Clancy Aviation Lazy Bee

Clancy Aviation Lazy Bee

Omer Erkan' Alıntı:
Sağolun arkadaşlar!

Hanımla, "hücrenden çıkmadan ne yaparsan yap!" şeklinde bir centilmenlik anlaşmamız var. Ama, benim hücre hanımın kışın kullanmadığı alt mutfağın bitişiğinde olunca, ben de onun sınırlarını ihlal ettim. Duysa angajman kuralları çerçevesinde güdümlü terlikle taarruza geçerdi... :lol:
Aman dikkat abi :laugh: ;D :D

Ömer abi uçak bitti mi, maiden yapıldı mı? :saygilar:

Maalesef bitmedi Kadir. :( İnşaatı bitti, herşeyi hazır, kaplamaya hazır hale geldi. Ama fırsat bulup da bir türlü kaplayamadım, tezgahta duruyor.

Süper olmuş devamını sabırsızlıkla bekliyoruz :RCKolik:

Clancy Aviation Lazy Bee

Omer Erkan' Alıntı:
Gövdeyi kaplamaya başladım. Ama şu sıra tatiller vs de girince öylece kaldı. :embarras: Ama söz, kış gelmeden uçacak!

Abi, hayırlısı olsun. Ben de köpükden yapacağım, tasarım devam ediyor, kısmetse beraber uçarız artık. :thumbup: :saygilar:

Arkadaşlar, inanmayacaksınız ama bitti! :halay: Ama uçacak mı? Şüpheliyim! :-\ Pil dahil toplam ağırlık 850 gr kadar. Üzerindeki Frio 1010 KV motorun 10X3,8 SF pervane ve 3S LiPo ile çekişi 650 gr civarı. Yeterli gibi görünüyor. Ancak tasarlayan, hafif yapacam diye, yapıyı çok zayıf yapmış. O nedenle kanatta kaplamanın gerilmesinden dolayı atıklık oluştu. Düzeltmeye çalıştım, ama tamamen düzeltemedim. Elevatörün yapısı da zayıf. Ama ince kaplama kullanmış ve gerdirirken düz bir yüzeye bastırarak gerdirmiştim. Böylece atıklık oluşmasına engel olabildim. Ama kanatta alt yüzey düz olsa da, üst yüzey değil. Öte yandan, rudderda da, gerek inşaat yapısı, gerekse kaplama nedeni ile bir atıklık var.

Zayıf tasarımı nedeniyle, aslında bu modelin inşaatından pek keyif almadım. O yüzden de bu kadar süründü. Her ne kadar arada resimler çekmiş olsam da, ayrıntıya girmeyeceğim. Zaten pek kit meraklısı da yok artık. Neyse, işte resimler, bittiğinin ispatı. Ama ilk uçuş ne zaman olur bilemiyorum. Elimdeki uygun piller ölmüş! :'(

Not: Futbol ile hiç bir alakam yoktur, renklere takılmayın! Sadece elimde mevcut en uygun renk kaplama bunlardı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Renklerin hası olmuş abicim :D Gayet güzel uçacaktır, videosunu bekliyorum :) Ellerine sağlık :thumbup: :bravo:

Clancy Aviation Lazy Bee

Eline sağlık abi çok güzel görünüyor, renklere takılma bence, bende futbol özürlüyum, güzel güzel ucacagina inanıyorum.

Ömer Abi eline koluna sağlık mükemmel gözüküyor, aylardır merakla bekliyordum :bravo:

Ömer abi ellerine sağlık çok güzel olmuş.Kırımsız uçuşlar . :saygilar: