[DETAYLAR]: 5. Geleneksel Büyük Kocaeli Buluşması // 20.03.2016

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar şunun şurasında pazar gününe bir şey kalmadı :yuppi: Bu nedenle buluşma ile ilgili bazı detayları sizlerle paylaşalım istedik.

[Davet]: 5. Geleneksel Büyük Kocaeli Buluşması // 20.03.2016

Her ne kadar gerek ulaşım kolaylığı gerekse sahada sabit masalar olsa da ne yazık ki kış sezonunda hafta sonları ARSLANBEY 'i uçakcı arkadaslarimiz da kullaniyorlar :embarras:

Bu nedenle bu buluşmamızı daha önceden de toplu buluşmalar yaptığımız YUVACIK HELIPORT yapma kararı aldık. Koordinat ve ulaşım bilgileri ektedir.

NOT: Daha önce gelenler şaşırmasın. Aynı alan ama araba ile ulaşım kolaylığı olsun diye alanın diğer tarafını kullanıyoruz.

NOT: Aşağıda adını daha önce yazdıran ve sonradan gelemeyeceği ortaya çıkan arkadaşlar / bir sekilde listeye ilave etmeyi unuttugunuz arkadaslar lütfen haber versinler. Zira malum yemek organizasyonu yapılacaktır.

BULUŞMA ile ilgili DETAYLAR

1- Bu kadar kalabalik olunca her ne kadar DOYASIYA ucma garantisi veremesekte, bol muhabbet ve eglence garantisi veriyoruz ;D

2- Buluşma 10:00-10:30 arasında başlayacak olup, hava kararıncaya kadar devam edecektir.

3- Geçen sene başladığımız RCKOLIK Buluşmalarında yeni bir REKOR Kırıyoruz gözüküyor :thumbup: An itibariyle şu aşamada katılımcı sayımız "48 Kişi (35 Pilot) // 10 ŞEHIR".

Oldukça kalabalık sayılacak bu güzel buluşmada herhangi bir GÜVENLIK riski yaşamamak adına bazı tedbirleri almamız gerekiyor.

Saha yerleşim ve bazı detayları aşağıdaki şekilde belirlemeye çalıştık. Lütfen sahada gördüğümüz eksik/aksaklıklar konusunda birbirimize uyarmaktan çekinmeyelim.

4- Forum BANNER için toplu resim çekimi yapılacaktır. Özellike bu sıra giymek üzere A KALITE RCKOLIK Tisörtlerimizi getirmeyi unutmayalım ;)

5- Pillerimizi şarj edebilmek amacıyla sahada 2 adet küçük jeneratörümüz olacaktır. (Şarj aleti getirmeyenlere şarj imkanı sunulmayacaktır ;D )

6- Büyük ihtimal saha içerisine araba ile giriş yapılabilecek. En kötü yaklaşık 200 mt bir mesafenin yürünmesi gerekebilir .

7- Sahaya sandalye ve var ise masalarımız ile beraber gelelim.

8- Öğle yemeği ile ilgili detaylar ektedir. Onun harici gün içerisinde tüketeceğiniz su, içecek ve her türlü aparatifi getirmek serbesttir :laugh:

ÖĞLE Yemeği Detayları
Gönül isterdi ki daha önceki buluşmalarda olduğu gibi kendimiz meşhur "Yuvacık Köftesinden" alarak mangalımızı ve köfte ekmeğimizi yapalım :embarras: Ama malum sayımız rekor kırıyor maşallah :yuppi:

Bu nedenle bu sefer hazır bir şey sipariş edelim dedik ve yakında bulunan bir yer ile anlaştık. Buna göre sahaya 2 eleman gönderip, mangalı sahada yapıp, sıcak sıcak köfte ekmeklerimizi servis edecekler.

YARIM EKMEK Köfte + Ayran Bedeli : 15 TL (İçecek Ayran) (Yapıp sahaya hazır getirirlerse 7 TL ama soğuyacağı için tercih etmedik)

Saha Yerleşimi ve Güvenli Uçuş Plan Detayları
Çok şükür bu buluşmada sayı olarak rekor bir katılım bekliyoruz :thumbup: Malum ne kadar kalabalık o kadar hoş sohbet, muhabbet ama bir o kadar da risk demek.
Her ne kadar resmi bir kulüp gibi özel bir alanımız olmasa da mevcut saha şartlarımıza da dikkate olarak şöyle bir yerleşim planladık.

Lütfen gerek yerleşim gerekse uçuşlar sırasında aşağıdaki kurallara uyalım.
Sizler de sahada gördüğünüz riskli bir durumu olursa, kim olursa olsun uyarmayı ihmal etmeyiniz ve çekinmeyiniz.
MALUM bu işin şakası ya da keşkesi yok ne yazık ki....

