Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

[Urun]: Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

Merakla bekliyorum ben de hâlen. Selçuk Bey, siz bunu toplayıp sorunsuz uçurursanız bir tane de ben isterim aynısından. Parçalar benden toplaması sizden :p Şaka bir yana, keşke Ankara'da olsaydınız da usta çırak gibi size bakarak ben de öğrenseydim...

Ynt: [Urun]: Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

Isa Sarı' Alıntı:
Merakla bekliyorum ben de hâlen. Selçuk Bey, siz bunu toplayıp sorunsuz uçurursanız bir tane de ben isterim aynısından. Parçalar benden toplaması sizden :p Şaka bir yana, keşke Ankara'da olsaydınız da usta çırak gibi size bakarak ben de öğrenseydim...
Ben sonuca oldukca yaklastim butun detaylariyla paylasacagim. Toplama konusunda tabiki elimden gelen yardimi yaparim isa bey merak etmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Ramazan SAYIM

Sonunda ilk uçuşumu yaptım.
Anlatım ve uçuş acemice olabilir kusura bakmayın kısa zamanda aceleyleyapılan bi çekim. ilk uçuşun kabahati olmaz.
bu videoda stabilize uçuş modu
althold uçuş modu
ve rtl eve dönüş uçuş modunu denedim.

Autotune ne gariptirki yapamadım.
failsafe denemesi yapamadım çünkü bir türlü ayarlayamadım, araştırma aşamasındayım.
İlerleme katedince gereken tüm detayları paylaşacağım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Sonunda ilk uçuşumu yaptım. Anlatım ve uçuş acemice olabilir kusura bakmayın kısa zamanda aceleyleyapılan bi çekim. ilk uçuşun kabahati olmaz.
bu videoda stabilize uçuş modu althold uçuş modu ve rtl eve dönüş uçuş modunu denedim.
........
İlerleme katedince gereken tüm detayları paylaşacağım.
Selçuk tebrik ederim, sonunda çok başarılı bir maiden ile skidler yerden kesilmiş :bravo: :thumbup: Anlatım süper, zevkle baştan sona izledim %p

Görebildiğim ve anladığım kadarı ile APM kartı da oldukça başarılı :) Dediğin gibi fiyat olarak NAZA'ya ekonomik güzel bir alternatif olabilir. Özellikle ayar konusunda senin yapacağın paylaşımla, bir çok yeni başlayan arkadaşın bu kartı tercih edeceğinden eminim ;) Paylaşım için ayrıca teşekkür ederiz, ellerine sağlık :RCKolik:

• Beğen

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Selçuk tebrik ederim, sonunda çok başarılı bir maiden ile skidler yerden kesilmiş :bravo: :thumbup: Anlatım süper, zevkle baştan sona izledim %p

Görebildiğim ve anladığım kadarı ile APM kartı da oldukça başarılı :) Dediğin gibi fiyat olarak NAZA'ya ekonomik güzel bir alternatif olabilir. Özellikle ayar konusunda senin yapacağın paylaşımla, bir çok yeni başlayan arkadaşın bu kartı tercih edeceğinden eminim ;) Paylaşım için ayrıca teşekkür ederiz, ellerine sağlık :RCKolik:

Çook teşekkür ederim abi, şimdi carbon frame siparişi verdim geçen hafta, onun montajını yapıp uçurup artık forumlarımıza güzel bi türkçe Apm konusu açacağım. Şuan aşmam gereken failsafe ayarı autotune denemeleri kaldı. bunlarda tamamlanınca ekonomik bir otopilot sistemimiz olacak.

• Beğen

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Çook teşekkür ederim abi, şimdi carbon frame siparişi verdim geçen hafta, onun montajını yapıp uçurup artık forumlarımıza güzel bi türkçe Apm konusu açacağım. Şuan aşmam gereken failsafe ayarı autotune denemeleri kaldı. bunlarda tamamlanınca ekonomik bir otopilot sistemimiz olacak.
Öncelikle şimdiden bu iş için ayıracağın zaman ve emek için teşekkür ederiz Selçuk :thumbup: Ne yazık ki çoğu modelci bu konuda pek de hassas değil. Kendisi sorunu çözünce iş bitiyor. Oysa herkes kendi sistemlerini video anlatımları ile desteklese, ingilizce kaynakların en az 1/3 kadar Türkçe kaynak olurdu şimdiye kadar :-\

Neyse ki RCKOLIK bu konuda en şanslılarından :thumbup: Sağolsun aktif üyelerimizin hemen hemen hepsi bu konuda çok hassas. Herkes elinden geldiğince kaynak bilgi oluşturma ve paylaşma çabası içerisinde. Inşallah bu durum Türkiye'deki tüm modelcilik camiasında aynı şekilde yaygınlaşır ve gelişir :)

• Beğen

Elinize sağlık Selçuk Bey. :bravo:

