Fast-Lad'dan Alışveriş sırasında DHL kargo istemediğinizi belirtin !!

Fast-Lad'dan Allışveriş sırasında DHL kargo istemediğinizi belirtin !!

Dhl tuaf bi firma 50 dolar yazdırıp powerlab aldım kabul etmediker 50 değil o 80 dolar dedim photoshoplu paylal gönderdim yediler :D bide şu var komple helikopter aldım ses etmediler...

Takıldığım başka forumdan öğrendiklerimi yazayım , DHL zaten fişlenmiş bi şirket neyse bunu geçiyorum

Kargonuz geldi diyelim ve siz 3 gün sonra almaya gittiniz o zaman kargo firması size " ardiye " parası ödediyor haberiniz olsun yani orda bekledi diye boşuna para veriyorsunuz

3 gün sonramı yoksa 1 gün beklese dahimi bu ücret alınıyor bilemiyorum veya işin çakallığına vurup sizi geç arıyorlar sonrada burda şu kadar gün bekledi deyip ardiye kesiyorlar

demem o ki kargo takibini yapın ve gelir gelmez gidip alın ...
--------------------

Bir diğer örnek ise 2.el alışverişlerdeki muhabbet ; atıyorum siz 1000 tl lik bir ürünü yurtdışındaki ilk sahibinden 500 tlye aldınız ve kargoyla gönderttiniz , görevli memur kutunun içini açıp ürünün adını vs öğrenir sonra onu internette araştırır 1000 tl olduğunu görür ve o fiyattan vergi verirsiniz :) 2.el elektronik getirtmek yasakMIŞ

Kumandam 496,76TL gümrük bedeli ile yola çıktı geliyor. Güzel yanı parayı doğrudan dağıtım elemanına verip ürünü alabiliyoruz. Hesaba yatırırsak da dağıtımcı arkadaşa dekontu veriyoruz.

WLToys tipli bir kumanda için hiç de fena masraf değil sanki :rolleyes:

Kumanda çantası aldım, royal mail 18 küsür tutuyordu, ben de dhl ile gelsin dedim o zaman. 21 pound verdim, arada çok anlamlı bi fark yoktu sonuçta.

Sınırın altında olduğum için, içim rahat şunu bunu yazın demedim. Yine de dhl tayfasının kanına dokunuyor gümrük almamak, açmadan edemiyorlar ;D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kumanda çantası aldım, royal mail 18 küsür tutuyordu, ben de dhl ile gelsin dedim o zaman. 21 pound verdim, arada çok anlamlı bi fark yoktu sonuçta.

Sınırın altında olduğum için, içim rahat şunu bunu yazın demedim. Yine de dhl tayfasının kanına dokunuyor gümrük almamak, açmadan edemiyorlar ;D
Hadi gözün aydın Rasim :thumbup: Tekrar hayırlı olsun ;)

Çanta hayırlı olsun Rasim :thumbup:
Bunlara güven olmaz, buluttan nem kapar yine keserler bir kaç kuruş :laugh:
Ama olmamış bu sefer.
Güle güle kullan :saygilar:

Teşekkürler arkadaşlar :)

Kuruş değil de çantayı kesmişler İbrahim ;D Neyse ki fazla derine girmemiş yüzeyde kalmış, bayağı bi cıngar çıkarırdım yoksa...

Boşuna açmadık bu başlığı, DHL ve orda görevli insan görünümündeki "hayvan"ları her seferinde biraz daha yakından tanıyalım, tanımayan arkadaşlara tanıtalım diye.

(Dipnot: Benzetme yaparken hayvanlara hakaret ettiğim için özür dilerim Mehmet abi)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

abi kasa aliminyum ise statik toz boya ile giderilir heralde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben senin yerinde olsam telefonu açar bir güzel olay çıkarırdım. Bir işe yarasa da yaramasa da, en azından stres atarsın.

Fast-Lad'dan Alışveriş sırasında DHL kargo istemediğinizi belirtin!!

Çantanın arka tarafında zaten (logo olmayan). Kullanımda da zamanla yıpranacaktır o yüzden çok sıkıntı yok da...

