[Anket]: 13-14 Temmuz Solaklar Buluşması

• Konbuyu başlatan AYDIN67
  • Başlangıç tarihi
  • 3,641

Bu hafta sonu Solaklara gelen var mı?

• Pazar Geleceğim

Oy: 0 0.0%
  • Cumartesi- Pazar her iki günde geliyorum

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
benim Soar Wing'in ilk uçuşunu görmek için gelmem lazım aslında. ilk uçuşu yaptıracak bir usta olursa (ücretine mukabil tabii. ) öğlen boşluğunda bir iki saat uğrarım ben de. ;)

Burhan Bey, Yarın 11:30 gibi Solaklardayım, akşam 4-5 gibi ayrılacağım. Modelini emanet edersen ilk uçuş denemesini memnuniyetle yaparız. Ayrıca ramazan dolayısıyla ödemeyi pide olarak da kabul ediyoruz!... :lol: :lol: Yanında motor ayarı da bedava! : Bu fırsatı kaçırmayın!... :lollol:

Halil Ustun' Alıntı:
Hiç birimize ilk öğrenmeleri vahiy yoluşla gelmedi, forumlardan ve yanımızdaki kişilerden kısacası birbirimizden öğreniyoruz değil mi? Ancak özellikle sevdiğim ve saygı duyduğum Ömer Abi nin nezdinde bana yardımı dokunanlara tekrar teşekkür ederim. Ayrılık gayrılık vs. her şey olacağına varır. Sevdiklerimizi uzaktan sevmeye istediğimiz yerde de araya mesafe koyup uçmaya devam ederiz artık. ne yapalım.
Yav Halil, sen şimdi millete yol gösterip, bizim ekmeğimize mani oluyorsun. Oysa biz bu sene arabaları değiştirmeyi düşünüyorduk! :lollol: Sen yarın gel, şu Four Star'ın uçuşunu bir görelim. Yalnız mesafeyi fazla açma, gözüm uzağı iyi görmüyor artık! :lol: :lol:

Aydın Azman' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
Hafta sonu Solaklar' uçuşa gelen var mı ?

Aydın Bey, Calmato geliyormu, Calmato? Bayram indirimlerinden istifade edin! :lol:

(Aman sakın yanlış anlaşılmasın, biraz da latife yapalım, ortam yumuşasın, değilmi? Sıkıntıdan uçukladım valla!)

Alemsin Ömer Abi...

Yarın inşallah bende geleceğim bir aksilik olmazsa. Niyetliyim belki model uçurmam (yinede bagajda bir model olacak) biraz tansiyon yüksek gibi görünüyor, ifadeni bi alayım hocam :lol:

Ynt: [Anket]: 13-14 Temmuz Solaklar Buluşması

Gelmeyi isterdim ama yarın tatile çıkıyorum. Uçan arkadaşlara kırımsız uçuşlar.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Omer Erkan' Alıntı:
Burhan Bey, Yarın 11:30 gibi Solaklardayım, akşam 4-5 gibi ayrılacağım. Modelini emanet edersen ilk uçuş denemesini memnuniyetle yaparız. Ayrıca ramazan dolayısıyla ödemeyi pide olarak da kabul ediyoruz!... :lol: :lol: Yanında motor ayarı da bedava! : Bu fırsatı kaçırmayın!... :lollol:

kaçırırmıyım hiç ağabey. öğlende ben de solaklardayım allah nasip ederse. ama öğretmenlik fırsatını kaçırdın. ödemeyi peşin peşin mangal olarak yaptım mehmet aydın abime. :thumbup:
pide işi aklıma girdi ama. bir iftar zamanı muhakkak fırına beklerim herkesi. şöyle bol çeşitli bir içli pide ziyafeti çekelim. fırının reklamı da bedavaya gelsin. :lol:

detayları sahada konuşuruz artık. herkese iyi geceler. :saygilar:

Ynt: [Anket]: 13-14 Temmuz Solaklar Buluşması

Mesut AKIN' Alıntı:
Gelmeyi isterdim ama yarın tatile çıkıyorum. Uçan arkadaşlara kırımsız uçuşlar.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Vay ustadima bak :D Simdiden iyi tatiler, bol eglenceler :thumbup:

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
kaçırırmıyım hiç ağabey. öğlende ben de solaklardayım allah nasip ederse. ama öğretmenlik fırsatını kaçırdın. ödemeyi peşin peşin mangal olarak yaptım mehmet aydın abime. :thumbup:
pide işi aklıma girdi ama. bir iftar zamanı muhakkak fırına beklerim herkesi. şöyle bol çeşitli bir içli pide ziyafeti çekelim. fırının reklamı da bedavaya gelsin. :lol:

detayları sahada konuşuruz artık. herkese iyi geceler. :saygilar:

Burhan bey,sırf ayağın alışsın diye bu seferlik mangalda tavuk eti ikramını kabul ettim haberin olsun. ;D Bu ikramla; bir sonrakine bırak planörü, sana kağıttan uçak dahi katlatıp uçurmasını öğretmem. Ramazandan sonra,sahaya gelirken bilimum pide çeşitlerinle sahaya gelmeni senden rica ediyorum.Pide çeşitlerinde kuşbaşılı da olursa,uçağın nitro motoruna da ayar yaparım aksi taktirde ayarsız motorla kalkarak,motorun stop etmesiyle modelin tepetaklak gider yazık olur. :lol:
Arkadaşlar işin latifesini bir yana bıraktığımızda;

Kulübümüzde, R/C model hobisi ile ilgilenen tüm arkadaşlarımızın iyi niyet ve yardım severliğini gözlemliyorum.Son aylarda, fpv sevdasıyla, kaybettiğim uçakların aranmasında sahada bulunan arkadaşlarımızın ,arama gayretleri ; aramızdaki yardım severliğin göstergesi olmuştur.Son modelin kaybolduğu gün sahadaki tüm arkadaşlar seferber olmuş,ertesi gün sabah çok erken saatlerde arama çalışmasına katılan Halil,bölgeye kızları ve ortağını gönderen Burhan, bir öncekinde olduğu gibi yine Quadcopter ile havadan arama yapan Tolga ,Çağdaş ,Aydın ekibimizdeki yardımlaşma ruhunun ne derece yüksek olduğunun kanıtını ortaya koymuşlardır.Arkadaşlarımız,bu özverilerini gurubumuzdan herhangi birisi için de yapacaklarına eminim.

Burada hepimizin bilmesi gereken bir nüans var .Bir benzetme yapmak gerekirse ; amirin olmadığı ,sadece çalışma sürelerinin farklı olan ,memurların olduğu bir kuruma benzetebiliriz.Dolayısıyla; hiç bir kişinin bir başkasına dikta etmeye hakkı ve yetkisi de yoktur.Bütün münasebetlerin abi/kardeş ve arkadaşlık sıfatı ile olması gerekmektedir.Bir modelcinin daha bilgili olması,yıllar önce bu hobiye başlamış olması gibi meziyetlerin ancak yeni başlamış bir modelciye bilgi ve tecrübe aktarımı ile gün yüzüne çıkartılması gerekmektedir aksi taktirde bu durumunu bir ayrıcalık gibi kullanmak hiç hoş bir durum olmaz.Bazen,tüm donanım ve tecrübelerine rağmen kendini saklamayı başaranlar olur ve bu kişiler uzun vadede arkadaşları tarafından taktirle karşılanırlar tıpkı Türker gibi...

Bundan sonraki uygulamalarda nacizane önerim; lütfen hiç kimse bir grubun lideri,yöneticileri vb. şekilde bir pozisyona girmeden,önceden belirlenmiş emniyet kurallarına uyarak ama bunu tevcih pilavı gibi sürekli soframıza getirmeden ,abi/kardeş sevgisi ve saygısı dahlinde yürüterek,hafta içi iş stresiyle şarj olmuş arkadaşların,isteyenler şarjlarını almasıyla ,güzel hoş sohbet günler geçirmemizi gönülden dilerim.Aksi taktirde bu durum bölünmelere yol açıp, hiç te istenmeyen durumlar ortaya çıkacaktır.

Saygı&Sevgiler

Mehmet AYDIN' Alıntı:
Bazen,tüm donanım ve tecrübelerine rağmen kendini saklamayı başaranlar olur ve bu kişiler uzun vadede arkadaşları tarafından taktirle karşılanırlar tıpkı Türker gibi...
Mehmet abi utandırıyorsun beni. :embarras: Paylaşılmayan hiçbirşeyin bir kıymeti yok bana göre, ama almak istemeyen bir insana da zorla birşey verilemeyeceğini öğrendim bu hayatta, verilmek istenilen şey iyi güzelde olsa. :(

Eğer tecrübeler faydalı oluyorsa bunlardan faydalanan kişilerin kalitesini gösteriyor bu aslında. Çünkü tecrübe zamanla kazanılabilen birşeyken onu görüp anlamak ve faydalanmak öyle değildir.

Ben usta çırak ilişkisiyle öğrendim bildiğim birçok şeyi ve bu sistemin olması gerektiğini düşünüyorum. Herkesin kendi kurallarını koyduğu bir ortamda kimse rahat edemez bana göre. Ama herkesi memnun edebilecek bir düzen kurmakta mümkün değildir çoğu zaman. :(