Align Helicopter Team

Align Helicopter T

Doğukan Ocak' Alıntı:
Align 3 palli rotoru ile piyasaya çokta gerekli olmayan bir giriş yapıyor :D

Şaka bir yana çok istediğim bir şeydi 3 palli rotor , eğer diğerleri gibi pahalı bir fiyat olmazsa almayı düşünürüm :)
Ozellikle icimizden birilerinin yorumlarini cok merak ediyorum %p

Align Helicopter Team

Dediğim gibi Mehmet abi yüksek bir fiyat çıkarmazlarsa düşünüyorum yinede 130-140 dolardan aşağı olmaz bakalım :)

Align Helicopter Tea

Urukay paralelinde bir rakip lazımdı , o da oldu....Ancak Doğukan'ın dediği gibi o rotor 130-140 bandından aşağıda olmaz benim de tahminim.. :D

Align Helicopter Tea

O birilerinin yorumu gelmiş Mehmet Abi :thumbup:
Evet Hakan Abi'me lazım bunlardan bir tane :halay:

Align Helicopter Tea

450'lik modellere de gelirse ve kısmen uygun olursa fiyat,ben de dusunuyorum :)

Align Helicopter T

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
O birilerinin yorumu gelmiş Mehmet Abi :thumbup:
Evet Hakan Abi'me lazım bunlardan bir tane :halay:

Ah İbrahim , Align aslında 600 serisi için 4 pal rotor yapıverse daha bir mutlu oluverecektim ama 3 pal yapmış işte , Lama modelden başka modele pek tat vermez... ;D Hem 3D yapmak için tasarlanmış bir rotor...Bilemedim ki , ben daha çok esas oğlan Rasim 'in düşünceleri kastediliyor diye anlamıştım..Zira en güzel teknik yorumlar ve incelemeler O'ndan gelir..Ne diyorsun Rasim ;)

Align Helicopter

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Ah İbrahim , Align aslında 600 serisi için 4 pal rotor yapıverse daha bir mutlu oluverecektim ama 3 pal yapmış işte , Lama modelden başka modele pek tat vermez... ;D Hem 3D yapmak için tasarlanmış bir rotor...Bilemedim ki , ben daha çok esas oğlan Rasim 'in düşünceleri kastediliyor diye anlamıştım..Zira en güzel teknik yorumlar ve incelemeler O'ndan gelir..Ne diyorsun Rasim ;)

Valla ben teknik yorum ve inceleme olarak değil de çoklu rotor özelliğini görünce aha Hakan Abi'me yarar bu diye düşündüm :thumbup: :saygilar:

Align Helicopter Tea

Abi dediğin gibi dört müdür beş midir, modelin aslı nasılsa öyle olsun palleri... O açıdan bakınca 2 de aynı 3 de aynı... Orjinallikten sapılacaksa, iki olarak kalsın bence :)

Bu üç pal olayı zaten bu kadar tutmayabilirdi de, Kyle Stacy etkisi işte :) Sonra gaui de çıkardı x7 ve x3 için, şimdi de Align...

Bence bir gereklilik değil, firmaların ekstradan ürün satmak için yürüttükleri bir girişim gibi görünüyor.

Align Helicopter

Pal sayısı ile taranan alan ve kafa devrinin çarpımının(veya itiş kuvvetinin) nasıl bir ilişkisi var acaba diye bir soru ortaya atıp geri çekileyim ;D :D

Align Helicopter Tea

İşin hesabını kitabını çok bilmiyorum, açıkçası salt pazarlama hamlesi olarak gördüğümden bu üç pal olayını da araştırmak istemedim.

Ama izlenimim hem pal boyu azalıyor, hem pal genişliği (chord) azalıyor... 570 yerine 540 oluyor mesela boy, genişlik de 50 yerine 43 oluyor... Model aynı model olduğu için, üç palde iki pale göre aynı kaldırma kuvvetini karşılamak için bu kadarı yeterli oluyor.

Align Helicopter Tea

Ek olarak kafa turu da düşüyor sanırım Rasim.

Benim bildiğim kadarıyla aletin stabilitesi artıyor, ama keskinliği biraz düşüyormuş. Açıkçası hem ayar zorluğu, hem de ekstra masrafı yüzünden ben pek sıcak bakmıyorum 3. pale şu anda. Belki ilerde değişir fikrim :)

Align Helicopter T

Emre Kaman' Alıntı:

Benim bildiğim kadarıyla aletin stabilitesi artıyor, ama keskinliği biraz düşüyormuş. Açıkçası hem ayar zorluğu, hem de ekstra masrafı yüzünden ben pek sıcak bakmıyorum 3. pale şu anda. Belki ilerde değişir fikrim :)

Düşen kafa deveri , artan stabilite , bu da çok az da olsa artan uçuş süresi demek , desene yine bu tam scale işi.... ;D

Align Helicopter T

Emre Kaman' Alıntı:

Ben de en cok su ayar kismini merak ediyorum. Usenip hic arastirmadim ama ayar olarak ne degisiyor ki ??