2. Model seçimi Hubsan

Merhaba lar v911 den sonra ikinci model arayışlarına girdim henüz sim kumandası ve programı almadığım için 6 kanal bir heli düşünmüyorum 3. Modelimi 6 kanal seçebilirim kafamda zaten bir harita oluşturdum neyse asıl konu
Quadcopter almak istiyorum biraz araştırdım ve hubsan x4 daha iyi geldi bana , daha stabil ve çok sağlam olduğu söyleniyor kamerasıda oldukça iyi rüzgara olağan üstü derecede dirençli imiş yani alan herkes memnun siz ne düşünüyorsunuz bütçem $80 kameralı bir quad istiyorum varsa önerilerinizi bekliyorum
hubsan x4 linki de bu

( )
( )

bu ikisi arasında ne fark var onuda anlamış değilim yardımlarınız için teşekkürler.

2. Model seçimi Hubsan

Gordugum kadari ile tek farki kamerasi. Ucuz olanda 0,3 MB kamera varken digerinde 2Mb kamera var ;)

2. Model seçimi Hubsan

aynı hubsanın kamerasız olanını kullandım çok sağlam defalarca yere çakmama rağmen bişey olmadı rüzgarlardada iyi fakat şiddetli bir rüzgarda ağaçlık alanda kaybettim :) bulamadım bir daha çok zevkliydi uçurması yakın zamanda alacam bir tane daha kamera görüntüsü videolardaki gibi ise iyimiş ben dx.com dan almıştım o siteyede bak belki daha uygun fiyata bulursun.

2. Model seçimi Hubsan

kamerası 2 mp olan başka bir yerde bulamadım yedek ne almamı önerirsiniz?

2. Model seçimi Hubsan

0.3 mp olanın aynısını hobbyrc sitesinde birisi satıyor 140 tl diyorda belki düşer biraz daha.Banggood da satılanda ücretsiz kargo aslında ama belki türkiyedekini daha ucuza alabilirisin.

2. Model seçimi Hubsan

Yunus EMRE ŞAHİN' Alıntı:
0.3 mp olanın aynısını hobbyrc sitesinde birisi satıyor 140 tl diyorda belki düşer biraz daha.Banggood da satılanda ücretsiz kargo aslında ama belki türkiyedekini daha ucuza alabilirisin.

yok ya ben 2 mp olanını alayım o upragade edilmişiymiş daha güçlü motor daha sağlam malzeme varmış tek fark kamerası değilmiş yinede sağolun.

2. Model seçimi Hubsan

Ahmet Turan YENER' Alıntı:
Merhaba lar v911 den sonra ikinci model arayışlarına girdim henüz sim kumandası ve programı almadığım için 6 kanal bir heli düşünmüyorum 3. Modelimi 6 kanal seçebilirim kafamda zaten bir harita oluşturdum neyse asıl konu
Quadcopter almak istiyorum biraz araştırdım ve hubsan x4 daha iyi geldi bana , daha stabil ve çok sağlam olduğu söyleniyor kamerasıda oldukça iyi rüzgara olağan üstü derecede dirençli imiş yani alan herkes memnun siz ne düşünüyorsunuz bütçem $80 kameralı bir quad istiyorum varsa önerilerinizi bekliyorum
hubsan x4 linki de bu

( )
( )

bu ikisi arasında ne fark var onuda anlamış değilim yardımlarınız için teşekkürler.

ahmet turan yener kardeşim (adaşım) merhaba.
aklını çelmek ve fikrini değiştirmek gibi olmasın ama,quadcopter almak niyetindeysen eğer,bende sana bir quad tavsiyesinde ve önerisinde bulunmak isterim.
v222 var quadcopter.ben alalı 1 ay oldu ve yedek bataryada aldım 5 adet.bir aydır sorunsuz kullanmaktayım.toplamda 6 adet bataryam oldu.500 mah.
ürün,şahsen benim o kadar çok hoşuma gitti ve okadar sevdimki v222 ile uçmayı,hatta yetmedi 5 adet daha batarya sipariş ettim şuan yolda gelmek üzere.
yani toplamda 500 mah'lık 11 adet bataryam olacak.hubsan modellerinden az biraz daha büyük ebat olarak.orta derecede büyüklükte yani.hubsanın modellerinin boyutunun çok küçük olduğunu duydum ve sitede gördüm.
bende ondan,hubsan almak istiyordum ve çok beğenmiştim.fakat,boyutu küçük olduğu için ve,eğer dışarda uçurursam rüzgara fazla direnemez düşüncesi ile tercihimi v222 almaya karar verdim.ve iyikide bundan almışım diyorum şimdi.ve asla pişman olmadım şimdiye kadar v222 den dolayı.

