Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

[Video]: Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Merhaba arkadaşlar soğuk ayaz bir hafta sonu Eskişehir ekibiyle her zamanki yerimizde buluştuk. Hava çok soğuktu (2-5 derece) bere atkı eldivenle uçuşa devam. Büyük merakla beklediğimiz Rasim'in protosu Esc ayarları sebebiyle göremedik :( microya devam. Ben forza ile 5 pil uçtum daha doğrusu havada kalmaya çalıştım :) Emrenin trex 700 e aldığı yeni ünite ayarları devam ediyor. X3 e devam :)

forza ile ilk video

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre'nin yeni ünite ile videosu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim'in microsu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Araba üzerinde ayar da bir başka oluyor :)

Bu adamların işi gücü yok, buz gibi havada dışarı çıkmışlar. :lollol:

Biraz forza, biraz da x3 uçtum ben de ;) Sadece mikro ile yetinmedim.

Soğuktu ama güzeldi herşeye rağmen. Eve geldim, ayaklarımı kalorifere dayadım anca ısındım. Yakında leğene sıcak su koyup öyle ısınacağız, resmen iliklerime işliyor soğuk... Kar yağsa da rahatlasa, böyle sanki daha gergin gibi hava. :laugh:

Bu ayar isleri boyle ayak ustu olmuyo. Saha icin masa sandalye sart oldu, hele ki skookumdan sonra... Dun ayariydi, kalibresiydi o kadar ugrastim ki, ne uctugundan bisey anladim, ne giden gunden. Bi yandan soguk, bi yandan sk-gps'in kaprisleri.. Ustelik olmadi da..
Gps'in elektronik pusulasini kalibre etmek icin bir islem gerekiyor. Biraz sorunlu bir is, dun belki yirmi kere denedim, basarili olamadim. Bir kere becerdikten sonra ayrintilari paylasicam.

Eskişehir ekibine soğuk işlememiş. :) İşlememeside lazım zaten, malum iklimi sert memleket.

Elinize sağlık arkadaşlar, siz üşümüşsünüz ama biz izlerken içimiz ısındı. :bravo:

Ekip ve motivasyon şahane. Hal böyle olunca da havanın soğuk olması pek de sonucu değiştirmiyor, belki sadece sahada kalış süresini o kadar :) :)

Arkadaşlar ellerinize sağlık. Rasim videodaki yorumlarını dinlemek ayrı bir zevk. Emre sana da kolay gelsin, yeni ünite yeni şeyler, biraz zaman alacaktır. Mevlüt sende görebildiğim kadarı ile Forza ile gayet rahatsın, güzel uçuş için tebrikler.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Abi hepsini anladım da şunu anlamadım ;D

Bunu ben de anlamadım :D

Valla ben hiç anlamadım:) onlar sonradan olmuş ama düzelttim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Uçuş alanı - 1

Koordinatlar; 39.809014, 30.606245

Tarif: Bursa-Ankara çevre yolu üzerinde Muttalip tarafına dönen kavşaktan (İlahiyat camiinin olduğu) sola girip hemen ilk sağdaki İlkbahar sokak ve Kanallar sokak boyunca 6km doğruca gidiyoruz.

Uçuş alanı - 2

Koordinatlar; 39.727768, 30.469085

Tarif:Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde Orhangazi Mh den girip, Karacaşehir Köyünü geçtikten sonra, kısa bir tırmanış ve birçok geniş arazi... İkinci alternatif Gençlik bulvarında, osmangazi üni ve kyk yurtlarını geçtikten sonra, ilk sağdan girip (şelale mesire yeri tarafı) 4.5km sonra sağa dönüyoruz ve gözümüze hoş gelen bir araziye yerleşiyoruz. Rüzgara açık ama gelen giden fazla yok. Bazı araziler tarım arazisi, bazıları nadasa bırakılmış olabilir.

Uçuş alanı - 3

Koordinatlar; 39.836018, 30.561635

Tarif: Emektar Muttalip çayırı... Bursa-Ankara çevre yolu üzerinde Muttalip tarafına dönen kavşaktan (İlahiyat camiinin olduğu) sola girip 5km ilerliyoruz. Benzinliğin karşısına, yani sağa doğru giriyoruz. Planörcü arkadaşlar, uçakçı arkadaşlar var. Zaman zaman sulak, hayvancılık faaliyetleri de çok canlı.

Uçuş alanı - 4

Koordinatlar; 39.816499, 30.532075

Tarif: Anadolu Üniversitesi 2 Eylül kampüsü... Bir dönem iyi zaman geçirdik buralarda da.

Uçuş alanı - 5

Koordinatlar; 39.747206, 30.472214

Tarif: Osmangazi Üniversitesi Meşelik kampüsü... Yapımı devam eden teknokent civarlarında düzlük araziler vardı. Trex450plus zamanlarımda buralara takılıyorduk.

Türker Akgün' Alıntı:
5 seçenek var demek, gerçekten büyük lütuf. :halay: :halay:

Seçenek çok da, karasal iklimin hüküm sürmediği seçenek yok Türker abi :) Sıcaklık da yarından itibaren 10 derece kadar düşecekmiş, karlı görünüyor. 1 ocakta araziye çıkarız diyorduk ama bakalım, nasıl olacak... Kar tutarsa çok eğlenceli olur, Slashları da çıkarırız :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Uçuş alanı - 1
........
Uçuş alanı - 5
Millet 1. bulamıyorum bazı arkadaşların 5 tane buluşma alanı var. Zenginlik böyle bir şey olsa gerek :lollol: :lol:

An itibariyle Eskişehir :laugh:

Dun gece baslamis kar, sabah beyaza uyandik. Gun boyu bir dakika durmadi, hala da durmadi :) bi saat kadar once de kartopu savasi basladi, sabaha kadar devam eder artik :)

Ekli dosyalar

• ImageUploadedByTapatalk1419965948.536709.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1419965948.536709.jpg
    55.4 KB · Görülme: 12