Fast-Lad'dan Alışveriş sırasında DHL kargo istemediğinizi belirtin !!

Fast-Lad'dan Allışveriş sırasında DHL kargo istemediğinizi belirtin !!

Rasim abi beni gaza getirdin , benim 2kg'lık paket problemsiz geldi , seninki takıldı ;D

Şaka bir yana geçmiş olsun , bana sorarsan geri göndermek mantıksız olur. Belki fastlad ile şunu görüşebilirsin : DHL ile geldiğini bilmiyordum şu kadar miktar gümrük ödemek zorunda kaldım dersen belki yardımcı olurlar , bilemiyorum :)

Benzer bir olay UPS ile benim başıma geldi , aldığım 2 takım palin 1'i fabrika hatalı çıktı. Firma ile görüştüm hemen yenisini gönderdiler , üzerine 138 euro yazmışlar. Haliyle gümrüğe girdi 90 TL gümrük masrafı ödemek zorunda kaldım değişim için :)

Benimde dün aynı şey başıma geldi,Phantom 3 aldım,2 gün önce TR'ye girdi (Dhl),1 gün gümrükte kaldı,eğer paket büyükse tutarına bakılmaksızın direk ürün linki,paypal yada kart ekstresi istiyorlar!Çaresiz gönderiyorsun tabi.Şahsi eşya vs hiç biri kabul görmüyor.Bende kendimce bir takım baskılar yaparak,"gümrük sırasında ürüne zarar gelmesin,görevli arkadaş ilgilensin,gün içinde hallolsun,mail,telefon vs" gibi şeylerle baskı altına alıyorum ki bir nevi kendimi rahatlatayım :eek: Ups de bende sorun yaşamadım.Sonuç olarak 999 dolar + 550 lira vergi,tek tesellim yurtiçi fiyatına göre hala kârdayım düşüncesi,yoksa iki gramlık zevkimizide halledecekler :-\ :'(

Ne günlere kaldık arkadaş :( :(
Bu son olsun artık inşallah. Sıkıntısız sorunsuz toplanmıyor bir model. Bu da işin cabası sanırım :saygilar:

Rasim geçmiş olsun... Şikayetvar tarzı sitelere de başlık açmanı tavsiye ederim. Hem ilgili firmanın ismi orada geçsin. Hem buraları bilmeyen insanlar, orada sorunu öğrenirler belki. Hem de şahsen daha önce yaşadığım sorunlarda şikayetvar
beklemediğim kadar etkili olmuştu, bir ihtimal de olsa belki firmanın yapabileceği birşey varsa yapmaya karar verirler... Çünkü iş oraya yansıyınca firmalar farklı davranabiliyor. Tabii dhl de nasıl olur bilemiyorum.
Herkese , kırımsız uçuşlar, gümrüksüz teslimatlar :)

bende başka bir site üzerinden yaptığım alışverişle DHL ile gönderilen pakette DHL ile çok sorun yaşamıştım, önce paketi gümrükte tuttular, sonra bana geç haber verip 3-5 gün kala belge vs istediler, okadar uğraşıp belgeleri yazıcıdan çıktı alıp fotokopi çektirip faxlamakla uğraştım önce fax bize gelmedi filan dediler gönderdim nasıl gelmez, alakasızlık işte, sonra bekleme süresi geçmiş deiler, en sonunda bu malzemenin gümrükten geçmesi yasak demezler mi, baştan niye uğraştırıyorsunu ozaman cahil takımı... telefonda uzun uzun atıştık görevlilerle bu nebiçim iş gibisinden... anlıyacağınız artık DHL den uzak duruyorum, gümrük işlerinde çok uğraştırıyorlar bilginiz olsun....

Ben 4 sene öncesine kadar sürekli yurt dışından fotoğradçılıkla ilgili malzeme getiriyordum. Hem kullanıyordum hem de bir süre sonra satıyordum. Lensler flaşlar aldım ve hiç gümrük ödemedim. Ama son zamanlarda hem doların yükselişi hem de gümrük sorunları nedeniyle bıraktım. Yurtdışı alışvrişlerimde kullandığım kredi kartımı da iptal ettim.

Rasim geçmiş olsun, bu başlığı açmakla iyi yaptın hiç olmazsa başka arkadaşlarımız bu tür sıkıntılara maruz kalmamış olur.

DHL mi aman aman benden uzak Allaha yakın.
Geçen sene 110 Dolarlık ürüne 300 lira makbuz çıkarttılar. :mad:

İngiltere pilleri de sadece ups/dhl ile göndermeye başladı, her ner kadar şu ana kadar sorun çıkarmayan bir şirket olsa da teminkinli davranmak lazım.. Myhelis den falan bakıyoruz artık pillere.

UPS sıkıntı yok zaten, sorun DHL...

Yeni bir gelişmeden haberdar edeyim forumumu.

İlk bu fiyat belirleme, link paylaşımı evrelerinden beri DHL den Betül hanım ile iletişim halinde idik. Kendilerine durumu izah ettim, kullanıcı girişi, kdv dahil hariç muhabbetlerini... Baştan ikna olmadılar, baktım uğraşılmayacak dedikleri 747 poundu kabul ettim. Gün içinde aradı, kullanıcı girişi işlemlerini bir daha tarif ettim, maille bilgileri paylaştım kullanıcı girişi yapabilecekleri bir hesabımı da sundum. Sonunda gümrükçü tayfa ikna olabilmiş de 622 pound üzerinden vergilendirileceğim. Aslında aldığım bir miktar indirim vardı, ben bu kadar da ödemedim ama o kısmını kabul etmiyorlar tabii ki.

Böyle yani hak kısmen yerini buldu, bundan sonraki alışverişler için de kulağa küpe oldu.

Rasim, geçmiş olsun kardeşim. Ne bu böyle? Senin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez. 622 £ üzerinden ödeyince sevindirik oldun, işe bak! İnsana "eşşeğini kaybettirip, sonra buldurmak" diye buna denir. :mad: Neyse, en iyisi biz izlemeli postadan ileri geçmeyelim.

Teşekkürler Ömer abi :)

Yanii arada çıkması çok koymaz insana yaa, nazarlık olsun, küpe olsun ne dersek artık. Bir de bu kumanda ilerde satmayı düşüneceğim bir kumanda değil. O bakımdan kullanacağım malın vergisini ödedim. Şimdiye kadar ödemediklerime sayayım :laugh: Sıfırdan heli topladım bişey olmadı, kumandada da oluversin.

geçmiş olsun gerçekten sinir bozucu bir durum.
ama sen kendi kendine nazar değdirmedin de değil hani :D

Geçmiş olsun Resim üzücü olmuş ama sonunda azda olsa indirim yapmalarına sevindim hayırlı olsun yeni ekipmanların güzel günlerde kullan. Bu arada böyle bilgilendirici konu açtığın için teşekkürler.