Düşük bütçeli quadcopter için yardım

suwin

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu belitrtiyim quadcopterlerin çalışma prensibini ve teknik özelliklerini neredeyse hiç bilmiyorum.Şimdi amacım maximum 500-550 tl arası bir quadcopter almak veya eğer yaparsın diyorsanız toplamak.quadcopteri veya eğer toplamal daha iyiyse malzemeleri yurtdışından temin edebilirim o bakımdan bir problem yok

Bir quadcopterden beklentilerim şimdilik sadece yükseğe uçurmak çok rüzgarlı olmayan havalarda zorlanmadan uçurmak ani hareketler yapmak ve eğer olabiliyorsa takla attırmak [emoji56] ancak yaza doğru aksiyon kamerası almayı ve fpv eklemeyi düşünüyorum bu yüzden kamera taşıyabilicek güçlü birşey olmasını istiyorum (düşündüğüm kamera 90 g bişey) ayrıca fpv eklemeye müsait olmasınıda istiyorum şimdiden yardım eden herkese teşekkürler

Birde daha önce bir rc geçmişim olmadığı için kırım yaşamam olası bu sebeple yedek parçası kolay bulunan bir ürün tercihimdir birde bu fiyata olabilicek en iyi ürünü almak istiyorum ama öncesinde bir simülasyon eğitimi gerekiyorsa ayrıca onun içinde bilgi verebilirsini herkese teşekkürler

Taylan madem bütçe sınırın var ve bu öğrenme modelim olacak diyorsun, o zaman sana tavsiyem 45o sınıfı KK2.1 kontrol kartlı bir model toplaman. Aşağıda bu konu ile ilgili 2 konfigurasyon var. Bunlardan birini seçebilirsin ;)

Uçurma ile ilgili olarak da, ya banggood'da ucuz yollu bir quadro alabilirsin ya da sim çalışırsın. Mesela biz geçenlerde şu modelden, pardon bu model değil aslında oyuncak oluyor :laugh: 2 tane sipariş ettik. Nasıl bir performans verdiğini henüz test edemedik doğal olarak ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Taylan madem bütçe sınırın var ve bu öğrenme modelim olacak diyorsun, o zaman sana tavsiyem 45o sınıfı KK2.1 kontrol kartlı bir model toplaman. Aşağıda bu konu ile ilgili 2 konfigurasyon var. Bunlardan birini seçebilirsin ;)

Uçurma ile ilgili olarak da, ya banggood'da ucuz yollu bir quadro alabilirsin ya da sim çalışırsın. Mesela biz geçenlerde şu modelden, pardon bu model değil aslında oyuncak oluyor :laugh: 2 tane sipariş ettik. Nasıl bir performans verdiğini henüz test edemedik doğal olarak ;)

hahaha sanki simülatör daha mantıklı gibi geldi :laugh: :D ama bakalım birde bu dediğiniz linkleri inceliyicem fakat şuan müsait değilim o yüzden soruyorum bu linkteki malzemelerle bir quad toplasam kaç tl tutar ve isteklerimi karşılarmı :new: şimdiden teşekkürler :saygilar:

Taylan Mert' Alıntı:
hahaha sanki simülatör daha mantıklı gibi geldi :laugh: :D ama bakalım birde bu dediğiniz linkleri inceliyicem fakat şuan müsait değilim o yüzden soruyorum bu linkteki malzemelerle bir quad toplasam kaç tl tutar ve isteklerimi karşılarmı :new: şimdiden teşekkürler :saygilar:
Müsait olunca konuyu incelediğinde kaç paraya çıkacağını görürsün Taylan ;) 90 gr kamera bence rahat rahat taşır, yani işini görür diye düşünüyorum :)

Müsait olunca konuyu incelediğinde kaç paraya çıkacağını görürsün Taylan ;) 90 gr kamera bence rahat rahat taşır, yani işini görür diye düşünüyorum :)

dayanamadım işimi bıraktım konuyu inceledim ama çok bilgisizim :'( ben şimdi bu quadı toplamaya kalksam nasıl topliycam nasıl çalışır vs hiç bilmiyorum ayrıca bu verdiğiniz linklerde kumanda vs herşey dahilmi yani bu linkteki herşeyi alınca olay bitmişmi oluyo bide 2. linktekine baktım benmi yanlış hesapladım bilmiyorum ama yaklaşık 200 lira tutuyor doğrumu bu buna bide kumanda almak gerekiyo heralde onla beraber toplam ne olur fiyat bide bunun ayarları felan var heralde onları nasıl yapıcam off off kafamda binlerce cevapsız soru :eek:

Taylan, eğer detaylı incelersen her iki paylaşımda da kumanda, alıcı, pil ve şarj cihazlarının olmadığı görürsün. Ayarlama konusuna gelince eğer yeterli vaktin var ise, araştırmayı ve öğrenmiyi seviyorsan öyle gir bu işe. Burada quadro işinde uzman arkadaşlarımız var sana yardımcı olurlar ama öyle armut piş ağzıma düş olmuyor ne yazık ki.

Senin de bu konuda hem forum hem de nette araştırma yapman lazım. Takıldığın yerlerde yardım alırsın ama sıfırdan tek bir kişinin sana öğretmesi zor

Taylan, eğer detaylı incelersen her iki paylaşımda da kumanda, alıcı, pil ve şarj cihazlarının olmadığı görürsün. Ayarlama konusuna gelince eğer yeterli vaktin var ise, araştırmayı ve öğrenmiyi seviyorsan öyle gir bu işe. Burada quadro işinde uzman arkadaşlarımız var sana yardımcı olurlar ama öyle armut piş ağzıma düş olmuyor ne yazık ki.

