700 Sınıfı için Gece Uçuş Palleri

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam ,

Gece uçuşlarını izledikçe kanıma girmiyor değil , Ordu da gece uçuşu için çok müsait alanlar var. Tek gereken 12v ledler ve en önemlisi gece palleri (ana ve kuyruk palleri)

Ledler problem değil , ince şerit ledlerden bulup eski bir canopy üzerine renkli olarak yerleştirirsek problem olmaz ki zaten çoğu pilot o şekilde kullanıyor.

Sizden almak istediğim fikir , pal olarak en uygun bütçeli yöntem hangisi olur ? Pal üzerine şerit led çekmek çok mantıksız geldi. Sonuçta balans olayı ve o ledlerin oradan çıkma ihtimali de var. Ayrıca kablo ve batarayayı nereye konumlandıracağız? :) En iyisi hazır sistemlere bakmak :)

Öncelikle bu işin kendi sitesi var ama fiyatlar tavan yapmış durumda. Neredeyse kit parasına geliyor. Değer mi? Kesinlikle değmez bu kadar para vermeye.. :)

Flyinghobby de denk geldim. Rotortech'in 2 çeşit pali var.

1-Standart

2-Aurora

Buradan alsak bu sefer kuyruk palleri stokta yok 105mm'lik :laugh:

Tecrübesi ,bilgisi veya alternatif bir fikri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben de Dunkanı Yozgatta izledikten sonra kanıma girmişti. Ama pal konusu beni de durdurdu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kanopim artık eskidiği için Led uygulaması yapmıştım uçuş ta denedim. Ama palsiz olmuyor.

Nasıl yorumlar gelecek bilemiyorum ama ekonomik olarak bu pal işini çözmek çok kolay gözükmüyor bana. :(

Konuyu takipteyim. ;)

Gece uçuş deyince aklıma yozgat geliyor :D

Bana göre değil ama güzel bir uçuşta seyir zevki yüksek olabildiğini gördük. Tabi güzel derken insan üstü ;D

Hayır alan olur uçarsında adam resmen insanlarla çevrili bir çemberin içinde uçtu. ;D