Diatone 37 Silver Glass Carbon 250 Racer(İnceleme, Kurulum, Uçuş)

Dün akşam modeli dağıtabildim ama video yetişmedi. Kırılan kol ve sağlamı birlikte. Kol en zayıf yerinden kırılmış durumda. Bu macera kısa sürdü. ZMR ile yola devam.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Dün akşam modeli dağıtabildim ama video yetişmedi. Kırılan kol ve sağlamı birlikte. Kol en zayıf yerinden kırılmış durumda. Bu macera kısa sürdü. ZMR ile yola devam.
En kritik yeri nasil bu kadar zayif yaparlar, yaparken bunu hic mi dusunmezler anlamak mumkun degil gercekten :-\ :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
En kritik yeri nasil bu kadar zayif yaparlar, yaparken bunu hic mi dusunmezler anlamak mumkun degil gercekten :-\ :rolleyes:
Belki de özellikle yaptılar. Yedek parça da satmak lazım demi. [emoji2]

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Belki de özellikle yaptılar. Yedek parça da satmak lazım demi. [emoji2]

Fiberli bant ya da benzeri bir yöntemle destekledikten sonra monte etmenin acaba faydası olur mu ? Bana olur gibi geliyor. Kırıldıktan sonra yapacak bir şey yok tabii ama ...

Geçmiş olsun Nesimi bey.

Alternatif olarak toplamak için aldığım diatone #37 gövde elime ulaştı. Bana gelen paket plastik kutulu değildi. Ama gayet şık bir karton kutu içerisinde, son derece derli toplu paketlenmiş olarak, fakat 10000 km yoldan dolayı biraz yorulmuş bir şekilde geldi.

Kollardaki sorun, aradaki boşluk epoksi ile doldurularak, fiberli bant ile sarılarak ya da yavaş çarparak :laugh: giderilebilir diye düşünüyorum. Denemek biraz uzun sürecek, zaten kimbilir bu gövdeyi ne zaman toplarım :) ...

Zayıf nokta olan kolu güçlendirir öyle denemek cok mantıklı bir düşünce Zafer Hocam :)

Sent from my iPhone using Tapatalk