[DETAYLAR]: 5. Geleneksel Büyük Kocaeli Buluşması // 20.03.2016

Emeği geçen herkesin emeğine , gelen herkesin ayağına sağlık. :thumbup:

Masrafım çok ama özlediğimiz dostlarımızı ve abilerimizi görmek aynı ortamı paylaşıp uçuşlarını izlemek harikaydı. :laugh:

Baya güldük,eğlendik,kendi adıma yatıra meydan okuyup son uçuşta biraz keyif aldım. ;D

Gerçekten çok güzel uçuşlar izledim. Pilotaj seviyesi olarak üst düzey bir buluşma oldu. :thumbup:

Evet su YATIR olayi gercekten de efsaneydi. Sahayi hepimiz cok begendik ama inanin haftaya sahanin bu kisminda ucmaya korkar oldum Valla :laugh: ;D

Bu arada KATILIM listesindeki isimleri guncelledim. Isimlerin soylendigi ozel videomuz ve toplu cekim videolarimiz da mevcut. Kalabalik olunca kim kimdi diye bazen karistirabiliyoruz dogal olarak :D

Bu Bulusma ile gercekten buyuk bir REKOR kirdik :RCKolik: Insallah sonraki bulusmalarda bu rekoru yeniden kirmak nasip olur. Son duruma gore

TOPLAM : 51 Kişi (32 Pilot) // 11 ŞEHIR

Biz rc kolik ailesi olarak nerede olursak olalim gittigimiz heryere farkimizi fark ettiriyoruz butun katilan arkadaslar gayet duyarli herkez bir aile ortami yasiyor nuhabbetler herzaman mukemmel her gecen gun bir bilgi daha ekleniyor ve bugun bu sahayada ben de ilk defa geldim ve katildigim bulusmalarin icinde en cok aksilik yasanan bir bulusma ama genede fazla zarar gormedi modeller saglik olsun diyorum tum katilan arkadaslarin ayagina saglik birdahaki bulusmada gorusmek uzre diyorum :RCKolik:

çok iyi bir buluşma oldu pilotajı üst düzey olan arkadaşlarımızıda izlemek güzel oldu :thumbup:

Tam festival havası
Emeklerinize sağlık

Mehmet abi saha inanılmaz gerçekten ideal alan derinliği, düzlük konusunda gördüğüm en iyi saha ama görünen o ki bir sahibi var ;D ;D

Bugün baya şansız gözüksem de genel olarak çok sorun yaşayan biri değilim. ;D 5 yılda böyle bir günü ilk defa yaşadım :laugh: Unutulmazlarım arasında yerini aldı.

**Benim connektörün çıkmış olduğuna kimse inanamadı.
**Piller nasıl o şekilde boşaldı.Şok olduk,ilk defa başıma böyle bir şey geldi anlamadım. ;D
**600 İki tur açık iğne ayarı ile fakir kalıp motorda sıkıntı oldu ;D

Toplam 6 uçuş yaptım. 4'ü oto ile acil iniş oldu.

Benim motorun kestiği yerler gerçekten manidar.Resmen en zor pozisyonlarda motor tamamen kesti. ;D

Bu arada benimle beraber iki haftadır bıkmadan, usanmadan esc programlayan Emre abiye ayrıca çok teşekkürler. :halay:

Mehmet abi ile değerlendirmesini yaptık, burdan da paylaşayım. 2.uçuşum benim şimdiye kadar en eğlenceli uçuşlarımdan biri oldu, eve gelince kumandadan logları da aktardım. Normalde 75% esc de 2300rpm verir ve governor bunu korurdu... Bügün de aynı model, aynı piller, aynı ayarlar, herşey aynı... Esc yüzdesi de aynı, 75%... Ama bu yüzde ortalama 2180rpm vermiş ve bunu korumuş model... Tabi anlık düşüşler var ama genel olarak 2180 vermiş, 2300 zaten hiçbir zaman görmemiş her iki uçuşta da...

