Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

[Urun]: Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

Harun Küçükler' Alıntı:
Bana da sadece gps gibi göründü. Rctimer'daki apm lere de baktınız mı? Daha rctimer'daki apm kullanıpda sorun yaşayan görmedim banggood hakkında bilgim yok.
rc timere bakmadım genelde hep banggood tan alıyorum malzemeleri rc timerden hiç alışverişim olmadı bide orda apm2.6 yok ben yine banggood ta yoğunlaştım işte tek merak ettiğim aradaki fark gps mi ona göre geitirecem gps ise sadece okadar fark olmaz ilerde gps modülü değiştirebiliriz diğer abilerim sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum

apm alacaksanız en ucuz aliexpress

tayip demir' Alıntı:
rc timere bakmadım genelde hep banggood tan alıyorum malzemeleri rc timerden hiç alışverişim olmadı bide orda apm2.6 yok ben yine banggood ta yoğunlaştım işte tek merak ettiğim aradaki fark gps mi ona göre geitirecem gps ise sadece okadar fark olmaz ilerde gps modülü değiştirebiliriz diğer abilerim sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum
NEO-6M ile LEA-6H arasında iki kattan fazla fiyat farkı var. Dolayısı ile toplamda o fark oluşur, normaldir.

Bu arada kesinlikle Ali Bey'e katılıyorum. Mesela :

BG'daki 138 dolarlık kit ile (titreşim giderici montaj aparatı hariç) özellik olarak aynı...

Abi doğru diyorsunuz fakat ben bugüne kadar hep bg ile dx ten alışveriş yaptım aliexpress te paypal yok hangi satıcıya güvenecek sin ki o yüzden genelde hep bu ikisini tercih ediyorum

Noldu arkadaşlar?

Konu 8 Aralıkta tıkanmış. Bende macera romanı gibi okuyordum ama sonu çıkmadı. :(

Hadi ama devam lütfen. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. :RCKolik:

Degerli rc kolik ailesi... sizlerden oncelikle ozur dilerim uzun suredir yoktum hayatimdaki bazi degisikliklerden dolayi hobimi ihmal ettim. Ama telafi edecegim ve detayl8 bir Apm konusu hazirlayacagim. Bu hafta bos durmadim hobime kaldigim yerden devam ettim tarot fy680 toplamaya basladim. Yuzde 90 bitti. Tabiki Apm sistemli olacak. Ucus testimden sonra apm detaylarini sunacagim. Ilk resimlerimi paylasiyorum. Lutfen sabirla bekleyin. Ayrica bir sorum var 800 kv hexa 30c 4s lipo kac kg max kaldirir 11 lik proplarla bunu merak ediyorum...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Selam kardeş hoşgeldin,

6 motorlu hexacopter teorikte 11" pervane ile maximum 6120 gramı havalandırabilir. Fakat bu sınıra yaklaşırsan tam güçte çok yavaş kalkar. Bu nedenle, bu konfigrasyonda yük hafifledikçe agresiv kullanım şansı artar. Yoksa uçan balon hızıyla ancak kalkar. :) :) Açıklamalar ve olayın mantığı aşağıdaki şemada.

Selam ve saygıyla. :)

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Degerli rc kolik ailesi... sizlerden oncelikle ozur dilerim uzun suredir yoktum hayatimdaki bazi degisikliklerden dolayi hobimi ihmal ettim. Ama telafi edecegim ve detayl8 bir Apm konusu hazirlayacagim. Bu hafta bos durmadim hobime kaldigim yerden devam ettim tarot fy680 toplamaya basladim. Yuzde 90 bitti. Tabiki Apm sistemli olacak. Ucus testimden sonra apm detaylarini sunacagim. Ilk resimlerimi paylasiyorum. Lutfen sabirla bekleyin. Ayrica bir sorum var 800 kv hexa 30c 4s lipo kac kg max kaldirir 11 lik proplarla bunu merak ediyorum...

