Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

[Video]: Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Benim tek söyleyebileceğim oranın halkından ümitliyim bir haber gelecektir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla Emre bu durumda tek tesellimiz "Cana geleceğine mala gelsin" oluyor ne yazık ki.... Bence yarın bir kere daha sakin bir şekilde olası yerleri tarayın, belki bu sefer gözünüze çarpar. Bu tür durumlar genelde FPV başına geliyor ve hiç ümit kalmamışken, model birden karşılarına çıkabiliyor....

Inşallah yarın bu vakitler senden de hayırlı haberleri duyarız. Duyamazsak da ne yapalım, canın sağolsun diyeceğiz artık....... Tekrar geçmiş olsun ve esas olan moralin inşallah en kısa süre içerisinde yerine gelir. Zira modelin gitmesi değil de, senin moralinin gitmesi bizleri en çok üzen şey olur......

Abi gözden kaybolmadan önce gittiği istikamette düz arazi olan her yeri taradık araziye dağılıp... Eve geldim yemeği yedikten sonra uyuyakalmışım, yeni kendime geldim bir iki saat önce. Asıl mesele şu ki düşebileceği yerlerde arazi şartları çok çetin. Her yere gitmiş olabilir. Eski bir köy mezarlığı, yine gübre deposu olarak kullanılan bir arazi, yanında bir fabrika, arka tarafta bir dere ve onun ilerisi yine çeşitli arazi tipleri... Diğer tarafta da köy var :eek: Yani herhangi bir bahçeye, bir çatıya, herhangi bir yere düşmüş olabilir. Kahvedekilere, oralardaki çobanlara numara bıraktık duyan gören olursa diye... İnsan işte işler ters gitmeye başlayınca kurtarırım düşüncesine kapılıyor ama böyle olacağı bilinse hold çekip çakmak daha iyi aslında. En azından ünite, motor, esc, servolar kurtarılabilirdi yakında bir yerde düşse. Sağlık olsun, inşallah bir haber çıkar...

Emre abi ile konuştuk biraz önce, moraller düzeliyor. 130x düşünüyor... Blade kardeşliği kuracağız :)

Çok geçmiş olsun. Başta sıradan bir kırım sanarak okudum yazınızı fakat sonrasında bende sizin kadar üzüldüm.:( Bundada vardır bir hayır diyelim.

Emre kardeşim, çok geçmiş olsun! Aynı duyguyu yıllar önce yaşamış ve yakın zamanda uçak kaybetmiş bir kaç FPV'ci tanıyan biri olarak seni çok iyi anlıyorum. :( Umarım en kısa zamanda bulunur.

Ynt: [Video]: Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Emre Bey gerçekten üzücü bir durum olmuş, benzer bir olayı yazın bende 450 ile yaşamıştım kızımla birlikte saatlerce aramıştık ve ümidimi kestigim bir anda karşıma çıkıvermişti.Hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum ama elden birşey gelmiyorsa cana geleceğine mala gelsin demekten başka birşey kalmıyor.

Emre Kaman' Alıntı:
Kimse bişey yazmamış, ben artık gerçekle yüzleşeyim. Bugün bir buluşma yaptık, hava soğuktu ama başlar çok keyifliydi.

İkinci uçuşta X5'i kaybettim. Herşey çok güzel giderken, modele ve kendime güvenim zirve yapmışken bir anda modeli fazla uzağa kaçırdım, oryantasyonu kaybettim. Geri çekmeye çalışırken daha da uzağa gitti, baş-kuyruk falan kalmadı, nokta kadar oldu, gözden kayboldu. Düştüğü yeri dahi göremedik. Gün batımına kadar aradım, ama eve elim boş geldim. Daha doğrusu pal tutucu ve büyük pilden dolayı modele takamadığım çiziksiz kanopisiyle...

Kırım ayrı bir şey, ama bu apayrı bişeymiş, çok sinir bozucu bişeymiş. Çok uzun zamandır bu kadar modum düşmemiş, özgüvenim sarsılmamıştı. Akşama kadar soğukta ve çamurun içinde debelendim, uzaktan modele benzettiğim taşlara, poşetlere koştum durdum :D Aramada bana yardımcı olan Rasim kardeşime, Mevlüt abime, Ankaradan misafirim Deniz'e, daha sonra ikici aramada yanımda olan eşime çok teşekkür ediyorum.