Önümüzdeki haftasonu yine modeli aynı ayarlarla kullanacağım, zaten şu anda da bıraktım evde bi köşede duruyor, bir sıkıntısı yok, kurcamala durumum olmaz. Yine aynı esc yüzdesinde 2300rpm verirse, diyebilirim ki değişen hava yoğunluğundan bu rpm düşmesi... Yada yatır :D

Benzer işler yaptığım geçen haftadan bir uçuş, governor önce 2325 e overshoot yapıyor, sonra kendini 2300e yerleştiriyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da bugünkü 2.uçuş... 2300 zaten anlık olarak bile görmemiş model.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Biz gelemeyenler olarak video ve görselleri sabırsızlıkla bekliyor bir nebze aynı heyecano yaşamak istiyoruz ve yatır olayı konusunda da aydınlatma bekliyoruz :D

Türkiye'nin en samimi en bilgili en iyi korunan en iyi indekslere sahip en en en şeklinde her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden forumumuz :RCKolik:

İnşallah bir dahaki seferde bende katılacağaım :RCKolik:

Organizasyon için Mehmet ve Türker'in emeğine, üşenmeyip gelenlerin ayaklarına sağlık! :bravo: Hava soğuk da olsa, sıcak sohbetler ile ısındık.

Yalnız şu yatır işine ben de inanacağım artık! :-\ Ayıp olmasın diye getirdiğim V922 bile saçmaladı. (Evde denedim, efendi efendi uçtu). Bir de sahadan çıkışta gördüm ki lastik patlamış. Neyse ki şu lastik şişirme spreylerinden vardı da hemen hallettik. :)

Yalnız Doğukan'ın videosu seyirlik olmuş, dayanamadım uyumadan bi daha seyrettim :laugh: :lollol:

Yarın öğlen gibi takipte olun, yüklenmiş olurlar. (yalnız harbiden tam kırbaç, çekerken insan tam hissedemiyor :D )

Tesekkurler rckolik ailesi bizim icin cok guzel bir gundu ufak tefek aksilikler olsa dahi saglik olsun ( mehmet abi orada kesin yatir var ) her sey icin tekrar cok tesekkurler baska bir bulusmada gorusmek dilegiyle sag saglim Ordudayiz .

SM-N915F cihazımdan gönderildi

Hersey icin yeniden tesekkur ederiz, cok guzel bir gundu. Sanssizlik yasayan herkese gecmis olsun diyorum. Ben son iki haftaki sans yuzdemle bugun yatir ustunde ucsam heli havadan yagmur gibi yagardi herhalde [emoji1] En cok da X7'lere calisti yatir, bir de Arda'yi cok denedi ama kiramadi modeli.

Not: Lafi mi olur Arda, yine olsa sabahtan aksama kadar ugrasiriz beraber.

Modelleri görünce insanın gözü gönlü açılıyor :) Maşallah modellere....Şöyle bir buluşmaya katılmak nasip olmadı.... Valla ben yalnız uçmaktan artık hobiden soğumaya başladım.....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Murat Samastı' Alıntı:
Biz rc kolik ailesi olarak nerede olursak olalim gittigimiz heryere farkimizi fark ettiriyoruz butun katilan arkadaslar gayet duyarli herkez bir aile ortami yasiyor nuhabbetler herzaman mukemmel her gecen gun bir bilgi daha ekleniyor ve bugun bu sahayada ben de ilk defa geldim ve katildigim bulusmalarin icinde en cok aksilik yasanan bir bulusma ama genede fazla zarar gormedi modeller saglik olsun diyorum tum katilan arkadaslarin ayagina saglik birdahaki bulusmada gorusmek uzre diyorum :RCKolik:
Bu arada şemsiyeler için teşekkürler Murat kardeşim.

Katılım gösteren bütün arkadaşlara, dostlara teşekkürler. :RCKolik:

Herkesin emeğiyle çok şükür güzel bir buluşma gerçekleşti. :halay: :halay: :halay:

Özellikle sabah saaatleri biraz üşüdük, epey çamurla mücadele ettik hatta Ömer abinin lastik bile patlamış ama en çok yatır bizi perişan etti. :laugh:

Sakin sakin mode1 uçuşuma devam ederken, tam yatır bölgesinde motor da sakin olmaya karar verip durunca modeli kırdık. ;D Görebildiğim kadarıyla skid, fin, elevatör servo dişlisi gitmişti ilk bakışta, sağlık olsun demekten başka yapacak birşey yok. Bir ara bu aksiliklerin sonu hiç kesilmeyecek, hatta köfteler bile yanacak diye düşündüm ama neyseki onlar gayet güzeldi. :)

Arda'nın da söylediği gibi gerçekten fun-fly havasında pilotaj anlamda gayet yüksek seviyeli, görsel şölen tadında bir buluşma oldu. İnşallah hep birlikte çıtayı her geçen gün daha yüksek biryerlere koyarak yolumuza devam ederiz deyip, bütün pilot arkadaşlarıma maşallah diyorum. :bravo: :bravo: :bravo:

Katılım gösteren herkesin ayağına sağlık, en kötü günümüz böyle olsun inşallah. :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik: