CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

khrozen

Yeni Uye
Selam arkadaşlar cc3d kurulumunu yaptım kurulum sorunsuz oldu motorlar kumanda kurulum sırasında çalışıyor fakat quadcopter e elektirk verim kumanda dan gaz verimnce çalışmıyor acaba nerde hata yaptım bi yardımcı olur musunuz

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

Arm ayarladınmı kumanda ayarları sonunda always disarm olan seçeneği yaw arm a getir ve gaz kolunu 5sn sağa çek bekle çalışır

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

Arm diye bişey var, bi bak...

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

çok saolun çalıştı hafif sola çekiyor onu nasıl ayarlarım acaba

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

Düz olduğuna emin olduğun bir zeminde calibrasyon yapman lazım su terazisi varsa kontrol et zemini yoksa düz fanyans zeminde calibre yapabilirsin

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

Şöyle bir sorunum daha var quadcopter yalpalıyor yani kıvırıyor diyelim nasıl çözerim bu sorunu

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

Video paylaşın belki daha anlaşılır olur.

Motorlar Eski yada vuruk ise olabilir.

Cc3d çok titreşim alıyor olabilir

Esc kalibrasyonu sorunlu olabilir.

Vs vs vs

Dragonfly...

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

motorlar daha yeni 0 alındı ama cc3d titreşim alıyor olabilir plastik koruması içinde çift taraflı bant ile yapıştırdım video linki aşağıdadır elimle tuttum hemen takla atıyor düşüyor tam kalkacakken

Esc ler programlanmamıs gibi geldi bana. Pervanelerin balanslarınıda kontrol edin ama bukadar yalpa yapmaz. Kalibrasyon ayarıda yapmanız gerekır bu 3 işlemi doğru yaparsanız bu sıkıntı kalmaması gerekir. Sıkıntı devam ederse elektroniklere bakmak gerekebilir. Tabi benim düşünceme göre

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

Açıkçası videodan bir yorum getiremedim. Kaldı ki bence elinizde tutup denemeyin (yaralanırsınız) çıkın toprağa çimene, varsın devrilsin, en azından yaptığı aksiyon daha net anlaşılır.

Ama iki soruyu tekrar edeyim.

Motor sıralaması doğru mu, pervane yönleri doğru mu?

Esc kalibrasyonu yaptınız mı?

Dragonfly...

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

motorları cc3d yi komple değiştim pervaneleri herşeyi bu seferda sağ fırlıyor bazende sola rastgele farketmiyor her ayarını yaptım esc kalibrasyonunu anlamadım kafayı yiyecem bi olsa fakir doyurucam ya adağım var video altta bi yardımcı olur musunuz :(

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

Esc kalibrasyonu ile ilgili video youtube üzerinden bulabilirsiniz. Cc3d kurulum adımlarından Esc kalibrasyonunda temel amaç Esc lere thortle değerinin sıfır ve maksimum seviyelerini öğretmiş oluyoruz. Böylece motorlar aynı anda ve aynı hızda dönmeye başlıyorlar.

Pervaneler takılı değilken yapmanız gerekir. Aşağıdaki videoyu inceleyin,

https://youtu.be/--OSokHSzC8

Motorların sıralaması doğru mu?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir de her adımı anlamaya çalışın, bir adım da hata alırsanız, ilerlemeyin, hatayı çözmeye çalışın. İnsanı çok geriyor çoğu zaman ama, aceleye getirirseniz ya proplar kırılır, yada sinirlenip siz kırarsınız.

Ben bir defasında Cc3d firmware güncellemeden düzelmemişti.

Dragonfly...

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

esc timing sorunu var...

Her esc yi apm i araya sokmadan tek tek yani ayrı ayrı kalibrasyonunu yapın. düzelecektir. evde deneme yapmayın.

motor yönlerinin ve pervane diziliminin doğru olduğunu varsayıyorum.

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

motor yönleri pervane dizilimi de doğru apm yi aradan çıkarıp yaptım sorun gene aynı acaba esc lerde sorun olabilir mi

CC3D KUMANDA ÇALIŞMIYOR

cc3d yi kullanmadan direk alıcıdan kalibrasyon yaptıktan sonra tekrar cc3d den yapmak gereklimi çünkü kumanda dan güç verince motorlar aynı anda dönmeye başlamıyor