Aksiyon-fpv (Proximity Flying) ve Blackout Mini H Quad İnceleme

irfan buzdağlı' Alıntı:
Slm Fatih
Sisteminde 4s kullanacaksan 2650kvlik motoru almani tavsiye etmem. 1950kv olan hem 3s hemde 4s pil icin isini gorecektir.
Tabi rcx motorlara birsey diyemiyorum. Ben paraya biraz kiyip cobra alacagim.
Kiss escleri tavsiye etmiyorum. Bu escler piyasada bulabilecegin en iyi escler ancak surekli yaniyorlar. İlk pil baglantisinda durduk yere yananlari bile var. Onun yerine su konusunu verdigim escyi tavsiye ederim. Kucuk ve hafifler. Performanslarida kisslere bayagi yakin. İlk sayfada alabilecegin tum yerlerin linkleri var.

Naze32 zaten candir ;)

İrfan selamlar,

İrfan neden yüksek kv motor tavsiye etmiyorsun ? bu ayrımı ii anlamam gerekecek ??? Motorlara gelince, cobrayı almama nedenim, motor 'un hemen çıkışına koruma için makaron atmamaları, çok çabuk koptuğuna defalarca şahit olduk.bundan dolayı tercih etmiyorum. ESC olarak ise kiss olmazsa BLHELI destekli afro idi aklımdaki...

Fatihsultanmehmed' Alıntı:
İrfan selamlar,

İrfan neden yüksek kv motor tavsiye etmiyorsun ? bu ayrımı ii anlamam gerekecek ??? Motorlara gelince, cobrayı almama nedenim, motor 'un hemen çıkışına koruma için makaron atmamaları, çok çabuk koptuğuna defalarca şahit olduk.bundan dolayı tercih etmiyorum. ESC olarak ise kiss olmazsa BLHELI destekli afro idi aklımdaki...

Motor cikisinda makaron var gorunuyor. Ayni sikintiyi yasamamak icin ben sunnysky motorlara aynen su videodaki uygulamayi yaptim ve tas gibi saglam oldular. Bence motor musaitse her motora yapmak lazim. Videoda cok detayli bir sekilde gosteriyor.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kv volt basina motorun yapacagi devir sayisini gosteren bir deger. Bu motorlar 4s degil 3slik sistemlerle kullanmak icin tasarlanmis. Ama bizler motorlari 4s kullanarak zorluyoruz. 3s ile 4s bir sistem arasinda kabaca 4/3 oraninda motora daha fazla elektrik akimi uygulaniyor. Bu gibi bir durumda yuksek kvli motorun omru muhakkak kisalacaktir.
Sen sadece 3s kullanacaksan yuksek kvli tabiki daha iyi olur ancak 4s sisteme gecilecekse 2650kvlik motor cok uzun sure dayanmayacaktir.
Afro esclerde gayet iyi ancak bu esclerin performanslari okudugum kadariyla daha iyi. Asil cezbeden kismi ise agirlik ve boyutlari. Fiyatida 9.5 $ civarinda. Bugune kadar bende kiss alma planlari yapiyordum ama sikayet sayisi cok fazla. En ufak kazada bile yanan esc videolari hatta ilk elektrik verildiginde duman atanlar var. Kissin 6s destekleyen 30amplik versiyonlari yakinda piyasaya cikacak. Bu sorunlar ortadan kalkarsa belki ilerde onlardan alma planim olabilir ancak ilk ciktiklari gunden bugune kadar almayi cok istedigim bu esclerden kullanici geridonusleri nedeniyle tamamen vazgectim. Yinede tercih senin.

Bu arada 1800luk hangi pillerden aldin?

Pilleri araştırmadayım, 1-2 güne kadar karar verip sipariş geçeceğim. ama gramaj olarak 200gr dan aşağısını göremedim.

2200'lük ama 173gr. 33mm x 24mm x 106mm şeklindeki boyutu nedeni ile çekim kamerası(mobius, 808 v.b.) kullanılırsa sığmıyor ama zaten ben çekim kamerası kullanmıyorum ...

Zafer SAHIN' Alıntı:
2200'lük ama 173gr. 33mm x 24mm x 106mm şeklindeki boyutu nedeni ile çekim kamerası(mobius, 808 v.b.) kullanılırsa sığmıyor ama zaten ben çekim kamerası kullanmıyorum ...
Zafer abi 4s bakiyoruz.
Ben nanotech 1800 65-130 C leri bekliyorum ama biraz zor stoga girecek

Zafer SAHIN' Alıntı:

Abi, bendede bunlardan var 3s 2200 Zmr de mobius ta kullanıyorum, ve sığıyor, senin frame neydi ki ?

Arkadaşlar,

Şu iki regulatör arasında ki fark tam olarak nedir ? 4S kullancağım için regulator ihtiyacım çıktı ortaya.

Arkadaşlar,

Şu iki regulatör arasında ki fark tam olarak nedir ? 4S kullancağım için regulator ihtiyacım çıktı ortaya.

Ustteki linktekinin cikis voltajini sen ayarlayabiliyorsun.
Alttakinde ise belirli bir cikis voltajinda aliyorsun ve digistiremiyorsun.

irfan buzdağlı' Alıntı:
Ustteki linktekinin cikis voltajini sen ayarlayabiliyorsun.
Alttakinde ise belirli bir cikis voltajinda aliyorsun ve digistiremiyorsun.

