Flysky 9 ve Turnigy 9x arasındaki farklar nelerdir ?

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Abiler merhaba. Kumanda almak istiyordum aklımda turnıgy 9x vardı sonra banggood da flysky 9 u gördüm fiyatı 84 dolar ve ücretsiz kargo gümrüğe de takılmaz bunu almaya karar verdim bütcem 200 tl bana bu uygun. Turnıgy 9x ve flysky 9 un arasındaki farkları söyler misiniz?

Flysky 9 ve turnıgy 9x arasındaki farklar nelerdir ?

Bildigim kadari ile Turnigy 9X esas uretici zaten Flysky. Ama kumanda esas patlamasini ve populerligini HK ve Turnigy markasi ile yapti.

Flysky degisik modelleri mevcut. Sen hangi modelini almayi düşünüyorsun peki :rolleyes: Neden soruyorum dersen, Turnigy ile ayni tipte ise alinabilir. Zira ilerde bunun satis olayini da dusunmek lazim. Insanlar dogal olarak populer ve en yaygin olani almak istiyorlar ;)

Mehmet abi bu kumanda.

Turnigy 9x de modeül çıkarken sorun flan oluyormuş lehimler kopuyormuş bunda bunlar yokmuş diye okudumda böyle önemli bir fark var mı ? Birde ücretsiz kargo ve bu gümrüğe takılır mı ?

Kadir Kurt' Alıntı:
Mehmet abi bu kumanda.

Turnigy 9x de modeül çıkarken sorun flan oluyormuş lehimler kopuyormuş bunda bunlar yokmuş diye okudumda böyle önemli bir fark var mı ? Birde ücretsiz kargo ve bu gümrüğe takılır mı ?
Söylediğin farkları bilmiyorum, nette öyle diyorsa doğrudur büyük ihtimal. Bu model standard model alınabilir bence, ama nihai karar yine de senin. Zira alıpta bizzat kullanmadığım için net bir şey demem mümkün değil.

Kumanda gümrük olayı tam bir loto. Gümrük inceleme girmezse, kapının önünde olur. Girerse de ücret 75 Euro altında olunca extra bir vergi ödemezsin. Ama incelem yapan memur bunda frekans var der ve izin belgesi isterse, o zaman kumandayı orada bırak. Zira bu belge 500 TL falan alınıyormuş. Bu konuda Ankara Gümrük çok riskli. Ben Kocaelinde sıkıntı olmadan aldım mesela.

Valla her şey sıkıntı nerden çıkmış gümrük işi ya :D Gümrüğe girerse Afyon gümrüğe girer peki ordakilerle konuşup onları ikna etme gibi bir şey söz konusu mu ?

Flyskyın modülü rahatlıkla çıkarilik takılabiliyor bu büyük bir avantaj diğeri ise sanırım flysky kendiliğinden ekran aydınlatmalı aralarında araların da zaten 8 dolarcik fark var bende flysky 9x almaya karar verdim

9x kumandaların hiçbirisinde aydınlatma yoktur Hk dan 5 usd ye satın alınıp takılması gerekiyor.

turnigy 9x
imax 9x
eurgle 9x
copterx 9x
flysky 9x

Bunların hepsini flysky üretiyor.Turnigy de anten yukarıda gövdede olduğu için modül içinden kablo ile anten bağlantısı sağlanır o nedenle modül çıkarılmak istenirse kablonun lehiminden ayrılması gerekir ve tekrar lehimlemek çok zordur.

Diğer modellerde anten modülün üzerinde olduğu için herhangi bir işlem yapmadan modüller sökülebilir.

Bazı modellerde(Copter x /flysky/eurgle) ayrıca fm anten de üzerinde gelir fm modül takılırsa fm bandında da kullanmak mümkündür.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

o kadar gümrük stres sıkıntısına girene kadar tR de 200 tl civarına sıfır satanlar var al bir tane huzura kavuş 10-20 tl kar edeceğim diye o kadar strese girmeye ne gerek var.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
bunalrın hepsini flysky üretiyor.turnigy de anten yukarıda gövdede olduğu için modül içinden kablo ile anten bağlantısı sağlanır o nedenle modül çıkarılmak istenirse kablonun lehiminden ayrılması gerekir ve tekrar lehimlemek çok zordur.
Bu bilgilerden sonra konuyu "Kumanda Indeks" sayfasına ilave etmek farz oldu :laugh: Eline sağlık abi %p

Berkay alalım beraber :D Afyon da gumruk sıkıntı olmaz herhalde Ankara da baya denetim varmış Afyon da sorun olcağını zannetmiyorum alıp geçecem. Abi 2. El elektroniğe gúvenmiyorum sıfır almayı düşünüyorum. Şöyle yapsam olur mu? Flysky 9 kumanda ve yanında v911 yedek parćalarını alsam 5 dolara o zaman oyuncak deyip geçirirler :lollol:

Kadir Kurt' Alıntı:
Berkay alalım beraber :D Afyon da gumruk sıkıntı olmaz herhalde Ankara da baya denetim varmış Afyon da sorun olcağını zannetmiyorum alıp geçecem. Abi 2. El elektroniğe gúvenmiyorum sıfır almayı düşünüyorum. Şöyle yapsam olur mu? Flysky 9 kumanda ve yanında v911 yedek parćalarını alsam 5 dolara o zaman oyuncak deyip geçirirler :lollol:

Eğer gümrük memurunun okuma yazması yoksa :lollol: ya da Google amcadan haberi yoksa olur gibi geliyor bana. ;D

abi niye karamsar düşünüyorsun :D birazdan ya da yarın sadece kumanda siparişi verecem. Bişey olmaz inş.

paypala güvenip alabilirsin ben kaç alışveriş yaptım paypalla hiç bir sorun çıkmadı o kumandadan bende almayı düşünüyorum flysk bizim burdaki pttcilerle aram iyi gümrüğe takılsa bile sorunsuz ben alırım onlardan ürünümü

ben banggood dan almaya vazgeçtim hobbyking den alacam. hk daha güvenli gibi. Turnigy 9x alacam yani. peki en son alırken gift seçeneği ve % lik kısımı napayım hiç ellemeyim mi gifti işaretleyim % 100 mü yapayım :)

Kadir Kurt' Alıntı:
ben banggood dan almaya vazgeçtim hobbyking den alacam. hk daha güvenli gibi. Turnigy 9x alacam yani. peki en son alırken gift seçeneği ve % lik kısımı napayım hiç ellemeyim mi gifti işaretleyim % 100 mü yapayım :)
Gift secip, orani %40 civari (faturada gosterilecek urun bedeli demek) bir sey secmen daha iyi olabilir ;)