dx 8 dx 9 fark

etazon

Yeni Uye
slm ustalar spektrum dx 8 ile dx 9 arasında anlamlı bir fark varmıdır.

dx 8 fx 9 fark

Çok anlamlı farklar vardır. Ne beklediğinize bağlı tabii...

dx 8 fx 9 fark

Çok anlamlı farkı görüntüsü biraz farklı , 1 kanal daha fazla ve monitördeki menüler biraz daha farklı. Başka bir farkı yok yanılmıyorsam :)

dx 8 fx 9 fark

2 sinide kullanan biri olarak kullanım açısısından 1 kanal harici bir fark yok. Ama görüntü anten ve renk dx9 çok daha güzel , komutlar ve uyarıları sesli yapması , ve menülerde ince ayarlar daha fazla şu an 399$ xd9 fiyatıda iyi dx8 ile bu gibi farkları var yanlız spektrum nekadarda sevsemde dış plastik aksam , malzeme kalitesi ve yazılımsal olarak kalitesi gittikçe düşüyor ama yinede spektrumdan kolay kolay vazgeçmem

dx 8 dx 9 fark

soruyu sunjn icin sordum 650 tl ye ikinci el dx8 var onumu alsam yoksa butcemi zorlayıp dx 9 mu 1200 civari

dx 8 fx 9 fark

Doğukan Ocak' Alıntı:
Çok anlamlı farkı görüntüsü biraz farklı , 1 kanal daha fazla ve monitördeki menüler biraz daha farklı. Başka bir farkı yok yanılmıyorsam :)

* Programlanabilir switchler

* Sesli uyarılar, kumanda sesinin istenen şekilde ayarlanması kısılması/kapatılması

* Daha yüksek çözünürlüklü ekran, aynı anda çok daha fazla özelliği görebilmek (servo menüsünde özellikle çok kullanışlı)

* Dual diversity antenna

* 7-point curveler

* Sınırsız model hafızası

* Wireless trainer

* Li-ion pil

* mix sayısı da arttırılmış sanırsam

Ben en çok programlanabilir switch olayını seviyorum. Kafama göre ayarlıyorum çok esnek bi hal alıyor...

dx 8 dx 9 fark

Sizi tam tanımıyoruz ki Mehmet bey... İhtiyaçlarınızı da yazmamışsınız... Müneccim değiliz, belki dx9 almalısınız, belki dx8 bile çok...

dx 8 dx 9 fark

maddi yönde sıkıntın yoksa ve quadcopter tarzı gimballı heli kullanacaksan dx9 al derim ama sıkıntıya gireceksen dx9 un göreceği işi sadece helikopter ve uçak uçuracaksan dx8 fazla fazla yeterli olur . ama tekrar dediğim gibi Rasim kardeşimin de anlattığı gibi ince ayrıntılar ve görüntü dx9 imkanın varsa alınır 2. el yada sıfırı kargo hariç 399$ ben ilk zamanlarında 450 $ + kargo ödemiştim

dx 8 dx 9 fark

cok tesekkurler bu ise yeni basliyorum.hakan aygandan trex 450 ve dx8 kumandasını alacam. yaninda bol miktarda yedeklerinide gönderecek ayrica sim cd si aparatlarınida herhalde baslangic icin dogru secenektir. ? micro ile baslamak istemiyorum ilk once dx 8 ile simulasyon calisip sonra 450 yi ucuracam.sizce dusuncem dogrumudur ustalar.

dx 8 dx 9 fark

dx 9 kumandayi bunun icin sormustum hakan bey kumandasizda verebilecegini soyledi.kumandasi cok temiz ve 650 tl benim dx9 alabilecek butcemde var ama kumanda konusunda karar veremedim.cunku dx8 i sıfır temizliginde.ve similasyon aparatlari var

dx 8 dx 9 fark

yardıma ihtiyacım var ustalar

dx 8 dx 9 fark

Mehmet bey, herkes mevcut verileri vermiş durumda. Kararın sizin tarafınızdan verilmesi gerekiyor. İhtiyacınızı belirleyin, kumandaların sundukları ile karşılaştırın, eğer DX8 ihtiyacınızı karşılıyorsa DX8 alın, DX9 karşılıyorsa DX9 alın.

dx 8 dx 9 fark

oncelikle tesekkurler benim verilen verileri degerlendirebilecek bilgim olsa buraya yazmamis olurdum.

dx 8 dx 9 fark

dx9 alın :)

ne diyeyim ki şimdi :laugh: kumanda konusu tamamen tercih, kişisel zevk... takım tutar gibi herkes kumandasını methedecektir. Bir tek doğru yok bu işte, herkes kendince haklı...

çok göreceli bir konuda fikir istiyorsunuz.

450 size model uçuracaksanız, dx6 da yeter... ama yok ben rescue lu üniteler kullanacağım, kumandamı kafama göre kullanmak istiyorum, istediğim switche istediğim özelliği atayacağım, yada ilerde ek kanallara ihtiyacım olacak başka hava araçları da kullanacağım diyorsanız da ona göre tercih yapın.

dx 8 dx 9 fark

dx8 ile bu dediklerinizi yapabilirmiyim