İrfan hocam, şimdi ben bu up/down regulatörü nucleus pdb ye bağlayacağım ve amacım, hem 3S te hemde 4s te sorunsuz kullanmak. bu durumda bana alttaki mi daha uygun ?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şu yeterlidir. Sizin paylaşmış olduğunuzla aynı işlevi görür 3 te 1 fiyatına.

Bu regulator siparişini nerden veriyoruz, yahu kendisinden fazla kargosu çıkıyor.

Bu regulator siparişini nerden veriyoruz, yahu kendisinden fazla kargosu çıkıyor.
Senin linkini verdiklerinden cikisi sabit olan yani alttakini tavsiye ederim.
Ben rmrcden aliyordum diger aldiklarimla birlikte.

İbrahim HOPA' Alıntı:
Şu yeterlidir. Sizin paylaşmış olduğunuzla aynı işlevi görür 3 te 1 fiyatına.

İbrahim bey linkini paylasmis oldugunuz regulator 200 mA degerinde.
Sadece tek bir kamera icin kullanilacaksa yetebilir belki ama ilerde video verici filanda baglanirsa kesinlikle yetmeyecektir.

Arkadaşlar aşağıdaki nucleus pdb yi kullanacağım, aslında benim için pololu ne kadar lazım bundan da emin değil, sonuçta üzerinde 5V çıkış var kumandanın alıcıyı beslemek için, işte ben bağlantıları 3S olacak şekilde yaparsam şayet 3S veya 4S bağlandığımda her iki tür pille de uçabiliyormuyum? FPV ekipmanlarıma baktığımda IRC 5.8 600mw 6S e kadar desteği var, kameram securitycamera2000'in "600TVL SONY SUPER HAD CCD D-WDR Color Board Camera" sı. (12Volt kamera bunun için gerekli mi bilemedim ? )

İhtiyaç varmı gerçekten ona göre alayım ? :-\

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi, bendede bunlardan var 3s 2200 Zmr de mobius ta kullanıyorum, ve sığıyor, senin frame neydi ki ?
ZMR250 Kullanıyorum ama gövdenin en arkasında buzzer ve LC filtresi takılı. Dolayısı ile pili sereserpe uzatamıyorum ...

BEC ya da regülatör konusunda ise, her zamanki sıkıntımı tekrar belirteyim. Belirtilen Pololu regülatörler de dahil olmak üzere tüm Anahtarlamalı Güç kaynakları, belirli bir frekansta çalışarak ilgili voltajı elde eder. Bu frekansın ya da alt harmoniklerinin, kullanılan elektronik bileşenlerin frekansı ile, özellikle radyo rx/tx (kumanda alıcı, video verici, gps) çakışma ihtimali bulunuyor. Anahtarlamalı Güç kaynaklarını metal bir koruma ile kaplamak, bu parazit frekanslarının yayılmasını engellemenin en kolay yollarından birisi. 250'lik quad'lar gibi tüm bileşenlerin dipdibe olduğu bir cihazda, zırhlandırılmamış bir anahtarlamalı güç kaynağı kullanmak, en azından verimli mesafenin biraz düşmesine yol açacaktır.

TBS'gibi 500'lük bir Quad'da bile TBS Core ile berber kullanılmak üzere TBS Tin Shield kullanılıyor.

Benzer şekilde SK450 Dead Cat Power Shiled'de zırhlı olarak satılıyor.

3S desteği olmamasına rağmen ben şu BEC'i almıştım.

3S'de zaten 12V'lık ekipmanlar pilden beslenebilir. 4S'de ise bu BEC kullanılabilir. Ayrıca bu BEC, FPV kullanımına daha uygun olarak, metal bir koruma ile kaplı durumda.

Düzenleme: Konu amma da hızlı ilerliyor, ben bu mesajı 2 - 3 öncekilere cevap olarak yazmıştım :D

Arkadaşlar aşağıdaki nucleus pdb yi kullanacağım, aslında benim için pololu ne kadar lazım bundan da emin değil, sonuçta üzerinde 5V çıkış var kumandanın alıcıyı beslemek için, işte ben bağlantıları 3S olacak şekilde yaparsam şayet 3S veya 4S bağlandığımda her iki tür pille de uçabiliyormuyum? FPV ekipmanlarıma baktığımda IRC 5.8 600mw 6S e kadar desteği var, kameram securitycamera2000'in "600TVL SONY SUPER HAD CCD D-WDR Color Board Camera" sı. (12Volt kamera bunun için gerekli mi bilemedim ? )

İhtiyaç varmı gerçekten ona göre alayım ? :-\

Madem immersion vericisini kullaniyorsun onda 5v luk parazit engellenmis temiz cikis var kamera icin. Blackout kullananlarin tamamina yakini ben dahil linkini verdigim regulatoru kullaniyoruz ve memnunuz.

Kamerayi vericiden besleyecegin icin sistemin 3s veya 4s olmasinin hicbir onemi kalmiyor. Bir diger avantajida fpv donanimin digier sistemlerden tamamen izole oluyor. Kirim veya degistirme durumlarinda cok rahat diger sistemlerden ayirabiliyorsun.