dx 8 dx 9 fark

dx 8 dx 9 fark

Mehmet bey, o zaman şu şekilde ilerleyelim.

* Kumandayı almaktaki amacınız nedir ?

- Model helikopter için uygun bir kumanda arıyorum. Sportif uçuş ya da ileride 3D uçmak istiyorum
- Sacale modeller ilgimi çekiyor.
- Öncelikli olarak model helikopter kullanmak istiyorum ama Quadcopter ve uçak gibi RC araçlar da ilgimi çekiyor...
- Bilmiyorum
- Diğer...

dx 8 fx 9 fark

Rasim Öztürk' Alıntı:
* Programlanabilir switchler

* Sesli uyarılar, kumanda sesinin istenen şekilde ayarlanması kısılması/kapatılması

* Daha yüksek çözünürlüklü ekran, aynı anda çok daha fazla özelliği görebilmek (servo menüsünde özellikle çok kullanışlı)

* Dual diversity antenna

* 7-point curveler

* Sınırsız model hafızası

* Wireless trainer

* Li-ion pil

* mix sayısı da arttırılmış sanırsam

Ben en çok programlanabilir switch olayını seviyorum. Kafama göre ayarlıyorum çok esnek bi hal alıyor...
Bir iki hafta önce dx7s kumandamı satışa çıkarmıştım. Dx9 alacaktım. Sonra vazgeçtim satmaktan.
Şimdi düşünüyorum da dx9 alsam da pişman olmazdım şimdi de Değilim. hatta ekleyeceğim parayla modelime pil aldım.
#programlanabilir swiçler (şu ana kadar hiç ihtiyaç duymadım. Ama iyi bir özellik olsa gerek)
#sesli uyarılar (olmasa da olur)
#daha iyi ekran (uçarken ekrana bakmıyoruz)
#dual diversty anten(bizim antenin nesi var ne güzel Çalışıyor)
#7 point Curve(5 point de yetiyor)
#sınırsız model hafızası ( Sınırsız modelim olsa iyi bir özellikti.)
#wireless trainer( dx9 sahipleri kaç defa kullandı bu özelliği. Varsın Kablolu olsun)
#li ion pil (lipo kullanıyorum memnunum)
#mix sayısı arttırılmış (helide hiç mis kullanmadım)

Bu arada cevabım sana değil Rasim.

dx 8 dx 9 fark

Cahit hocam ben de zaten fark yok denilince yazdım. Var yani farklar ama bunlardan kaçı sana hitap ediyor dersen;

* Daha geniş, yüksek çözünürlüklü ekran

Birincisi on numara özellik. Eski kumandalarda vardı Rudder D/R, Ele D/R, Ail D/R gibi switchler hiç kullanmazdık. Bırak şunlara harf ver işte, kafamıza göre özellikleri atayalım.

İkincisini de, uçarken değil ama ayar yaparken kullanıyoruz ve kolaylık sağlıyor.

Diğerlerini fark diye yazdım, çok kullandığım şeyler olduğu söylenemez.

dx 8 fx 9 fark

Muammer Akbulut' Alıntı:
2 sinide kullanan biri olarak kullanım açısısından 1 kanal harici bir fark yok. Ama görüntü anten ve renk dx9 çok daha güzel , komutlar ve uyarıları sesli yapması , ve menülerde ince ayarlar daha fazla şu an 399$ xd9 fiyatıda iyi dx8 ile bu gibi farkları var yanlız spektrum nekadarda sevsemde dış plastik aksam , malzeme kalitesi ve yazılımsal olarak kalitesi gittikçe düşüyor ama yinede spektrumdan kolay kolay vazgeçmem

Abi ben de dx8 'imi çok seviyorum ve bir sonraki kumandam eğer devrim niteliğinde bir kumanda çıkıp aklımı çelmezse dx9 yada dx18 olacak :)
Ancak şmyle bir durum var, senin de bahsettiğin gibi dış plastik kalitesi benim kumandamda çok iyi olmasına rağmen dx7s 'lerde görüntü olarak aynı ancak verdiği hissiyat çok farklı. Bunlar farklı modeller ancak bu konuda zamana dayalı bir düşüş var mı acaba sizin farkettiğiniz?

Yani mesela farklı zamanlarda alınmış 2 dx9'un arasında fark var mı ?

dx 8 dx 9 fark

Dx7 içini açıyorsu daha düzgün kalite dx8 açıyorsun kalite biraz daha düşmüş dx9 açana kadar anten ayakları kırılıyor kırmadan sökmek çokzor stick sertleştirmek istiyorsun vidalar zor dönüyor stickleri çekiyorsun köküyle plastik yuvasından komple çıkıyor ve dx8 den malzeme olarak daha kötü olduğu bariz açık oluyor yaşanmıştır ama hangi kumanda dersin yine spektrum derim ama şimdi gözümü dx18 black a diktim ;D

dx 8 dx 9 fark

trainer butonu yerini değiştirmek için açardım eskiden de, şimdi alıştım yerine... dx9 açmaya hiç ihtiyacım olmadı, mevcut haliyle memnunum. Malzeme kalitesi de iyi bence. (not: dx6i, dx7, dx7s kullandım)

dx 8 dx 9 fark

Muammer Akbulut' Alıntı:
Dx7 içini açıyorsu daha düzgün kalite dx8 açıyorsun kalite biraz daha düşmüş dx9 açana kadar anten ayakları kırılıyor kırmadan sökmek çokzor stick sertleştirmek istiyorsun vidalar zor dönüyor stickleri çekiyorsun köküyle plastik yuvasından komple çıkıyor ve dx8 den malzeme olarak daha kötü olduğu bariz açık oluyor yaşanmıştır ama hangi kumanda dersin yine spektrum derim ama şimdi gözümü dx18 black a diktim ;D

Benim de gözüme çok hoş geliyor ama 2015 yılı içinde zor gibi, başka projelerim var :) Seneye muhtemelen bir kumanda alırım ben de, abi sen almış olursan değerli yorumlarına göre davranırız dx18 konusunda :)

dx 8 dx 9 fark

cahit bey aklımdaki tüm soru isaretlerinin cevabını sizden aldim dx8 alıcam cok tesekkur ederim.

dx 8 dx 9 fark

Rasim Öztürk' Alıntı:
Cahit hocam ben de zaten fark yok denilince yazdım. Var yani farklar ama bunlardan kaçı sana hitap ediyor dersen;

* Daha geniş, yüksek çözünürlüklü ekran

Birincisi on numara özellik. Eski kumandalarda vardı Rudder D/R, Ele D/R, Ail D/R gibi switchler hiç kullanmazdık. Bırak şunlara harf ver işte, kafamıza göre özellikleri atayalım.

İkincisini de, uçarken değil ama ayar yaparken kullanıyoruz ve kolaylık sağlıyor.

Diğerlerini fark diye yazdım, çok kullandığım şeyler olduğu söylenemez.
Rasim farkları neden yazdığını biliyorum. Aslında cevabım konuyu açan arkadaşa idi. Zaten sana cevaben yazmadığımı da belirttim.

dx 8 dx 9 fark

Muammer Akbulut' Alıntı:
Muammer biz de DX8 ve DX9 icini acip, tuslari degistirdik. Dedigin gibi DX9 da anten tirnak olayinda bir dizayn hatasi var. Ama bunun harici ne ben ne de Turker arada oyle buyuk bir kalite farki hissetmedik :)