapmış hatta sıyrılmış olabilir, siz bakarken sağlam görünüp , uçurmaya kalktığınızda havada bomba gibi infilak edecek bir model de olabilir ;D Tam tersi de olabilir , gerçekten hiç uçmamış da olabilir , ama buna rağmen bakım gerekecektir , ball linkleri plastik olduğu için kesinlikle yenilenmelidir...Çünkü model en az 8 yaşında bir modeldir...Rulmanları ve kayışı gözden geçirilmelidir...Flybarlı ise , flybarless kafaya geçmek için ayrı bir masraf ve ünite de işin içine girince daha da artacak bir masrafa hazır olmak demektir...

Bu nedenle 2 . el bir heli alınacaksa 2 değil 12 defa düşünmekte fayda vardır , ben olsam hiç uçmamış ifadesi ile satılmaya çalışılan bir heliyi değil de , uçmuş , kırılmış , ama tüm parçaları yenileri ile değiştirilmiş diye dürüstçe satılmaya çalışılan aktif bir kullanıcı ürünü almayı uygun görürdüm...Ya da en temizi sıfır bir kit almayı falan düşünürdüm...
Umarım faydam dokunmuştur.... :saygilar:

2. El Tavsiye

Faydan olmaz mı Hakan Hocam çok oldu hemde. Klavyene sağlın ne diyeyim. Zaten kafama tek takılan konu yedek parça problemiydi. Az buz değil pal'leri bile 60-70 usd civarı ki birde bulmak problem dediğin gibi. Şimdi Heli, kumanda, alıcı, pil ve yedek derken o paraya iyi bir mikro almaya daha yakınım. :)

Bir de model dediğin gibi çok eski değil sanırım : Thunder Tiger Mini Titan E325s Flybarless.

2. El Tavsiye

Burçak ÖNCÜL' Alıntı:
Faydan olmaz mı Hakan Hocam çok oldu hemde. Klavyene sağlın ne diyeyim. Zaten kafama tek takılan konu yedek parça problemiydi. Az buz değil pal'leri bile 60-70 usd civarı ki birde bulmak problem dediğin gibi. Şimdi Heli, kumanda, alıcı, pil ve yedek derken o paraya iyi bir mikro almaya daha yakınım. :)

Bir de model dediğin gibi çok eski değil sanırım : Thunder Tiger Mini Titan E325s Flybarless.

Özür dilerim , evet Burak bey haklısınız , e325s modeli e360 modelinden bir önceki serisi....ama tasarım aynı , tek farkı kanopi , ve fbl kafa güncellemesi...Pallerine takılmayın , 15 dolarlık palle de uçar , 60 dolarlık palle de...Hemen hemen tüm 325 paller uyar , benim kastettiğim , ana dişli , kuyruk dişlisi , kuyruk parçaları gibi , kırımdan sonra olmazsa olmaz parçalar...Üzerinde ünitesi var mı acaba....

2. El Tavsiye

Beni de o cezbetmisti ya fbl.unite de var. Su an 440 usd seviyesi modelin 0 satisi. Buldugum fiyatda 1/3 neredeyse.