** Sahayı "Oturma" , "Ucuş" ve "Test" alanı olarak 3 ana bölüme bölüyoruz.
** Gerek esas saha, gerekse test alınında pilotların duracağı yer KUKALAR ile belirlenmiş olacaktır.
** Sahada hep beraber yeniden değerlendiririz ama güvenlik durumu dikkate alındığında max 1 kişinin uçması en uygunu gözüküyor.
** Bunun harici gerek Quadro, gerekse TEST / Ayar işleri için ayrı bir alan olsun dedik.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Koordinat Bilgileri
Daha önce YUVACIK HELIPORT yapılan buluşmalara katılan arkadaşlar şaşırmasın. Alan aynı ama araba ile ulaşım kolaylığı olsun diye alanın diğer tarafını kullanalım dedik.

Google Koordinat :

Hepimize şimdiden bol keyifli buluşmalar, saha da görüşmek üzere :saygilar:

Bulusmaya gelen final Katilim Listemiz :thumbup:

[Davet]: 5. Geleneksel Büyük Kocaeli Buluşması // 20.03.2016

****KATILIMCILAR****
1- Mustafa Temuralay - İstanbul
2- Sinan Şengüler - İstanbul
3-4-5-6 İsmail Şencan - İstanbul (Hanım + 2 Çocuk)
7- Mehmet Küçüksarı - Kocaeli
8- Türker Akgün - Kocaeli
9- Mustafa Hacilar - Kocaeli
10- Murat Samastı - Adapazarı
11- Deniz Samastı- Adapazarı
12- Evrim SUTEL - İstanbul
13- Ozkan Cikikci - İstanbul
14- Mordo Ortasi- İstanbul
15- Arda Erkan - Ankara
16- Burak Ogut - Ankara
17- Emre Kaman - Eskisehir
18- Rasim Ozturk - Eskisehir
19- Mevlut Yilmaz - Eskisehir
20- Fatih Cebir - Istanbul
21- Mustafa Atabek- Istanbul
22- Hakan Ülgenalp - Burdur
23- Ahmet Gulpinar - Burdur
24- Zafer SAHIN - Istanbul
25- Cenk Eşsiz - Istanbul
26- Cem Yolcubal- Bursa
27- Ali Yanlız - Bursa
28- Fatih Yıldırım - Bursa
29- Halil Kocan - Bursa
30- Emre Yolcu - Istanbul
31- Seçkin Albamya - Bursa
32- 33 Doğukan Ocak ve arkadası- Ordu
34- 35 Erdener Şensoy - Ordu
36- Onur TURAN - Ardahan
37- Safak Altintas - Kocaeli
38- Mustafa Cakmak - Kocaeli
39- Murat Guven - Istanbul
40- Hakan Daşpınar - Istanbul
41- Omer Erkan - Kocaeli
42- Oğuz Kaan Kanarya - Tekirdağ
43- Barış Tanyel - Kocaeli
44-45-46-47 Oguzhan Dikmen (4 Kişi)- Kocaeli
48-49- Ahmet Sağır - (2 kisi) - Istanbul
50- Berkay Arikan - Bolu/ Istanbul

TOPLAM : 50 Kişi (32 Pilot) // 11 ŞEHIR

Mehmet abi ben ne yazıkki gelemiyorum. Sağolsun eşim pazar gününe hastane de Mr randevusu (diz kapağım için) ayarlamış. Gelmek çok istiyordum ama nasip. İşallah Eskişehir e gelirim.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1- Uçuş alanı olarak sahayı boyuna kullanıyorduk daha önceleri, şimdi enine işaretlenmiş... Yeterli olur mu ki? Özellikle bizler gibi uzaklarda uçan ve alan tarayan arkadaşlar için. Arda ile Doğukan a 5 m2 bir alan yetiyor da herkese değil ;D

2- Quad tarafının o kısım boşluk mu yoksa bir çukurluk çalılık var mı? Başka bir araziye geçiş vardı sanırım, arada çalılık çukurluk (doğal sınır) bir bölge vardı sanırım.

