ALIGN TREX 550L Team

Alan güzel bir yere benziyor İbrahim :thumbup:
kırımsız uçuşların olsun inşallah :saygilar:

ALIGN TREX 550L Team

Maşallah alan güzel ama denize doğru fazla gönderme derim[emoji6]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALIGN TREX 550L Team

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Alan güzel bir yere benziyor İbrahim :thumbup:
kırımsız uçuşların olsun inşallah :saygilar:
Teşekkürler inşallah burada biraz ısınma çalışmaları yapacağım daha çok yeniyim helide

ALIGN TREX 550L Team

Mustafa Atabek' Alıntı:
Maşallah alan güzel ama denize doğru fazla gönderme derim[emoji6]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mustafa Aynen öyle denize fazla göndermemekte fayda var... :lol: :lol:

ALIGN TREX 550L Team

Hadi hayirli olsun alanda bulduğun göre bir video ile paylaşım yaparsın hover bile olsa kısa da olsa bir video at duyalim 550 sesini.

ALIGN TREX 550L Team

Hayırlı olsun. Kazasız belasız maiden de bitti. Gelsin bundan sonra uçuşlar.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Hadi hayirli olsun alanda bulduğun göre bir video ile paylaşım yaparsın hover bile olsa kısa da olsa bir video at duyalim 550 sesini.

Mustafa hocam yeri bulduk bu seferde merkezde yanımıza arkadaş lazım bizim asıl ekip ereğlide :lol: yer olsa adam yok yer var bana çok uzak bu hobby beni bitirecek :lollol: :halay: :halay:
ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Hayırlı olsun. Kazasız belasız maiden de bitti. Gelsin bundan sonra uçuşlar.

erhan hocam pilleri şarj etmeye başlayacam dediğiniz gibi akşam iş çıkışı güzel olur
SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trex 550 L uygun screw (civata / somun ) vss. Kitin içine neden yeteri kadar (az biraz fazlası) koymazlarki. :lol: Toplarken Elevator servosunu tutan T2,6x12 civataları sıyırdım. :eek:f: (1 Tenede Aileron servosunu tutanı sıyırdım M2,5x10) . :eek: Gövde içerisinden alyan tornavida hafif çapraz girdiğinden meydana geldi tabi. :RCKolik: Birde bu vidalar M1,5 Alyanya sıkıldığından ve aluminyum alasımdan olduğundan çabuk sıyırıyor. :mad: Amain hobies den uygun yedekleri bulup sipariş ettim. Yaklaşık 1 Haftaya gelir. :hoppa: Ama montaj çok yavaş ilerlediğinden daha gövde toplandı. :islik:

ALIGN TREX 550L Team

Akay GÜLMERSİN' Alıntı:
Trex 550 L uygun screw (civata / somun ) vss. Kitin içine neden yeteri kadar (az biraz fazlası) koymazlarki.[emoji38]Toplarken Elevator servosunu tutan T2,6x12 civataları sıyırdım. :eek:f: (1 Tenede Aileron servosunu tutanı sıyırdım M2,5x10) . :eek: Gövde içerisinden alyan tornavida hafif çapraz girdiğinden meydana geldi tabi. :RCKolik: Birde bu vidalar M1,5 Alyanya sıkıldığından ve aluminyum alasımdan olduğundan çabuk sıyırıyor. :mad: Amain hobies den uygun yedekleri bulup sipariş ettim. Yaklaşık 1 Haftaya gelir. :hoppa: Ama montaj çok yavaş ilerlediğinden daha gövde toplandı. :islik:
Abi Sıfır toplarken mi siyirdin yoksa kırım. Sonrası sokerkenmi?

ALIGN TREX 550L Team

Kiti Sıfır toplarken sıyırdım . Montaj Daha bitmedi. Daha uçuramadim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALIGN TREX 550L Team

Akay GÜLMERSİN' Alıntı:
Trex 550 L uygun screw (civata / somun ) vss. Kitin içine neden yeteri kadar (az biraz fazlası) koymazlarki. :lol: Toplarken Elevator servosunu tutan T2,6x12 civataları sıyırdım. :eek:f: (1 Tenede Aileron servosunu tutanı sıyırdım M2,5x10) . :eek: Gövde içerisinden alyan tornavida hafif çapraz girdiğinden meydana geldi tabi. :RCKolik: Birde bu vidalar M1,5 Alyanya sıkıldığından ve aluminyum alasımdan olduğundan çabuk sıyırıyor. :mad: Amain hobies den uygun yedekleri bulup sipariş ettim. Yaklaşık 1 Haftaya gelir. :hoppa: Ama montaj çok yavaş ilerlediğinden daha gövde toplandı. :islik:

Akay bey küçük çaplı vidalar sıyırma bakımından ne yazikki en zayıf halkalar :(
Kaliteli alyan takımı (çelik uçlu)kullanarak bir nebze olsun bu durumu azaltabiliyoruz.

Alyanın vida yuvasına tam oturduğundan emin olmadan sıkma ve sökme işlemini gerçekleştirmeyin.
Ve çok sıkmak için de uğraşmayın yoksa bir şekilde sıyırma kaçınılmaz oluyor. Zaten vida mukavemet bakımından çok zayıf, bir de siz bunun üzerine abanınca sağlam olsun düşüncesiyle bir yerde patlak veriyor.
Vida aşınmasa bile vidanın girdiği yatak sıyırıyor.

Bahsettiğiniz yerleri toplarken ben sıkıntı yaşamadım. Alyan çapraz pozisyona da düşmedi hiç.

Yeniden monteleme yaparken dikkat ederseniz umarım sorun yaşamazsınız :saygilar: