500 DOMINATOR PITCH PUMPLAR DA KUYRUK SALLAMA

Ergün Gürer' Alıntı:
Kadir selam,

Bahsettiğin hareket esnasında kuyruk kaçıp- yerine dönüyor mu, yoksa sallanma mı oluyor.

Yada şöyle ifade edeyim, pitch pump'da helinin irtifasını dalga olarak kabul edersek, en alt ve en üst noktalarda sallayıp kesiliyor mu (1)? Yoksa dalga sırasında sallanıp hareketin alt-üst noktalarında kuyruk gerekli yerini mi buluyor (2)?

1 ise muhtemelen mekanik titreşime bağlıdır / Değişen rotor yükü ile oluşan titreşim yapıyordur. Mekanik düzgün ise kuyruk gain biraz kısılabilir.
2 ise muhtemelen dijital toparlama yetersizliğidir. Piro compensation verilebilir, kuyruk gain biraz arttırılabilir.

Kuyruk gain değerinin align programında PID değerleri var ise o zaman şunları önereceğim.

1 için önce D değerini biraz kısalım (kuyruk düzeltmesinin düzeltmesini azaltalım). Olmadı P kısılacak (esas gain değeri)
2 için P değerini arttıralım (kuyruk düzeltme hassasiyeti), eğer bu sefer sallama olayı 1'e benzer ise, o zaman P değerini eski haline getirip I değerini arttıralım (düzeltme miktar değeri)

Merhaba eski dost, epeydir görüşemedik telefonla da bir kaç defa aramıştım hal hatır sormak için :( ilk mesajda bahsettin gibi bariz bir sallanma oluyor, szabo pre comp arttır demişti ama pek işe yaramadı, hf den sorun yaşayanlar dediğin gibi p değerini arttırmayı tavsiye etmişlerde bende öyle yaptım.. Yarın bir test edip videoda koyarım konu daha net anlaşılır ...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kafadaki boslugun bu soruna neden olacagini zannetmiyorum ama insallah yaniliyorumdur Kadir :rolleyes: Bakalim test sonucu nasil cikacak :)

İnşallah Mehmet abi o yüzdendir :) yoksa üniteyi tekrar tekrar bilgisayara bağlamayı gözüm kesmiyor

Acaba bugünkü test uçuşu sonuc ne oldu ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet abi bugün kuyruk pitch pump daha karalıydı biraz gain de arttırdım, ufak da olsa benim stick i düz kaldıramam dan çok az bir kayma oluyor onun haricinde modelin maşallahı var. Çözüme gelirsek rotordaki boşluğun alınmasını yoksa p gaini arttırmak mı fark etti tam bilemesek de bu gibi hadisede yazdığım işlemler çözüme ulaştıracaktır :laugh: ilginiz için teşekkürler