CC3D ile Devo 7 kumanda Uyumu?

Melihurallı

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar,abiler .. Benide sardı bu quad merakı. ZMR250 kasayı tamamen topladım bir tek kumandam eksik. Çok pahalı bir fiyata da kumanda almak istemiyorum derken Devo 7 'ye denk geldim. Araştırmalarım sonucu bu kumandayı fpv için pek kullanan göremedim.Merak ettiğim şey ise cc3d ile sorunsuz çalışırmı ve fpv için yeterli olurmu? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Üyelik sonrası özelden gelen mesajda da berlirtildiği üzere :

Kusura bakma Mehmet abi farkında değilim :embarras: Hallettim şimdi.

Walkera ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Kumandaları çok yaygın olmadı için özellikle Türkçe destek almakta çok zorlanırsınız.

Bu yüzden demekki fazla bilgi bulamadım nette. Abi normalde Radiolink at9 düşünüyorum.Ancak biraz pahalı geldi. Dolar nerdeyse 3 lira oldu. Turnigy e de baktım ancak bunu alana kadar 15 dolar fazla verip radiolinki almak daha mantıklı geliyor. Flysky lar da çok dandik gibi ve ayrıca turnigyle aynı fabrikanın ürünleri. 7-8 kanaldan aşağıda olsun istemiyorum.Ne yapacağımı şaşırdım ancak sanırım 300-400 lirayı gözden çıkarıcam gibi.

Melih Urallı' Alıntı:
Bu yüzden demekki fazla bilgi bulamadım nette. Abi normalde Radiolink at9 düşünüyorum.Ancak biraz pahalı geldi. Dolar nerdeyse 3 lira oldu. Turnigy e de baktım ancak bunu alana kadar 15 dolar fazla verip radiolinki almak daha mantıklı geliyor. Flysky lar da çok dandik gibi ve ayrıca turnigyle aynı fabrikanın ürünleri. 7-8 kanaldan aşağıda olsun istemiyorum.Ne yapacağımı şaşırdım ancak sanırım 300-400 lirayı gözden çıkarıcam gibi.
Bu hobide 2 tane demirbaş var. Biri kumanda diğeri şarj cihazı. Modeller ise gelip geçici. Bu nedenle demirbaşa güzel ve akıllı bir yatırımın zararı olmaz diye düşünenlerdenim..

Melih Urallı' Alıntı:

dandik dediğin kumandayla (flysky th9x) 3000 tl lik cihazı uçuruyorum... 30-40 dolarlık frsky alıcı verici kullanırsan sana yeter. kumanda seçimi denildiği gibi demirbaş olduğu için önemli ve bunu ihtiyaçlarına göre belirlemelisin...

Tabiki uçurabilirsiniz.Ancak bu durum kumandanın kalitesini belirmezki. Demirbaş bir ürünse eğer kumanda uzun ömürlü olsun ve bu yüzdende kaliteli olsun isterim.Kalite demişken ,ben flysky kumandayı elime alıp kullanmadım.Bu ve diğer birkaç sitedeki yorumlardan dolayı bunu söylüyorum ve ben kumandaya bakınca kalitesiz izlenimine kapıldım sadece. 30 - 40 dolarlık frsky tx-rx işini görür demişsiniz ancak frsky markanın böyle bir ürününü bulamadım. He belki flysky demek istemissinizdir. Flysky'ın bu fiyata 6 kanallı kumandası var ve buda kanal sayısı olarak yeterli değil bana hesabıma göre.

Melih Urallı' Alıntı:
Tabiki uçurabilirsiniz.Ancak bu durum kumandanın kalitesini belirmezki. Demirbaş bir ürünse eğer kumanda uzun ömürlü olsun ve bu yüzdende kaliteli olsun isterim.Kalite demişken ,ben flysky kumandayı elime alıp kullanmadım.Bu ve diğer birkaç sitedeki yorumlardan dolayı bunu söylüyorum ve ben kumandaya bakınca kalitesiz izlenimine kapıldım sadece. 30 - 40 dolarlık frsky tx-rx işini görür demişsiniz ancak frsky markanın böyle bir ürününü bulamadım. He belki flysky demek istemissinizdir. Flysky'ın bu fiyata 6 kanallı kumandası var ve buda kanal sayısı olarak yeterli değil bana hesabıma göre.

bu durum kumandanın kalitesini belirler arkadaşım. fiyat performans kıyaslaması yaparsan belirler. bende sana futaba spektrum taranis vesaire falan önermeyi isterimde 300-400 tl deyince sana flysky th9x + yaklaşık 40 dolarlık dediğim 53 dolarmış gerçi ama bu FRSKY tx-rx önerdim. ki bunuda sen çok yanlış algılamışsın.
Bknz: Frsky tx rx modül KUMANDAYA TAKACAĞIN MODÜL !

Konuları bir güzel okuyun ve daha elinize almadığınız kullanmadığınız şeyler hakkında kesin miş gibi konuşmayın. Düşük bütçe ve performans ile bu kumandalar turnigy 9x serisi(ki flysky firması üretiyor turnigy kumandalarını) flysky th9x kumandaları çok seçilen kumandalardır ve lipo piller ilede uzun süre şarj etmeden kullanılabilir..