500 mah'lık bir bataryası toplamda 9 dakika 30 saniye gidiyor.kronometre ile hesapladım.oysaki sitesinde 7 dakika uçar yazıyordu bende şaşırdım.
kısacası: ben çok beğendim,çok sevdim quad ile uçmayı,hatta quad geldiğinden beri elimden düşürmüyorum ev içinde.takla bile atıyorum v222 ile ev içinde.ileri,geri,sağa,sola taklalar.kullanımı çok basit olduğundan sıkıntı olmadı henüz.hatta kulalnmayı dahada basitleştirmek ve kolaylaştırmak için kumanda üzerinde,%40,%60,%80,%100 düğmeleri koymuşlar.çok güzel düşünmüşler bence.%40 ta ev içinde çok güzel uçuyor.hakimiyeti ve manevra yeteneği çok kolay.%100 de uçarsan çok daha agresif ve acayip derecede seri.%100 de dışarda uçurmak ve rüzgara direnmesi ve hareket kabiliyeti daha fazladır diye düşünüyorum ve tahmin ediyorum.

hatta hiç yedek parçası bile sipariş etmedim henüz.batarya haricinde.
gayet sağlam dayanıklı ve uçurması gayet başarılı kolay ve eğlenceli bir alet diyebilirim.
hatta,v922 helikopter var bende,elime almadım bir aydır.o kadar sevdim yani.henüz dışarda uçurma fırsatım olmadı quadcopteri ama,(balkondan akşam dışarıya salmıştım onu saymazsak :) :D ) dışarda uçurmanın eğlencesini ve o zevkin boyutunu tahmin bile edemiyorum. :) :D

ben,v222 ile olan duygu ve düşüncelerimi yararlı olur düşüncesi ile paylaşmak istedim sadece.
kısacası; iki üründe gayet güzel ve eğlencelidir.tercih meselesi tabiki.ikiside alınabilir.
ürün linki:

NOT: üstünde kamerası ile birlikte geliyor,uçuşuna ve diğer özelliklerine youtube'den bakabilirsin.
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar.....................

2. Model seçimi Hubsan

Ahmet IŞIK' Alıntı:
...ahmet turan yener kardeşim (adaşım) merhaba...
Ahmet Bey ürünle ilgili birinci ağızdan tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. :saygilar:

2. Model seçimi Hubsan

Türker Akgün' Alıntı:
Ahmet Bey ürünle ilgili birinci ağızdan tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. :saygilar:
yardımcı olabildiysek ve olabiliyorsak ne mutlu bana türker abi.quad (v222) uçurmak gerçektende muhteşem hatta süper.
tek sıkıntım,dışarda henüz uçurma fırsatı yakalayamadım.ama en kısa zamanda düşünüyorum.
v222 quadcopter ile ilgili duygu ve düşüncelerimi açıkladığım ve paylaştığım,yukardaki mesajı,bir sayfada,örneğin;quad bölümüne yapıştırsak,veya taşısak,ileriki zamanlarda quad veya bu ürünü (v222,v959. vs.) almak isteyen veya almayı düşünen arkadaşlara en azından fikir verme açısından yardımı olur kanaatindeyim.bilmiyorum,yoksa yanlışmı düşünüyorum.
yinede tekrar herkese teşekkürler.
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar....................

2. Model seçimi Hubsan

Ahmet IŞIK' Alıntı:
.......v222 quadcopter ile ilgili duygu ve düşüncelerimi açıkladığım ve paylaştığım,yukardaki mesajı,bir sayfada,örneğin;quad bölümüne yapıştırsak,veya taşısak,ileriki zamanlarda quad veya bu ürünü (v222,v959. vs.) almak isteyen veya almayı düşünen arkadaşlara en azından fikir verme açısından yardımı olur kanaatindeyim.bilmiyorum,yoksa yanlışmı düşünüyorum.
Aslında haklısınız Ahmet Bey ama WLTOYS ürünleri biraz sıkıntılı ve riskli :embarras:.

Şöyle ki bu tür ürünleri araştırıp, forumu bulan ve üye olan arkadaşların ne yazık ki %95 modelci statüsünde değiller ve daha da kötüsü olma niyetine bile girmiyorlar
Araştırma yapmadan hemen soru sorup, istediklerine erişmek istiyorlar. Bu da forumun paylaşım kalite ve düzenini ne yazık ki bozuyor.

Sırf bu nedenle V922 harici hiçbir WLTOYS V.... ile başlayan ürünlerinin ARAMA Motorlarında çıkmasını istemiyoruz.

Ama siz de haklısınız. Bu durumda orta bir çözüm bulup, gerçek modelci olanların diğer ürünler ile ilgili paylaşımları erişebilir olmalarını sağlamaya çalışalım ;)

2. Model seçimi Hubsan

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aslında haklısınız Ahmet Bey ama WLTOYS ürünleri biraz sıkıntılı ve riskli :embarras:.

Şöyle ki bu tür ürünleri araştırıp, forumu bulan ve üye olan arkadaşların ne yazık ki %95 modelci statüsünde değiller ve daha da kötüsü olma niyetine bile girmiyorlar
Araştırma yapmadan hemen soru sorup, istediklerine erişmek istiyorlar. Bu da forumun paylaşım kalite ve düzenini ne yazık ki bozuyor.

Sırf bu nedenle V922 harici hiçbir WLTOYS V.... ile başlayan ürünlerinin ARAMA Motorlarında çıkmasını istemiyoruz.

Ama siz de haklısınız. Bu durumda orta bir çözüm bulup, gerçek modelci olanların diğer ürünler ile ilgili paylaşımları erişebilir olmalarını sağlamaya çalışalım ;)

sizde haklısınız mehmet abi.forum ve bilgi kirliliği veya karmaşası ortaya çıkmış oluyor o zaman dediğiniz gibi.v922 6 kanallı olduğu için onun haricindeki ürünler biraz,tabiri caizse amatör kalıyor herhalde.
daha profesyönel veya biraz daha pahalı ürünlerin (gerçek modelcilerin ilgilendikleri) seçildikleri,göz önünde olmaları veya ön plana çıkarmak isteniyor gibi bir algı oluyor.daha çok o zamanda böyle bir sıkıntı meydana geliyor sanırım.
ama birde şöyle birşey var;v922 haricindeki ürünlerin ön plana çıkılması pek fazla istenmediği zamanda,modelcilikle ilgilenen insanları veya ürünlerde seçicilik gibi birşey olmuyormu? bilmiyorum yanlışmı anladım yada algıladım.tabiiki en nihayetinde karar sizindir.saygı duyarım.bu söylediklerim yanlış anlaşılmasın lütfen.
tekrar herkese ve tüm forum aile'sine,,
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar.......................................

2. Model seçimi Hubsan

Ahmet IŞIK' Alıntı:
..............ama birde şöyle birşey var;v922 haricindeki ürünlerin ön plana çıkılması pek fazla istenmediği zamanda,modelcilikle ilgilenen insanları veya ürünlerde seçicilik gibi birşey olmuyormu? bilmiyorum yanlışmı anladım yada algıladım.tabiiki en nihayetinde karar sizindir.saygı duyarım.bu söylediklerim yanlış anlaşılmasın lütfen.
tekrar herkese ve tüm forum aile'sine,,
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar.......................................
Rica ederiz Ahmet Bey, biz de yanlış anlaşılma olmaz ;) Burası özgür bir ortam ve hepimiz rahatlıkla görüş ve fikirlerimiz paylaşabiliriz.