Büyük bir laf edeyim, sonra bu DHL mevzuunu kapatayım. Yurtdışı alışveriş oranım ortalamanın üzerindedir sanırım. Yılda nerden baksanız küçüklü büyüklü 15-20 zaman zaman daha fazla alışverişlerim oluyor. Bundan sonra bir yerden bir ürün alacağım zaman kargo alternatifleri varsa, fiyatına avantajına bakmaksınız DHL ile alırsam beni s.....ler. O kadar net konuşuyorum. Tüm forum da şahidim olsun. Olur da görürseniz bu mesajı hatırlatın.

Diğer seçeneklerin bedeli ve süresi ne olursa olsun... İster diğeri 30 günde gelsin, ister DHL free shipping olsun. Hiç farketmez, sözümün arkasındayım. Bunun tek istisnası alternatifin olmadığı durumlardır (almanyadan yapılan alışverişler, tek seçeneğin dhl olduğu durumlar) veya benim başka kargo seçeneği istediğim buna rağmen dhl ile gönderdikleri durumlardır.

Rasim bununla geçmiş olsun.

Ben yıllar önce dhl ile kötü tecrübemle beraber, iyi bir ah etmişliğim var.Ürünü almak için nerdeyse bir ürün bedeli daha ödemiştim.Beter oldukları günü görürsek uçuş videosu ile forumda kutlarız.

O yüzden bu ve bunun gibi kargo firmalarını kesinlikle kullanmıyorum.

Adamlar lanetli :mad:
Maddi olmazsa manevi her türlü zararları var.
Geçmiş olsun kardeşim yaw :(
Hadi yine nazarı bundan çıksın diyelim.
Çıksın çıksın diye diye her şeyin canını çıkardık :saygilar:

Ben bu şerefsizlikleri Türkiye'de yapabildiklerini düşünüyorum. Sonuçta DHL dediğimiz dünya çapında dev bir ticari firma ve para kazanabiliyor gibi görünüyor. :laugh:

Asıl neye kızıyorum biliyor musunuz, benim tahminim bu şerefsizlikleri yapanlar malesef bizim insanımız. :mad: DHL global'in bu durumlardan haberi bile olduğunu sanmıyorum. :-\

Türk olmakla alakalı istek ve arzumun zedelendiği anlara bir örnek daha. :(

Aynen abi, muhtemelen kendi içlerinde bir birim var. Gümrük işleri için devlet tarafından görevlendirilmiş... Bir iki eleman belki...

İşin kötüsü, görüyorsun işte kutuların halini, DHL olarak sen de bu duruma müdahale edebilirsin, ama onlar da dangalak olunca, kalite yerlere düşüyor haliyle...

O elinde falçata ile haldur huldur iş yapanları tanıma şansım olsa, o falçatalarını ne yapacağımı iyi biliyorum da işte neyse... Çok "..." gördüm, böyle "..."ini hiç görmedim.

Türker Akgün' Alıntı:
Ben bu şerefsizlikleri Türkiye'de yapabildiklerini düşünüyorum. Sonuçta DHL dediğimiz dünya çapında dev bir ticari firma ve para kazanabiliyor gibi görünüyor. :laugh:

Asıl neye kızıyorum biliyor musunuz, benim tahminim bu şerefsizlikleri yapanlar malesef bizim insanımız. :mad: DHL global'in bu durumlardan haberi bile olduğunu sanmıyorum. :-\

Türk olmakla alakalı istek ve arzumun zedelendiği anlara bir örnek daha. :(
Benim de inanmak istemediğim nokta, şimdiye kadar hiç mi DHL GLOBAL'a bu konu da şikayet gitmedi ?? "Buradaki adiler böyle böyle yapıyor, haberiniz olsun" diye hiç mi çıkmadı ??

Bu bir yasal durum olamaz. Öyle olsa UPS'de benzer uygulamayı yapardı. Demek ki bu DHL keyfi uygulaması da bu keyfiyeti kaynağı neresi onu çözmek zor...