Clancy Aviation Lazy Bee

Clancy Aviation Lazy Bee

Ömer abi kolay gelsin , güzel ve bir yandan değişik bir model :)

Merak ettiğim; uçakta aileron yok , aileron komutu elevatorde ki kanatçıkların elevator ile birlikte aileron görevi görmesiyle mi oluyor. Doğru mu anlamışım?

Doğukan Ocak' Alıntı:
Merak ettiğim; uçakta aileron yok , aileron komutu elevatorde ki kanatçıkların elevator ile birlikte aileron görevi görmesiyle mi oluyor. Doğru mu anlamışım?

Hayır! Dönüşler rudder ile oluyor. Ama bu dediğini, kuyruk yapısına bağlı olarak, yapmak benim de aklımdan geçiyor.

Clancy Aviation Lazy Bee

Omer Erkan' Alıntı:
Hayır! Dönüşler rudder ile oluyor. Ama bu dediğini, kuyruk yapısına bağlı olarak, yapmak benim de aklımdan geçiyor.

Sanki Mehmet abinin paylaştığı videoda ki uçakta sistemi bu şekilde gördüm o yüzden sormak istedim Ömer abi :)

Clancy Aviation Lazy Bee

Rudder fazlasıyla yeterli. İmza: Rudder lobisi başkanı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Omer Erkan' Alıntı:

Ömer abi kolay gelsin, gerçekten çok hoşuma giden ve güzel bir modeldir kendileri. :laugh:
Abi bence rudder yeterli olacaktır, zaten kanatlar da polidihedral açı var. zamanında 0,49 cox Black Widow ile yapmıştım bu modeli. :saygilar:
Yanlız abi gerçekten tam da ismi gibi "Tembel Arı". :lollol:

Clancy Aviation Lazy Bee

Gerçekten çok güzel bir modelmiş bu, çok hoşuma gitti benim de. Ömer hocamızın mükemmel işçiliğiyle, sonucunu merakla beklediğim bir model olacak. Şimdiden elinize sağlık Ömer abi. :saygilar:

Levent Uygun' Alıntı:
Ömer abi kolay gelsin, gerçekten çok hoşuma giden ve güzel bir modeldir kendileri. :laugh:
Abi bence rudder yeterli olacaktır, zaten kanatlar da polidihedral açı var. zamanında 0,49 cox Black Widow ile yapmıştım bu modeli. :saygilar:
Yanlız abi gerçekten tam da ismi gibi "Tembel Arı". :lollol:

Oooo, aramızda daha önce yapmış birisi olması ne güzel! Deneyimlerden tavsiyeler varsa, memnun olurum. :)

Elevatöre çift servo düşünmemin sebebi, kanatlar oldukça geniş olduğu için, model neredeyse uçan kanat. Uçuş karakteri nasıl olur, tono falan atar mı acaba diye... :-\

Clancy Aviation Lazy Bee

Bence elevatörü aileron gibi kullanmak bu uçağa yakışmaz. Tonoyu iyi bir irtifada rudder ile atmak mümkün.

sumeryamaner' Alıntı:
Bence elevatörü aileron gibi kullanmak bu uçağa yakışmaz. Tonoyu iyi bir irtifada rudder ile atmak mümkün.

Hımm, bir denemek lazım... Gerçi ondan koca göbeği ile akrobasi bekleyecek halim de yok zaten.

Ömer abi bak ne buldum. :lollol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaş her yerde ve her çeşit uçurmuş. Ama burnundaki 2 pile rağmen kuyruk hala biraz ağır gibi.

Clancy Aviation Lazy Bee

Levent Uygun' Alıntı:
Ömer abi bak ne buldum. :lollol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir an, acaba o koca gövdenin içine helyum mu doldurdular diye düşünmedim değil. O nasıl bir yavaş uçuştur, uçmuyor da, sanki yüzüyor gibi :laugh: Çok sevdim bu modeli ben. :)

Clancy Aviation Lazy Bee

Clancy Aviation Lazy Bee 50"Wing With Ailerons :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Ölçek 1 / 1