Netice de amacımız aynı : Kaliteli bir ortamda hoşça vakit geçirip, bilgi paylaşımda bulunmak :thumbup:

Yukarıda yazdığınız "ürünlerde seçicilik gibi birşey" kısmını şöyle düzeltirsek amacımızı daha net açıklayabiliriz : "Forum üye profilini modelci olmaya kararlı kişiler ile sınırlama"

NOT: Bu arada hem sizin haklı düşüncelerinizi hem de bizim kaygılarımızı ortadan kaldıran orta yol bir çözüm bulduk :thumbup: Şayet fırsatım olursa, bu gece yeni bir konu ile bunu paylaşacağım ;)

2. Model seçimi Hubsan

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rica ederiz Ahmet Bey, biz de yanlış anlaşılma olmaz ;) Burası özgür bir ortam ve hepimiz rahatlıkla görüş ve fikirlerimiz paylaşabiliriz.

Netice de amacımız aynı : Kaliteli bir ortamda hoşça vakit geçirip, bilgi paylaşımda bulunmak :thumbup:

Yukarıda yazdığınız "ürünlerde seçicilik gibi birşey" kısmını şöyle düzeltirsek amacımızı daha net açıklayabiliriz : "Forum üye profilini modelci olmaya kararlı kişiler ile sınırlama"

NOT: Bu arada hem sizin haklı düşüncelerinizi hem de bizim kaygılarımızı ortadan kaldıran orta yol bir çözüm bulduk :thumbup: Şayet fırsatım olursa, bu gece yeni bir konu ile bunu paylaşacağım ;)

şöyle birşey de olabilirmi mehmet abi? mesela;

" WLTOYS" ürünleri adı altında, bir sayfa olabilir,ve içinde v911,v922,v222,v959,v262,vs.vs.
veyahut, " YENİ BAŞLAYANLAR " adı altında bir sayfa olsa,diğer markalarında içinde olduğu RTF micro helikopter veya RTF micro quadcopterleride içinde barındıran bir sayfa olsa (wltoys ürünlerininde içinde olduğu) çok daha güzel bir sayfa düzeni olur ve böylece isteyen her türlü bilgiyi ve tecrübeyi rahatlıkla bulabilir ve tecrübelerini bilgilerini paylaşan arkadaşlar olabilir ve forumun kullanıcı ve ürün bakımından yelpazesi böylelikle daha da genişleyebilir diye düşünüyorum.yani,

RTF ürünleri ile ilgili bilgi almak isteyen ve paylaşımda bulunmak isteyen arkadaşlar bu sayfadan yararlanabilir,(v911,v922,v222,vs.vs) soru,cevap, mesaj vs.paylaşabilir,,

elektroniği daha karışık olan,ARF kitlerle veya toplama heli veya multikopterler ile ilgili bilgi almak isteyen,ve tecrübelerini paylaşmak isteyen arkadaşlar da diğer sayfadan yararlanabilir,soru,cevap, mesaj vs.paylaşabilir. diye düşünüyorum.

Fikir vermek ve daha çok kullanıcı ve ürün yelpazesini genişletmek ve RC KOLİK AİLESİ'nin isminin daha çok bilinirliğini artırmak için ve forumdaki tüm arkadaşlarımızın ihtiyaçlarına daha çok ve daha sağlıklı çözümler sunabilmek ve hepimize fayda sağlamak açısından aklımdakileri bunları yazdım.
yanlış anlaşılmasın lütfen mehmet abi.
siz daha iyisini bilirsiniz ve daha iyisini yaparsınız mutlaka.bundan şüphemiz yoktur.
tekrar herkese,

2. Model seçimi Hubsan

Demek ki aklın yolu bir :thumbup: Bizimde aklımızdan geçen "RTF Yarı Profesyonel Quadrolar" diye bir konuydu Ahmet :D