Oturma alanında yerimi ayırtayım şimdiden, %99 u orda geçirmeyi planlıyorum :D

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Mehmet abi ben ne yazıkki gelemiyorum. Sağolsun eşim pazar gününe hastane de Mr randevusu (diz kapağım için) ayarlamış. Gelmek çok istiyordum ama nasip. İşallah Eskişehir e gelirim.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladım, neyse kısmet diyelim :embarras: Bu arada hayırdır umarım dizde önemli bir sorun yoktur :rolleyes: Eskişehir'de görüşmek üzere :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
1- Uçuş alanı olarak sahayı boyuna kullanıyorduk daha önceleri, şimdi enine işaretlenmiş... Yeterli olur mu ki? Özellikle bizler gibi uzaklarda uçan ve alan tarayan arkadaşlar için. Arda ile Doğukan a 5 m2 bir alan yetiyor da herkese değil ;D
Dediğin gibi duruş şeklini değiştirdik. Bu şekilde güneş olsa bile arkadan gelecek. Saha alan taramak için hala yeterince büyük, bir sıkıntı olmayacaktır. Olmadı sahada gerekirse ince bir ayar daha çekeriz yerleşim konusunu ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
2- Quad tarafının o kısım boşluk mu yoksa bir çukurluk çalılık var mı? Başka bir araziye geçiş vardı sanırım, arada çalılık çukurluk (doğal sınır) bir bölge vardı sanırım.

Oturma alanında yerimi ayırtayım şimdiden, %99 u orda geçirmeyi planlıyorum :D
Aynı arazi ve arada bir fiziksel engel yok. Senin dediğin çalılıkla ayrılma kısmı "ESKI Buluşma" kısmındaydı.

Aynen ben de NARGİLEMLE beraber ;D "OTURMA Alanın"da olacağım :halay: Amaç zaten muhabbet, hoş sohbet %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynen ben de NARGİLEMLE beraber ;D "OTURMA Alanın"da olacağım :halay: Amaç zaten muhabbet, hoş sohbet %p

Seve seve size eşlik ederim o kadar tecrübeli pilotların içerisinde uçmak cesaret ister. Oda bende yok :)

Mehmet abi detaylı bilgiler için teşekkürler :thumbup:

Yanlız Zonguldak ekibinden tam emin değilim gelecekler mi gelmeyeceklermi.

Bizim grup olarak Erdener abi , ben , benim ve Erdener abinin kız arkadaşıyla birlikte toplam 4 kişi geleceğiz. Eğer zonguldak ekibi gelmezse açığı biz kapatıyoruz :laugh:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Mehmet abi detaylı bilgiler için teşekkürler :thumbup:

Yanlız Zonguldak ekibinden tam emin değilim gelecekler mi gelmeyeceklermi.

Bizim grup olarak Erdener abi , ben , benim ve Erdener abinin kız arkadaşıyla birlikte toplam 4 kişi geleceğiz. Eğer zonguldak ekibi gelmezse açığı biz kapatıyoruz :laugh:
En son Zonguldak ekibi de geliyor diye biliyordum ama ?? Sizi 4 kişi yaptım bu arada %p

TOPLAM : 47 Kişi (35 Pilot) // 10 ŞEHIR

İstanbuldan daha önce gitmiş arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Ne kadar sürede gidilir? Sanırım 1 saat gibi bir sürede kartal dan gelmiş oluruz. Hakan ile birlikte geleceğimiz için ona göre buluşma planımızı yapacağız.

Murat Güven' Alıntı:
İstanbuldan daha önce gitmiş arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Ne kadar sürede gidilir? Sanırım 1 saat gibi bir sürede kartal dan gelmiş oluruz. Hakan ile birlikte geleceğimiz için ona göre buluşma planımızı yapacağız.
Istanbullu arkadaslar daha net cevap verirler ama sahaya gelis dahil 1-1.5 saat surer diye dusunuyorum Murat :)

Ben de geleceğim inş. ama fotoğraftaki parça eksik ve buluşmaya kadar temin etmem sıkıntı. Buluşmada elinde fazla olan ücreti mukabilinde satabilir mi?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

mümkün olursa araçla gelmeye çalışacağım. Mümkün olmazsa beni Gebze' den veya Gebze Kocaeli arasında belirli bir noktadan alabilecek bir yardımseverin bu yardım severliğini seve seve kabul ederim hem de çok dua ederim :)

Şuan İstanbula gitmek için havalanındayım. Kuyruk borusunu ve palleri yuvarlak sünger içerisine sarıp (baya kalın) elimde uçak içerisinde bagaja sokmak istedim ancak kuyruk borusu aliminyum diye almadılar bende normal bagaja vermek zorunda kaldım umarım problem olmaz :) uçakla gelen olur diye bilgilendirmek istedim. :)

Allah Allah bak bu cok ilginç ? Adana'ya giderken Morda Abi'lerde ve Özkan'da böyle bir sıkıntı yaşanmamıştı diye hatırlıyorum !!

Insallah bir sıkıntı olmadan guzel bir sekilde gelirsin. Şimdiden iyi yolculuklar.

Sent from my iPhone using Tapatalk