Multikopter konusunda cahil bir modelciyim ama gördüklerimden çok etkilendim. Bence de uçuşlar çok başarılıydı. :thumbup:

Bu arada videoları da baştan sona keyifle izledim, elinize sağlık. :bravo:

Bu konunun çok takipçisi olacağına eminim. :halay:

• Beğen

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle şimdiden bu iş için ayıracağın zaman ve emek için teşekkür ederiz Selçuk :thumbup: Ne yazık ki çoğu modelci bu konuda pek de hassas değil. Kendisi sorunu çözünce iş bitiyor. Oysa herkes kendi sistemlerini video anlatımları ile desteklese, ingilizce kaynakların en az 1/3 kadar Türkçe kaynak olurdu şimdiye kadar :-\

Neyse ki RCKOLIK bu konuda en şanslılarından :thumbup: Sağolsun aktif üyelerimizin hemen hemen hepsi bu konuda çok hassas. Herkes elinden geldiğince kaynak bilgi oluşturma ve paylaşma çabası içerisinde. Inşallah bu durum Türkiye'deki tüm modelcilik camiasında aynı şekilde yaygınlaşır ve gelişir :)

Ben açıkçası türkçe döküman bulma zorluğunu özellikle APM konusunda çok çeken biriyim. Bu yüzden çok malzemem zayii oldu. Bu yaşadıklarımın yaşanmaması için yardımcı döküman ve materyallerin faydalı olacağını düşünüyorum. Teşekkür ederim ilginiz için....

• Beğen

Türker Akgün' Alıntı:
Elinize sağlık Selçuk Bey. :bravo:

Multikopter konusunda cahil bir modelciyim ama gördüklerimden çok etkilendim. Bence de uçuşlar çok başarılıydı. :thumbup:

Bu arada videoları da baştan sona keyifle izledim, elinize sağlık. :bravo:

Bu konunun çok takipçisi olacağına eminim. :halay:

Faydası oluyorsa ne mutlu bana, çünkü amacım bu Türker bey saygılarımla.

Ek Güncelleme:

Failsafe ayarlayamamistim, bugun isten cikip failsafe i de ayarladim evde. Ama ucus yapmadim. Evdeki denememi paylasiyorum.
Ileride de ucus halinde uygulayarak deneyecegim, ayrica tum bu videolari genis bir apm konusundada paylasicam sizlerle.

Not: Burada kesinlikle çok ama çok dikkat edilmesi gereken konu şudur; lütfen uygulamalı failsafe denemesi yapmadan önce propaller takılı değilken anlatacaklarımı gözlemleyiniz. eğer failsafe modu sağlıklı bir şekilde çalışıyorsa şöyle anlarız, yüzde 50 üzerinde throttle yani gaz verdiğimizde gazı kestiğimizde motorlar direk stop ediyorsa ekranda failsafe yazsada ki muhtemeldir yazabilir, failsafe pwm değerine girip çıkar sinyal siz failsafe yazdı diye güvenle uçmaya kalkarsınız, bu failsafe in olmadığını gösterir. ama eğer kumandayı kapadığınızda motorlar seviye seviye azalarak stop ediyor ise failsafe başarılıdır. orta bir yükseklikte deneme yapabilirsiniz.

Motorların video da kısa sürede stop etme sebebi, hexa nın yükselmemiş olmasıdır. Yükseldiğinde mesafeye göre kademe kademe kontrollü olarak inmesi gerekiyor.
bu denemeyide uygun bir zamanım olursa bu hafta sonu videolu olarak deneeyceğim. sorun çıkar ise ve çözersem yine bilgilendirme yapacağım.
Bu kaynaktaki videolar eğer bir tarafta toplanırsa tek başlıkta, çok faydalı bir konu olacak. Bunun için bir apm başlığında "nasıl yapılır" anlatımlı bir çalışma yapacağım

• Beğen

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Failsafe ayarlayamamistim, bugun isten cikip failsafe i de ayarladim evde. ........
Bu kaynaktaki videolar eğer bir tarafta toplanırsa tek başlıkta, çok faydalı bir konu olacak. Bunun için bir apm başlığında "nasıl yapılır" anlatımlı bir çalışma yapacağım
Kesinlikle sana katılıyorum Selçuk :thumbup: Burada şu ana kadar paylaştığın ve yeni ilavelerin ile ayrı bir APM Ayar konusu gerçekten süper olur %p

• Beğen

Bende quadcı değilim ama emeğinize saygı duydum.:bravo: Kırımsız uçuşlar dilerim. :thumbup:

İlker Sönmez' Alıntı:
Her quad yapan birgün sıkılıp helikopter uçurmak isteyecektir :lollol:
Sadece Quadrocular degil ki, diger tum modelciler Ilker hocam :lollol: :lol:

ben zaten heliciydim ama çabuk bitti heli maceram, bende biraz ters oldu bu iş demekki.