Senin de bu konuda hem forum hem de nette araştırma yapman lazım. Takıldığın yerlerde yardım alırsın ama sıfırdan tek bir kişinin sana öğretmesi zor

Öncelikle yardımınız için teşekkürler sonra merakım var ve elektronikte el becerinde denediğim kadarıyla var bu hobiye vakitte atırabilirim oda sıkıntı değil ancak nereden başlamalıyım bunu bilmiyorum bu konuda bir rehber olursanız gerisini yapabiliceğimi düşünüyorum yani araştırmaya nerden başlamalıyım neleri bilmem gerekiyor ve nerden öğrenebilirim birde forumda bulduğum tüm konuları okudum ancak quadcopterlerle ilgili teknik bir kılavuz veya terimleri ve yni başlayanlar için bir kulavuz. Bulamadım nereden başlamalıyım?

Taylan Mert' Alıntı:
Öncelikle yardımınız için teşekkürler sonra merakım var ve elektronikte el becerinde denediğim kadarıyla var bu hobiye vakitte atırabilirim oda sıkıntı değil ancak nereden başlamalıyım bunu bilmiyorum bu konuda bir rehber olursanız gerisini yapabiliceğimi düşünüyorum yani araştırmaya nerden başlamalıyım neleri bilmem gerekiyor ve nerden öğrenebilirim birde forumda bulduğum tüm konuları okudum ancak quadcopterlerle ilgili teknik bir kılavuz veya terimleri ve yni başlayanlar için bir kulavuz. Bulamadım nereden başlamalıyım?
Şu konu sizin gibi yeni başlayın bu işi öğrenen bir arkadaşımız tarafından hazırlandı. Istersen bir göz at

Yabancı diliniz var ise :

Aslında şu konulara komple bir göz atın :

Şu konu sizin gibi yeni başlayın bu işi öğrenen bir arkadaşımız tarafından hazırlandı. Istersen bir göz at

Yabancı diliniz var ise :

Aslında şu konulara komple bir göz atın :

Çok saolun hepsini tektek okuyup kendimce notlar alıcağım ayrıca birinci verdipiniz linke biraz göz attım ve bayıldım mükemmel bir yazı bence ancak mobilden girdiğim içinmi bilmiyorum yazı bozulmuş yani mesela teşekkürler yazmış konuyu yazan kişi ancak t~€$]€~rler felan gibi semboller var bunun nedeni nedir?

Taylan Mert' Alıntı:
Çok saolun hepsini tektek okuyup kendimce notlar alıcağım ayrıca birinci verdipiniz linke biraz göz attım ve bayıldım mükemmel bir yazı bence ancak mobilden girdiğim içinmi bilmiyorum yazı bozulmuş yani mesela teşekkürler yazmış konuyu yazan kişi ancak t~€$]€~rler felan gibi semboller var bunun nedeni nedir?

Taylan,

Anlaşılan büyük bir heves var. Ancak bütçe kısıtlı, aynı zamanda pek bilgin de yok. Bu sebeple KK uçuş kontrolcüsü olan bir quad, multi bile toplasan ciddi problemler yaşayabilir. İşin kötü tarafı yardım alabilecek bir kaynak (Türkçe) veya kişi de bulamayabilirsin. Bulduğun kişi de bir yere kadar sana yardımcı olabilir. Kırım yaşama ihtimalini de düşünerek Banggood.com üzerinden Syma X5C satın almanı öneriyorum. Hem iyi kötü kamerası da var. Açık havada ortalama 50 - 100 metre arasında uçurursun. Lehime, programlamaya, balance ayarlarına gerek yok. Pili tak ve uçur. Acemiliğini attıktan ve biraz daha para biriktirdikten sonra Mayıs, Haziran aylarında DJI F450 frame ile bu işe başlarsın, o zaman detaylı bilgilerde veririz. Şuan ki bütçen ile boşuna yatırım yapmış olacaksın. Komple F450 ARF kit bile alsan Naza'da alman gerekecek, ee Naza'ya paran yetmeyecek, bu hobiye giriyorsan tehlikeyi aşağıya çekmek için GPS de şart. Birşey olduğunda dönsün, quad sana gelsin istersin. Bu da ayrıca para, bunların dışında iyi bir kumanda alman gerekecek, bu kumandalara lipo pil, bu ARF kit'e de güzel bir lipo pil, kısacası bu iş 500 TL'ye bir yere kadar olur.

Bu sebeple gel her ay paranı biriktir, aylık 100 TL eklesen Mayıs ayında 800 TL + şuan ki 500 TL = 1.300 TL olur. Bununla güzel birşey toplarsın.

Kolay gelsin,

ben bu cheersonu test ettim takla attırdım uçurdum gayet zevkli bir minik model, gerçekten model oyuncak değil :)

Mesut AKIN' Alıntı:
ben bu cheersonu test ettim takla attırdım uçurdum gayet zevkli bir minik model, gerçekten model oyuncak değil :)
Üstad biz onu oyuncak yerine aldık, Türker ile beraber :laugh: :D Sen model güzel diyorsan, fark etmeden güzel ve yerinde bir tercih yapmışız demek ki %p

Bizim tercüh sebebimiz ise tamamen duygusal :D İlk çıkış fiyatı $30-$35 idi şimdi $18 düşmüş (kargo dahil). Ee malum biz de microcuyuz :laugh: :D Neden bir tane de micro quadromuz olmasın dedik.

Amacımız şirket toplantı odasında ikili uçuş ile güzel bir video çekmek, eğer o zamana kadar modeller sağlam kalırsa tabii ki ;D

Bu arada yanlış bilmiyorsam, kumanda üzerinde sticklerden birine basınca otomatik takla atıyor, doğru mu ??