2. Model seçimi Hubsan

Ahmet IŞIK' Alıntı:
ahmet turan yener kardeşim (adaşım) merhaba.
aklını çelmek ve fikrini değiştirmek gibi olmasın ama,quadcopter almak niyetindeysen eğer,bende sana bir quad tavsiyesinde ve önerisinde bulunmak isterim.
v222 var quadcopter.ben alalı 1 ay oldu ve yedek bataryada aldım 5 adet.bir aydır sorunsuz kullanmaktayım.toplamda 6 adet bataryam oldu.500 mah.
ürün,şahsen benim o kadar çok hoşuma gitti ve okadar sevdimki v222 ile uçmayı,hatta yetmedi 5 adet daha batarya sipariş ettim şuan yolda gelmek üzere.
yani toplamda 500 mah'lık 11 adet bataryam olacak.hubsan modellerinden az biraz daha büyük ebat olarak.orta derecede büyüklükte yani.hubsanın modellerinin boyutunun çok küçük olduğunu duydum ve sitede gördüm.
bende ondan,hubsan almak istiyordum ve çok beğenmiştim.fakat,boyutu küçük olduğu için ve,eğer dışarda uçurursam rüzgara fazla direnemez düşüncesi ile tercihimi v222 almaya karar verdim.ve iyikide bundan almışım diyorum şimdi.ve asla pişman olmadım şimdiye kadar v222 den dolayı.

500 mah'lık bir bataryası toplamda 9 dakika 30 saniye gidiyor.kronometre ile hesapladım.oysaki sitesinde 7 dakika uçar yazıyordu bende şaşırdım.
kısacası: ben çok beğendim,çok sevdim quad ile uçmayı,hatta quad geldiğinden beri elimden düşürmüyorum ev içinde.takla bile atıyorum v222 ile ev içinde.ileri,geri,sağa,sola taklalar.kullanımı çok basit olduğundan sıkıntı olmadı henüz.hatta kulalnmayı dahada basitleştirmek ve kolaylaştırmak için kumanda üzerinde,%40,%60,%80,%100 düğmeleri koymuşlar.çok güzel düşünmüşler bence.%40 ta ev içinde çok güzel uçuyor.hakimiyeti ve manevra yeteneği çok kolay.%100 de uçarsan çok daha agresif ve acayip derecede seri.%100 de dışarda uçurmak ve rüzgara direnmesi ve hareket kabiliyeti daha fazladır diye düşünüyorum ve tahmin ediyorum.

hatta hiç yedek parçası bile sipariş etmedim henüz.batarya haricinde.
gayet sağlam dayanıklı ve uçurması gayet başarılı kolay ve eğlenceli bir alet diyebilirim.
hatta,v922 helikopter var bende,elime almadım bir aydır.o kadar sevdim yani.henüz dışarda uçurma fırsatım olmadı quadcopteri ama,(balkondan akşam dışarıya salmıştım onu saymazsak :) :D ) dışarda uçurmanın eğlencesini ve o zevkin boyutunu tahmin bile edemiyorum. :) :D

ben,v222 ile olan duygu ve düşüncelerimi yararlı olur düşüncesi ile paylaşmak istedim sadece.
kısacası; iki üründe gayet güzel ve eğlencelidir.tercih meselesi tabiki.ikiside alınabilir.
ürün linki:

NOT: üstünde kamerası ile birlikte geliyor,uçuşuna ve diğer özelliklerine youtube'den bakabilirsin.

Abi zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim almak istediğim bir cevaptı bende 2. Model arayisina girdigim zaman v959 oradan da v222 yi gördüm cok beğendim almaya karar vermiştim ki diğer forumlarda v222 çok hantal ruzgara karşı direnci yok gibisinden ifadeler okudum birse v911 hayal kırıklığına uğrattı , hubsan ise boyutu cok küçük olmasina rağmen ruzgara direncinin olağan üstü olduğunu söyluyorlardi ama simdi tekrardan v222 ye döndüm o zaman v222 alayim sen zaten 1 aydir kirim yasamamissin benim icinse önemli olan bir modeli en az bir ay kullanmaktir :) once v222 alayim sonra hubsan x4 alacağım hubsan da cok hosuma gitti verdiğiniz bilgiler icin sağolun iyi aksamlar.