Selçuk abi sana güvendim apm aldım sende gittin ortada kaldık[emoji1]
Şaka bi yana apm ile topladım ama bilgisayar üzerinden kurulumu tam anlamıyla yapmadım yani apm kurulumu konusunu hala bekliyorum [emoji4]

Ali Yörük' Alıntı:
Şaka bi yana apm ile topladım ama bilgisayar üzerinden kurulumu tam anlamıyla yapmadım yani apm kurulumu konusunu hala bekliyorum [emoji4]
Kardesim hayat bazen suprizlerle dolu ama sana konuyu bekletmem sen ozelden aklina takilanlari yaz ben cevapliyim. Merak etme ucururuz....
Ali Yörük' Alıntı:

Kağan Ayanoğlu' Alıntı:
Selam kardeş hoşgeldin,

6 motorlu hexacopter teorikte 11" pervane ile maximum 6120 gramı havalandırabilir. Fakat bu sınıra yaklaşırsan tam güçte çok yavaş kalkar. Bu nedenle, bu konfigrasyonda yük hafifledikçe agresiv kullanım şansı artar. Yoksa uçan balon hızıyla ancak kalkar. :) :) Açıklamalar ve olayın mantığı aşağıdaki şemada.

Selam ve saygıyla. :)

Oncelikle aleykum selam ve hizli cvp icin tsk ederim. Sema harika oldu ama sanki motor basina olan kaldirma kuvvetini toplayinca degildi sanki baska bi formul vardi gibi geldi. Eger dediginiz gibiyse super cunku bana yetiyo 800 kv

Bir yerde deniyor ki.

" Hava aracımızın ağırlığını belirledikten sonra motorlar bu şartlarda seçilir, yada önceden motorlarınızı seçtiyseniz hava aracınızın ağırlığını belirlerken bu şekilde seçmiş olduğunuz dört motorun toplam thrust değerinin yarısı kadar olmasına dikkat etmelisiniz.
Peki motorların toplam thrust değeri ağırlığın iki katı kadar olmaz ise ne olur, ileride uçmasında problem çıkartır mı, tabi ki illa problem olacak diye bir şey yok, bu sadece en sağlıklı şekilde olması için olan bir prensiptir. "

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Oncelikle aleykum selam ve hizli cvp icin tsk ederim. Sema harika oldu ama sanki motor basina olan kaldirma kuvvetini toplayinca degildi sanki baska bi formul vardi gibi geldi. Eger dediginiz gibiyse super cunku bana yetiyo 800 kv
Formül butun motorlarin kaldirabildigi ağırlik bölü iki diye biliyorum
6120/2 = 3060gr kaldırabilir

Zaten yukarıdaki açıklama bunu öneriyor. Eğer 2 ye bölmezseniz tam gazla havalanır ve tam gazla havada kalırsınız. Yarım gazla havslanmak ve havada kalmak isterseniz 2 ye bölüyorsunuz.

Selçuk bey sizi aramızda görmek ne güzel. :halay: Hexayıda neredeyse bitirmişsiniz. Uçuş videoları ve apm ile ilgili yazılarınızı merakla beklemekteyiz. :halay:

Kağan Ayanoğlu' Alıntı:
Bir yerde deniyor ki.

" Hava aracımızın ağırlığını belirledikten sonra motorlar bu şartlarda seçilir, yada önceden motorlarınızı seçtiyseniz hava aracınızın ağırlığını belirlerken bu şekilde seçmiş olduğunuz dört motorun toplam thrust değerinin yarısı kadar olmasına dikkat etmelisiniz.
Peki motorların toplam thrust değeri ağırlığın iki katı kadar olmaz ise ne olur, ileride uçmasında problem çıkartır mı, tabi ki illa problem olacak diye bir şey yok, bu sadece en sağlıklı şekilde olması için olan bir prensiptir. "
Supersiniz benim suan topladigim tarot 680 lik hexa carbon fiber ve mak 2200 dur toplam thrust 6.5 fln olduguna gore 800 kv ler yetiyo. Zaten motorlari degismk istyorum ama 30A lik escler ve 4s 30c 5800 ve 8000 lik pillerimde yenilenec diye cekiniyorum. Mesela 580 kv lik bir motor icin 6s lipo sartmi? Upgrade edecek olursam hexayi esc ve lipoda degisecekmi? Sanirim 4s de 580kv lik motorlar tam performans olmuyo