Aksiyon-fpv (Proximity Flying) ve Blackout Mini H Quad İnceleme

İlker hocam konuya dahil olunca konu yeniden canlandı. Harikasınız arkadaşlar :thumbup:

Valal okuduklarım yavaş yvaş anlam kazanıyor ama hala çoğu çince geliyor , birsürü bilmediğim özellikler portlar vs. Hepsine bakim diyorum ayrı ayrı ama beynim bulandı :) Bu arada stoklarda sunnysky bulmuşken alayım da diyorum , kargo parası binmesin diye kontrol kartıda alayım diye düşünüyorum . O yüzden biraz da acele oluyor. Ama daha sipariş geçmedim.

İlker Sönmez' Alıntı:
Valal okuduklarım yavaş yvaş anlam kazanıyor ama hala çoğu çince geliyor , birsürü bilmediğim özellikler portlar vs. Hepsine bakim diyorum ayrı ayrı ama beynim bulandı :) Bu arada stoklarda sunnysky bulmuşken alayım da diyorum , kargo parası binmesin diye kontrol kartıda alayım diye düşünüyorum . O yüzden biraz da acele oluyor. Ama daha sipariş geçmedim.
Bence şu stoklarda olmayan motorsa dediğin Ilker hocam, hemen sipariş geç hiç bekleme ;) Sonra epey bir süre stoklara girmiyor diye biliyorum.

Konuyu yakından takip ediyorum güzel bilgiler var bu konuda tam da yeni 250 lik toplamak üzere iken fpv yapmayı ileride düşünüyorum ama böyle giderse en kısa zamanda fpv ye geçeceğim galiba .

İos tan online

Son flaş gelişme. Bangood da blackout h 'ın birebir karbon kopyası 33 usd . Stoklara girmiş , bir tane aldım denemek için.

İlker Sönmez' Alıntı:
Son flaş gelişme. Bangood da blackout h 'ın birebir karbon kopyası 33 usd . Stoklara girmiş , bir tane aldım denemek için.
İlk parça sipariş edildi ise artık bu iş bitmiş ve yeni bir macera başlamış demektir :thumbup: Hayırlı uğurlu olsun şimdiden Ilker hocam :halay:

Valla helikopterde bir motora 300 usd verince bu mini quad işi çok sıcak geldi :)

Motorlar : Cobra 2204/28 2300kv 2-3S Brushless Motor x4
ESC'ler : Afro 12A Ultra Lite ESC (v3) x4
FC: Naze 32 Mini Flight Controller Full size (Black) (lehimleme yapılmış halde)
Receiver: FrSky TFR4B FAAST Compatible 2.4Ghz 4CH Surface/Air Receiver
Proplar: HQ 5030 GF composite (4 takım)
Frame: Klon Blackout H oldu.

Toplam masraf 272 usd + shipping oldu. Bir Quantum 4530 motordan daha ucuz :) :lol:

Motorun thrust chartı
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İlker Sönmez' Alıntı:
...
Hayırlı olsun İlker Hocam. :thumbup:

Macera başlıyor, artık anlatırız herşey 33$'la başlamıştı diye. :lollol: :lol:

Sıkılırsam hanıma veririm o çarpar biraz da sağa sola :)

İlker Sönmez' Alıntı:
Sıkılırsam hanıma veririm o çarpar biraz da sağa sola :)
Quad'ı çarpıyorsa sorun yok İlker Hocam... :lollol: :lol: :lol:

Yav be tüm malzemeler sipariş verilmiş :thumbup: Hayırlı uğurlu olsun. Bakalım Klone frame orjinali kadar başarılı mı :) Eğer öyleyse zaten olay bitmiştir, en pahalı parçası %20 düşmüş demektir ki, bu harika bir haber :halay: :yuppi:

Ben aynı fiyata aynı ürünü aliexprees ten aldım güzele benziyor bakalım gelince ne çıkacak.

İos tan online

Klone helikopterler ile orjinaller arasında malzeme kalitesi olarak dağlar kadar fark olduğunu biliyoruz. Muhtemelen bu kitler de HK helikopterlerinin frame'i gibi gelecek. Ancak dişli vs olmadığı için tek problem kırıma dirençsiz olması olacaktır. Delikleri vs de denk gelmeyebilir. Bir de tabi entegre power distribution board yok klonlarda.

İlker Sönmez' Alıntı:
Klone helikopterler ile orjinaller arasında malzeme kalitesi olarak dağlar kadar fark olduğunu biliyoruz. Muhtemelen bu kitler de HK helikopterlerinin frame'i gibi gelecek. Ancak dişli vs olmadığı için tek problem kırıma dirençsiz olması olacaktır. Delikleri vs de denk gelmeyebilir. Bir de tabi entegre power distribution board yok klonlarda.
Kırıma karşı direnci zaten en önemli nokta değil mi Ilker hocam. Özellikle yeni başlangıç dönemlerinde :)

Fiyat olarak çok uygun, o yüzden bence de kesinlikle bir şans verilmeli %p Sonucu ve yorumları sizlerden öğreniriz artık ;)