Ne gerek var verdiğin cevaba pişman olmaya.Ben herşeye doğru cevaplar vereceksem ne anlamı kalır forumlardaki paylaşımın. Yeni başladım bu hobiye,acemilik var. Baya bir araştıma yaptım quad konusunda.Modül değişimini biliyorum ama detaylı bilgi hiç yok.Hep hazır kumanda seti düşündüm ki size verdiğim cevap için beni yanıltan bu durumdur. Kalite konusunda daha boğuşmaya gerek yok. Tamam fiyat performans kıyaslaması çok doğru bir düşünce. Ancak ben yine başka kişilerin düşünceleriyle doldurdum kafayı ve flysky kumanda için en iyi yaklaşımı sizde gördüm.He artık bir düşüncede sizden geldi. Şimdi size sorum şu o zaman; th9x 'in orjinal seti ile menzil olarak fikir verebilirmisiniz? Bu durumu gerçekten araştırdım. Bir insan 2 km derken biri 500 m diyor.Kendi sitesinde bu konuda hiç bir bilgi yok ve ayrıca çıkış gücünüde bulamadım. Bu kumandaya uyuz olma sebeplerimden biride bu aslında.

Orijinal modülle 2 km gidemezsiniz, en fazla 1 km gider. Daha uzun menzil için modülü değiştirmeniz gerekiyor. Bu arada radiolink in at-9 u da ucuz ve çakma bir kumandadır. hitec flash 7 ve futaba 14sg karışımı bir çakmadır. Ama doğruya doğru adamlar makyaja önem vermiş ;D Aynı şekilde turnigy 9x te jr'ın bir kumandasının (tam hatırlayamadım) biraz değiştirilmiş çakması
Ben fpv için frsky xjt modülle birlikte turnigy 9x kullanıyorum ama çok kaliteli bir kumanda değil. Bu bir gerçek. Zaten 200-400 tl ye kaliteli bir kumanda bulamazsınız. Fiyat performans orantısına ve kullanıcı kitlesine bakarak ben turnigy 9x derim. Çünkü bu kumandayı kullanan kişi sayısı fazla olduğundan olası bir sorunda internette kolayca çözüm bulabiliyorsunuz, yazılım güncellemesi yapabiliyorsunuz....

Zaten benim fiyat aralığıma uyan 3 kumanda var.Turnigy ,flysky ve radiolink. Bu 3 'üne çok baktım ancak şu varki radiolink gerçekten şık ve güzel duruyor.(Tabi resimler yanıltıcı olabilir) Ayrıca incelemelerimde menzil olarak radiolink 4 km ye kadar gidebiliyor.Bu da menzil için ekstra bir modül uğraşından kurtarıyor.Bu yüzden sanırım radiolink daha iyi bir seçenek gibi. Kumandalar dediğin gibi çakmanın kralı olmuşlar :D Turnigyde beni düşündüren tek şey söylediğin gibi çok kullanıcısı olması ve doğal olarak çok bilgi birikimi. Gelde çık işin içinden :) Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim :)

Melih Urallı' Alıntı:
Zaten benim fiyat aralığıma uyan 3 kumanda var.Turnigy ,flysky ve radiolink. Bu 3 'üne çok baktım ancak şu varki radiolink gerçekten şık ve güzel duruyor.(Tabi resimler yanıltıcı olabilir) Ayrıca incelemelerimde menzil olarak radiolink 4 km ye kadar gidebiliyor.Bu da menzil için ekstra bir modül uğraşından kurtarıyor.Bu yüzden sanırım radiolink daha iyi bir seçenek gibi. Kumandalar dediğin gibi çakmanın kralı olmuşlar :D Turnigyde beni düşündüren tek şey söylediğin gibi çok kullanıcısı olması ve doğal olarak çok bilgi birikimi. Gelde çık işin içinden :) Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim :)
Ne demek, biz RCKolik ailesi birbirimize yardım ederiz. :)
Radiolink at-9 u şık yapmışlar felan ama alıcı seçenekleri kısıtlı, kullanıcı kitlesi pek geniş değil, dolayısı ile modifikaston yapmak veya bir soruna çözüm bulmak zor. Turnigy/flsky 9x te malesef ki modülü değiştirmeniz lazım, kullanıcı kitlesi çok geniş, modül ve alıcı seçenekleri fazla, uhf modül bile takabilirsiniz. Modifikasyona çok uygun çünkü biraz araştırısanız tuhaf tuhaf modifikasyonlar göreceksiniz. Görünüşten at-9 ama kullanıcı kitlesine ve modifikasyonlara uygun olmasından turnigy/flysky 9x derim. Sizin için en iyi olanı seçin. Mesela benim bu kumandayı seçmemin nedeni istediğin modülün takıp çıkarılabiliyor olması. Sizde amacınıza uygun olanı seçin. :saygilar: :RCKolik:

Berke olayı cok guzel özetlemişsin, ellerine saglık :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Devo 7 nin de hakkını yememek lazım zamanında trex 700 bile uçurdum :)