ALIGN TREX 550L Team

ALIGN TREX 550L Team

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ilk ucus videom

Hocam yazdiklarinizi okududum ve governor u kapattim fix end point ile devam ettim..... Teşekkürler bilgiler icin.... Cok sagolun yardimlariniz sayesinde bu ayar isini baya baya kapmaya basladim.....

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALIGN TREX 550L Team

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
İbrahim maiden yapacaksak governor aktif olmadan, sadece fix-endpoint seçeneğini seçerek normal throotle curve değerleri ile maiden yapmamız gerekiyor daha doğrusu yapsak daha iyi olur(Mehmet Abi'nin tavsiyesi)
Sorunsuz bir maiden sonrası governor ayarlarını yaparsın.
Governor ayarlarında şu linkteki ile aynı olsun değerler.
En ideal ve sorunsuz olan bu %p

Yalnız bazı yerleri biz değiştirelim.

1.Throttle sekmesinde "Auto Rotation Enable" pasif olsun tiki kaldıralım yani.
Governor gain "low" seçeneği ve Head speed change rate "high" 8 değeri olsun
2. Cutoff sekmesinde voltage cut off " soft cut off." seçelim.
3. Other sekmesinde Bec Voltage " 6" değerini girelim şimdilik.

Geri kalanını linkteki verdiğim örneklerle aynı yap kardeşim.
Sorunsuz uçarsın inşallah :saygilar:

Ama önce maiden ve fixendpoint sonra governor
Hocam gercekten de cok hayira gecti yardimlariniz ve maiden isi tamamdir.... Cok teşekkürler.....

Rica ederim kardeşim ne demek %p

Hadi gözün aydın :halay: bu helikopter uçar artık :bravo:
uçakçı adam olduğun nasıl da bellli hemen bir alan turu atıp yumuşacık bir iniş :lollol:
kuyruk gain değerlerinin kontrolünü yapmışsındır umarım, tırmanacak şekilde hızlı artı pitch verdiğinde (sabit throttle curve değeri olması gerekir, ıdle-up açıkken yani)kuyrukta kaçma veya fıtı fıtı diye titreme yoksa gainlerde iyidir.

Artık uçuşlarını ve paylaşımlarını bekleriz İbrahim, tekrardan hayırlı olsun, kazasız ,belasız, kırımsız inşallah :saygilar:

ALIGN TREX 550L Team

Rica ederim kardeşim ne demek %p

Hadi gözün aydın :halay: bu helikopter uçar artık :bravo:
uçakçı adam olduğun nasıl da bellli hemen bir alan turu atıp yumuşacık bir iniş :lollol:
kuyruk gain değerlerinin kontrolünü yapmışsındır umarım, tırmanacak şekilde hızlı artı pitch verdiğinde (sabit throttle curve değeri olması gerekir, ıdle-up açıkken yani)kuyrukta kaçma veya fıtı fıtı diye titreme yoksa gainlerde iyidir.

Artık uçuşlarını ve paylaşımlarını bekleriz İbrahim, tekrardan hayırlı olsun, kazasız ,belasız, kırımsız inşallah :saygilar:
Ibrahim hocam dediklerin bir bir uyguladim sikinti yok insallah..... Kuyrukta donus sonrasi duz giderken cok az fark edilemeyecek kadar az bir tirteme oldu onu bir sonraki ucusa gain i az dusururerek gidermeyi planliyorum. Gercektende maiden yapana kadar forum uzerinden baya bir soru sordum ve cevaplarini da aldim maiden tamamlandi Allaha Sukur kazasiz belasiz..... Hocam ucakta ben hic duz ucmuyom full hareket deniyorum da helikopter cok farkli harbi...... Once saglam bir ucayim bu yaza kadar ufak ufak invert gireriz insallah....

Ufak tefek gain ayarları ister bunlar :laugh:
gerekirse küçük ayar değişiklikleriyle oturtursun ama yok rahatsız edici bir durumda yoksa hiç uğraşma pilotajı geliştirmeye bak tadını çıkar %p

akrobasi uçuyosun yani uçak da helal kardeşime :bravo:

ALIGN TREX 550L Team

Asil maiden videomuz burada sagolsun Mehmet Gunsel cok eski Helikoptercilerden maiden ucusumu yapti...... Unite ve kumanda ayarlarinida sagolsun Yusuf Mahmudoglu ile yaptik ve maiden tamamlandi.....

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İbrahim diğer konuya da yazmıştım, haiyin 5000 mah piller mi kullanıyorsun model de?
ben heliye sığmayacağını düşünüyordum lipoların ama yanılmıyorsam fotoda haiyin gördüm :rolleyes:

Canavar model güle güle kullanın

ALIGN TREX 550L Team

İbrahim diğer konuya da yazmıştım, haiyin 5000 mah piller mi kullanıyorsun model de?
ben heliye sığmayacağını düşünüyordum lipoların ama yanılmıyorsam fotoda haiyin gördüm :rolleyes:

İbrahim Hocam Sıkıntısız şekilde sığıyor..... Gens 5000 de var dı boyut olarak çok fark yok ikiside aynı şekilde sığıyor.

ALIGN TREX 550L Team

Dun sahilde kendime ucacak bir alan kesfettim ve sanki ileride biri model ucursun diye tasarlanmis..... [emoji1]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ALIGN TREX 550L Team

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Dun sahilde kendime ucacak bir alan kesfettim ve sanki ileride biri model ucursun diye tasarlanmis..... [emoji1]
Hadi gözün aydın o zaman :)