Blade 130x Red Bull Unboxing / Maiden / Uçuş Videoları

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Aslında ürün dün gelmişti ve akşam videolarını çekmiştim ama youtubesal problemler yüzünden kısmet bu akşama imiş.

Evet arkadaşlar, sözü fazla uzatmadan videolara geçiyorum. Zamanla başka videolar da ekleriz. Eskişehir bu aralar karlı ve soğuk o bakımdan ilk videolar iç mekan...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İkinci gün uçuşa devam...

Bugün biraz geçte olsa bizd Redbull kavuşunca, Türker kardeşimle bir unboxing çekelim dedik. Maiden ise havalar düzelir ise inşallah bu cumaya ;)

Keyifli seyirler :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eline sağlık Rasim kardeşim bende dx9 ile önerilen ayarları dx8-dx18 deki ayarları girdim gayet stabil şekilde ev içi uçmuştum fakat 2 pil uçtuktan sonra sattım redbulumu sonrası belki tekrar alırım faka amain de tükenmiş durumda. Diğer arkadaşlardan da özelleikle dış alanda çekimler gelir alan turları videolarını bekliyoruz bizde 1 adet daha var ilk fırsatta bir video da ben hazırlayacağım %p

Hayırlı olsun. Model çok güzel görünüyor ama sesini sevmedim.

İnanmayacaksın ama bizim unboxing videosunun da başı benzer. Hatta sana göndermede bulunuyorum :laugh: Birazdan yüklemeye çalışayım.

Bu arada biz maiden henüz yapmadık ama tam tahmin ettiğim gibi. Dişli sesinden oda resmen boğuluyor :lollol:

Ellerine sağlık, teşekkür ederiz Rasim :thumbup:

Mehmet abi bi video daha çektim bu akşam, o da uploadda şimdi... Oda içinde ne bileyim korkuyorum da uçururken, scale ya, yazık olacak fuselage'a diye :laugh: Etrafında döndürmeye çekiniyorum. Bir de sizdeki imkanlar yok pek, tek başıma videolar falan uğraşıyorum, çekim kalitesi yerlerde o bakımdan. Ama önümüzdeki sene için şimdiden bi model (bir iki alternatif) düşünmeye başladım, onu aldığımda Emre abi ile yapacağız unboxingi. Red Bull'a yeter bu kadarı...

Cahit hocam, modelin sesi traktör gibi ;D ;D ;D Dış ortamda belki biraz daha az irite eder, içerde yankı da yapıyor biraz... Neyse haftasonu protos'u çıkarayım da... Özledim o saf pal sesini, kayış aktarmanın sessizliğini... Kuyruk da boyandı güzel oldu.

Rasim ben evde hiç denemedim bile, sen benden iyisin ;)

Bu arada senin videoların da kalitesi gayet iyi :thumbup: Hem kötü olsa ne yazır ki. Neticede sen düşünüp bizlerle paylaşmak için emek verip çekip yüklüyorsun %p Bence esas önemli olan da bu :bravo: :halay:

Bugünün videosunu da ekledim.

Modelle ilgili sesi gürültüsü vs. herşeyi geçtim de...

BLH3701 3-In-1 Control Receiver ESC & Gyro ------ 77.5 $
BLH3707 Brushless Main Motor --------- 38.75 $
Spektrum 2.9gm Performance Linear Long-Throw Servo SPMSH2040L / SPMSH2040T------- 16,78 $ x 4 = 67.12 $
EFLB3002S35 300Mah 2S 7.4V 35V 130X Li-Po Battery -------- 12.26 $

Bunlar işin sadece elektronik kısmı... Diğer dişli, rulman, şaft, ıvır zıvır kısımlarını saymıyorum bile... Yedek için tutulur yine tutulur. Sonuçta 130x lerimizi seviyoruz elektronik bir arızada yedeksiz kalmak istemeyiz.

Unboxing videomuz ilave edildi :saygilar:

Abi çok güzel video olmuş, güzel uçuş videolarını da bekliyoruz :bravo: :bravo:

Mehmet abi hayırlı olsun tekrardan :) Ben ikinci mesajı alayım seni ilkine alalım. Daha detaylı daha açıklayıcı olmuş. ;)

Ama Türker abime de katılıyorum, heves kursakta kalmasın, salonda bi palleri çevirin. Bir iki metrekare alanda ben keyif alamadım ama olsun, hevesi haftasonuna kadar gidermiş oldum :laugh:

E flite sever biri olarak tüm modeller ini kullandım. Red bul geldiği günün bir sonrasında benden satış yedi.
model arkadaşın bahsettiği gibi garip biraz. Hele ki ters yöndeki kuyruk palinede ayar olmuştum. Burada da daha önceden yazdım. Suan zaten üretim den kalktı. Blade in ürettiği en suursuz ve garip bir helisi. Zaten yürürlük te pek dayanamadı. Çünkü hiç kimse sevmedi tutulmadı. alenade bir model olmuştu. :mad:
Çalışmasındaki zırlama kuyruk palindeki bir hata dır. Tştreşimden kaynaklı.

Valla Tacettin abi haklısın da, ben sadece elektroniklerin fiyatına bakarak aldım :) Çok emek ve para verdim 130x e, hatta ona o kadar harcayana kadar 180cfx ve Micro Brain ünite ikilisi çok da güzel olabilirdi ama çok geç artık. Bari elektronik bir arızada redbull işe yarasın.

Bende 130x ime yedek olsun diye aldım. Yedek bakımından fiyat gerçekten çok ama çok uygun.

tacettin sahin' Alıntı:
E flite sever biri olarak tüm modeller ini kullandım. Red bul geldiği günün bir sonrasında benden satış yedi.
model arkadaşın bahsettiği gibi garip biraz. Hele ki ters yöndeki kuyruk palinede ayar olmuştum. Burada da daha önceden yazdım. Suan zaten üretim den kalktı. Blade in ürettiği en suursuz ve garip bir helisi. Zaten yürürlük te pek dayanamadı. Çünkü hiç kimse sevmedi tutulmadı. alenade bir model olmuştu. :mad:
Çalışmasındaki zırlama kuyruk palindeki bir hata dır. Tştreşimden kaynaklı.
Tacetttin Bey sizin de dediğiniz gibi bu ürün akıllara zarar bir ürün. Blade firmasını bunu ne diye çıkardı anlamak gerçekten zor. Imalat ve parça sayısına bakılırsa 130x göre daha pahalı olması gereken bir ürün. Zaten 130x kuyruğu problemli iken bu modele ilave 1 dişli seti daha dahil etmek gerçekten de bir cılgınlık :laugh: :D

Bu ürünü alan tüm arkadaşlar 130x elektronik yedek olduğu için $70 gibi inanılmaz bir fiyata satın aldılar. Uçtuğu kadar uçup, sonra vitrindeki yerini alacaktır :laugh: :D