Emre çok geçmiş olsun :( aynı olay geçen yıl yaz aylarında başıma geldi Trex600 nitroyla , ormana düştü ve 3 4 saat aramamıza rağmen bulamadık ve ormanda sık ve alcak bitki dokusu yüzünden çizilmeyen yerimiz kalmadı, artık tamda ümidi kesmiştimki son bi kez etrafı kolaçan edeyim dedim ve ağaç yapraklarının arasından parlayan yeşil bir ışık gördüm , BEC in pil uyarı ışığı parlıyordu ve dünyalar benim olmuştu, çok çok kötü bir his biliyorum :( ümidini yitirme birkez daha ara derim ,

Emre bey çok geçmiş olsun. Başınıza gelen üzücü bi olay canınız sağolsun. İnşallah helinizi bulursunuz.

Çok sağolun arkadaşlarım, abilerim, giden model olsun, sizler eksik olmayın :) Sizlerin mesajlarını okudukça yeniden aramak için istek oluştu bende. Modelin düştüğü yeri görememiş olduğumuzdan arayacağımız alan çok geniş ve düz değil. Bugün işten fırsat bulamadım ama yarın sabahtan öğlene kadar bir kez daha arayacağım. Cumartesi de biraz daha aramayı düşünüyorum eğer yarın bulamazsam.

Insallah yarin ki aramadan sonra Cumartesi aramaya gerek kalmayacak Emre ;)

Emre kardesim gecmis olsun. İnsallah iyi kotu bulursun modelini. Ben henuz model kaybedemedim ama eminim insanin icini yakiyordur.
Kayip modelin bulunmasi ile alakali testlerimi tamamlayinca bir konu paylasacagim artik takip edersiniz ;)

irfan buzdağlı' Alıntı:
Kayip modelin bulunmasi ile alakali testlerimi tamamlayinca bir konu paylasacagim artik takip edersiniz ;)

GPS tracker tarzı bir düşünce var. En azından kalan sağ parçaları bulmak ve kurtarmak adına... Tabii gönül ister skookum720+gps gibi bi donanım ama pek hesaplı bir sistem değil sonuçta...

İlk modelimi kaybettiğimde (trex 450 dfc) bulmam Adana ağustos sıcağında 2 saat sürmüştü , başıma güneş geçmişti , günlerce kendime gelemedim hasta yattım.
Daha soınra beeper taktrım. GPS işi gerekli değil. Kaybettikten sonra bir daha kaybetmedim , artık hep kaybolabileceği aklıma geliyor o yüzden azcık uzaklaşsam hemen yaptığım işi kesip önce helikopteri yanıma getirip öyle devam ediyorum. Yani bir müsibet bin nasihata bedel.
Bir püf noktası ise helikopteri düştüğünü düşündüğünüz yerin daha uzağında arayın. Gerçekten benim modelimide de diğer kaybeden arkadaşların modellerinide de hep tahminimizden çok daha uzakta bulduk . Muhtemel yerden bakarken yer tespitinde göz yanılabiliyor.

Rasim Öztürk' Alıntı:
GPS tracker tarzı bir düşünce var. En azından kalan sağ parçaları bulmak ve kurtarmak adına... Tabii gönül ister skookum720+gps gibi bi donanım ama pek hesaplı bir sistem değil sonuçta...
Cep telefonuna mesaj atan sistemler var gps destekli olarak ama onlardan degil. Ucus alanina bagli olarak sebeke cekmeyebilir. Gps anteni ters durup uydularla haberlesemeyebilir. Benim tanitacagim daha farkli olacak. Simdilik sadece radyo frekansiyla calistigini soyleyeyim. Agirligida pil dahil 10gramdan az.
Aslinda cebinde 250$ fazla parasi olana sunu oneririm :)
Bir kere modeli bulsa kendi parasini fazlasiyla cikarir. Ayrica evcil hayvani olanlar icinde bicilmis kaftan.

Duzeltme: bicilmez kaftan nedir? :)

Senin sistem bu kadar pahali degildir umarim irfan ;) Ama merak ettim dogrusu nasil bir sistem olacak. Insallah konuyu cok beklemeyiz :D

Emre kardeşim çok çok geçmiş olsun,ilk okuduğumda şaka sandım.Gerçekten hayat tecrübelerine bedel alıyor,hamdolsun yerine koyulabilecek şeyler.Canın sağolsun.Moralini bozma yola devam...